Černá krimikomedie Iana Fitzgibbona pojednává o irském mladíkovi Michaelovi (Cillian Murphy), který dluží dublinskému bossovi Darrenu Perrierovi (Brendan Gleeson). Když se ale dluh i s jedním z Darrenových poskoků ztratí, nezbývá Michaelovi než se spolu se svým otcem (Jim Broadbent) a přítelkyní Brendou (Jodie Whittaker) ukrýt v horách a vymyslet, jak získat peníze, za které ručí životem, zpět do 24 hodin. (Haluzz)

SelfishMan

Taková Irská verze Ritchieovek. Spadá do průměru svého žánru, ničím až tak moc nepřekvapí (až na příchod pejskařů), cool hlášek je taky po skrovnu a ta irská angličtina je děsná... naopak příjemný byl hlas "vypravěče", dobře obsazení herci a ta trocha humoru byla dostatečně černá aby se mi líbila. Tento žánr mám ale hodně rád, Irsko tuplem takže pro mě 70% na pomezí 3 a 4 *. Vidět stáčí jednou. ()

waits

Uff. Na Febofestu jsem si během rozvláčného House of Mirth zablokoval záda a z Fresh Film Festu jsem si vybral taky dílko, které bych bez váhání oželel. Úplně zbytečný film, který až nápadně připomíná českou filmovou produkci posledních let (mírně ujetí hlavní hrdinové, příběh který baví snad jen scénárist, humor, u kterého se nezasmějete, údiv diváka nad tím, proč se tohle točilo). Cilliam Murphy musí rychle splatit dluh, do toho se nachomýtne jeho tatík a hezká sousedka, rozdávají se rány basebalovou pálkou, jakoby nic se střílejí lidi, štěkají bojoví psi, proběhne pár černohumorných hlášek i pár drsnějších scén a máme tu konec, jde se domů. Ale mělo nás s kamarádem varovat, že v Aeru bylo při vstupu skoro prázdno, měli jsme to otočit a jit na pivo hned. ()

hazaba

Další z gangsterských filmů ze současnosti, kdy malý podvodníček dluží peníze velkému gangnsterovi a díky nehodě se do všeho zaplete víc, než by chtěl. Čím se film liší od jiných mu podobných je motiv náhle objevšího se otce, který tvrdí, že jej navštívila smrt... toto ozvláštnění není na škodu, naopak s postavou, kterou skvěle ztvárnil Jim Broadbent, film dostává šťávu - táta je mnohem více "crazy" než jeho syn. Komické prvky taky představují páníčci se psy a pak už klišé v podobě popletených gansterů... Bonus představuje herecký ansábl, počínaje již zmíněným vynikajícím Jimem Broadmentem, přes Ciliana Murphyho, Brendona Gleesona a Liama Cunninghama po Jodie Whittaker a hlas Gabriela Byrna. Na jedno podívání a odreagování dobré, ale v hlavě to prostě dlouho nezůstane. ()

Tirion

Hodně jsem se těšil na klasický ostrovní humor. Ne, že by tu scházel, ale způsob, jakým je vše podáváno mně trošku zklamal. Jediný, kdo zachraňuje situaci, je standartně výborný Jim Broadbent. A tomu ještě navíc pomáhá dobře napsaná postava. Naopak Cillian Murphy mi připadá, že si jen odskočil od své hollywoodské práce, aby se v Irsku takříkajíc "vyprděl". No a režie? Ta tu jaksi není... ()

SeBig

No jako nebylo to vyloženě špatné na to že evropské filmy nemusím tohle bylo docela dobré. Bohužel jsem ale čekal něco víc jako V Bruggách tohle bylo méně akční a méně hlášek a Murphy nebyl tak výrazný. Akce tam je opravdu minimum a to jen na konci kdy sejme dva chlápky golfovou holí žádný kulervoucí akčnák nečekejte ;) ()

• Z finančných dôvodov sa väčšina natáčania odohrávala v Londýne a nie v Dubline, v okolí ktorého prebiehal dej filmu. (MikaelSVK)
  • Celosvětová premiéra proběhla 11. září 2009 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)