Bunny a býk

• Česko Bunny a býk (viac)
všetky plagáty

Černohumorná roadmovie od tvůrců kultovního britského seriálu Mighty Boosh. Stephen ve svém bytě, ze kterého nikdy nevychází, vzpomíná na cestu přes celou Evropu, kterou podnikl před lety se svým kamarádem Bunnym. Stephen vzpomíná a jeho byt se proměňuje v kulisy cesty, na kterou by nejradši zapomněl. Krajinou vzniklou z fotek a suvenýrů se znovu vydá z industriálního polského Slezska až do španělské Andalusie za osudovým býkem. Po cestě potkává spolu s Bunnym podivného průvodce po Polském národním obuvnickém muzeu, Eloisu, která osudově vstoupí do jejich milostných životů, vycpaného medvěda, milovníka psů bez domova či bývalého toreadora Javiera. (oficiálny text distribútora)

honajz2

Zklamalo mě to. Nalákali mě herci z Mighty Boosh, ale ti zde mají malé role - Noel Fielding je zde snad jen 5 minut, Julian Barratt je tu sice dýl a jako jeden z mála sem tam něco vtipného řekne, ale i tak je ho zde málo a Rich Fulcher je tady naprosto trestuhodně nevyužit, jelikož zde ani není vidět, jen mluví (a přitom ta scéna je z celého filmu nejvtipnější). Ostatní herci mě pobavili zhruba tak dvakrát, víc ne. Jinak je ten film nevtipný, nefunkční, dost se táhne a i když po vizuální stránce působí velmi zajímavě, nic zajímavějšího už v sobě nemá. Netrefilo se mi to do noty, bohužel, a to jsem se na ten film fakt těšil a doufal jsem, že se u něj skvěle pobavím - a ono ne. Slabé 3* ()

Vančura

Sympatický bizar, který mě nadchnul svou poetikou à la Michel Gondry (podoba s NAUKOU O SNECH je nepřehlédnutelná). Ačkoli je celý film prodchnutý posmutnělou melancholií, místy je neuvěřitelně vtipný (pokud vám tedy tento stylu humoru sedne) a nečekaně inteligentní. Seriál Mighty Boosh neznám, ale po zhlédnutí tohoto filmu soudím, že by se mi mohl líbit. Pro mě osobně velice příjemné filmové překvapení. ()

Firebug

Tak dlouho jsem si žádný film neužil! Najde se sice pár nudnějších chvil, pár WTF-momentů, ale jako celek působí Bunny and the Bull tak originálně a hravě, že si ho člověk jako já, nemůže nezamilovat. Zbožňuji režiséry, kteří si jdou tak trochu vlastní cestou a nebojí se experimentovat. Miluji snímky Wese Andersona a Michela Gondryho a teď i Paula Kinga! Z jejich práce totiž přímo sálá radost z filmařiny. ()

Olík

Tvůrci legendárního ostrovního počinu Mighty Boosh se vydávají prozkoumávat neprobádaná území celovečerního filmu. Bizardní evropský trip dvou nejlepších přátel (Edward Hogg, Simon Farnaby) a servírky Eloisy (Verónica Echegui), která se nebourá do milostného života obou dvou, lemovaný setkáními s netradičními postavičkami a zažíváním těžko uvěřitelných situací. Kingovo netypické vidění světa je místy přehnané, místy až zbytečně přitažené za vlasy, místy však zábavné a originální – vzhledem tomu, že jde o filmový debut, jde o slušnou evropskou road-movie. ()

killingminds

Jediný styčný body s Mighty Boosh jsou scény s Barrattem a Fieldingem, jinak žádnou spojitost nevidim. Tohle je o hodně vážnější a temnější. Skvělej psychedelickej roadtrip! A i když to tak na první pohled asi nevypadá, tak Barratt je o hodně větší magor než jeho kolega. Od tý doby co jsem se na to podíval mi celkem normální slovní spojení "mlíko z krávy" přijde vtipný jako prase. ()

• Ve filmu se objeví dohromady pět herců, kteří si zahráli v Mighty Boosh (od r. 2004). Simon Farnaby (dvojník Howarda Moona) jako Ušák (Bunny), Julian Barratt (Howard Moon a mnoho jiných) jako Atilla, Noel Fielding (Vince Noir a mnoho jiných) jako Eloisin bratr Javier, Richard Ayoade (Saboo) jako průvodce v muzeu bot a Rich Fulcher (Bob Fossil a mnoho dalších) jako hlas při objednávce zeleninové polévky. (Memesis)