Vlastík své rodině oznámí, že si bude brát Martu. To se však nesetká s pochopením a Vlastík se ožení v Praze bez účasti rodiny. Při svatbě narazí na malou nepříjemnost. Bratr jeho ženy Kuba zinscenuje únos nevěsty, což je pro mladíka z vesnice v Praze problém. Naštěstí mu s hledáním pomůže strýc Marty, sám také z venkova. Martu i s mladíky najdou v kavárně, kam Vlastík s Martou už dříve občas zašli. Vlastík zde dokonce Kubovi vytrhne trn z paty, když za ně zaplatí útratu, na kterou neměli. Po této epizodě si Vlastík odveze Martu domů, do Beskyd. Dubiňáci se trápí tím, že nebyli Vlastíkovi na svatbě, proto nakonec vymyslí, že mu večer u stavení zahraje kapela. Při shánění muzikantů se objeví i Stáňa, který se vrátil z města. Vlastík je překvapen a s ostatními se usmíří. Marta však uvítání doslova prospí, venkov ji zmohl. Když všichni odchází od Vlastíka, objeví se i otec Dubiňák. (TV JOJ)

Kelinej

Díl lehce zvedá nahoru Eliška Balzerová. Ani ne tak svým toporným herectvím (na chuť jsem jí přišel až v průběhu osmdesátek) jako spíš vtipným nárazem rozmazlené Pražandy na neromantickou valašskou realitu. ()

topi80

Zábavný díl, a to jak anabází venkovského dřevorubce po Praze, tak patáliemi městské intelektuálky v Beskydech. Ale nejlepší bylo, kterak manželka trombonisty vedla dlouhý proslov, proč její manžel nemůže jít hrát, načež ten vzal po jejím monologu trombón a šel :-) Překvapil mě Vlastimil Brodský, který je v roli nerudné hlavy rodu velmi věrohodný. ()