V továrně na pneumatiky se na dělnících přiživuje parta bezcitných lichvářů. Když se několik dělníků stane obětí násilí ze strany lichvářů, snaží se odborový předák a majitel továrny (Charles Meredith) přemluvit bývalého boxera a trestance Joea Gargana (George Raft), aby se infiltroval do lichvářského gangu. Joe se zpočátku nechce zapojit, ale změní názor, když jeho švagr zemře rukou lichváře. Joe se propracuje do mafie, ale aby si zachoval krytí, nesmí nikomu říct, jaké má úmysly. To má za následek, že se ho jeho sestra Martha (Helen Westcott) a přítelkyně Ann (Dorothy Hart) zřeknou. (HTB)

Gastovski

Průměrný noirek, kde mi G. Raft ale vůbec neštimoval do hlavní role. Jako lamač čelistí v pohodě, ale jako lamač ženských srdcí - vůči jeho očividnému stáří už to trochu skřípalo. Jako celek však nenáročná, spotřební noirovka, která neurazí. ()

Topco

Podceňovaný "Raft-noir" oplýva skvelou Bčkovou štylizáciou; teda, toto tvrdenie platí len v prípade, ak si dokáže tento typ filmu užiť. Najlepšou scénou je hneď úvodný útok v nočnej slepej uličke s dokonalou atmosférou; o ďalšiu pulpovú zábavu sa postará Raftov nenápadný pohľad na odhalené ženské nohy s lodičkami na podpätkoch, jeho milostný výpadok, jeho až tri súboje jeden na jedného či absurdné finále v divadle. Bavil som sa! 3,5* ()

liquido26

3,5 Hlavním problémem tohoto noiru je obsazení 51 letého Rafta (podle imdb a wiki se narodil v roce 1901, podle zdejší biografie dokonce o 6 let dřív) do hlavní role. Raft není špatný herec, ale na tuhle roli to chtělo fakt někoho mladšího, na kom nejsou tak vidět ty šediny, a hodil by se víc do páru s krásnou Dorothy Hartovou, které bylo o 21 let míň než Raftovi. Děj mě bavil, ale jednalo se o docela předvídatelnou záležitost, nicméně jako noirová jednohubka na jedno skouknutí to není vůbec špatný. ()