Lesmistr přivede do pracovní brigády náhradu za Stáňu. Náhradník Lojza to však nebude mít v brigádě beskydských dřevařů lehké. Ani Márinka, která odchází do skupiny ženských pracovnic, tam nebude šťastná. Příběhy rodiny beskydských dřevařů Dubiňákových, kde se řemeslo dědí již dlouho z otce na syna. Nejmladší syn Stáňa Dubiňák se vrátil z vojny. Všichni předpokládají, že se vrátí k práci dřevorubce. Jeho kamarád mu však nabízí výnosnější místo číšníka ve své hospodě. Stáňa se nakonec do rodných Beskyd vrací. Důvodem je Věrka, dcera hajného Švejdy. Ten však jejich vztahu nepřeje a dělá vše pro to, aby hoch nechal dívku být. Stáňa po rozhovoru s ním z lesa uteče a stává se číšníkem. (TV JOJ)

topi80

Kdo si po nepříliš podařeném prvním dílu pustil další, ten nebude zklamaný. Pokud tedy bude na tento seriál naladěn. Nejde o nějakou třeskutou legraci ani spletité příběhy, spíše o sled úsměvných historek a celkovou pohodu. Tady excelují Vítězslav Jandák a strécu Luděk Munzar (konečně mi došlo, že to není otec rodu, nýbrž nejstarší bratr Mrkvičky, Heřnánka a spol). Ženský kolektiv rovněž stojí za to, zejména Zázvorková se svou škodolibou dcerou trochu  marfušovského typu. ()