Past na rosomáka

Neúnavné rádio hraje nasládlé popové melodie 70. a 80. let. Hezká Zoe Adler u něj tráví nespočetné hodiny a touží po velké lásce. Její růžový svět se ale jednoho dne rázem promění. Dojde k podivné nehodě, při níž zemře policista a vrah uprchne. Dívka však zůstane na místě činu. Než proběhne soud, je ponechána v domácím vězení, kde je jejím častým hostem vyšetřovatel Daly. Vzájemné sympatie se ale promění v lásku a muž se pokouší ze všech sil zachránit její život a svobodu. (oficiálny text distribútora)

buchannon

Tenhle super film je jeden z mála, které jsem viděl kdysi (asi 2002 - 2006) na ČT v rámci nezávislých snímků a které si mlhavě pamatuju. Ale každopádně jsem rád, že se mi těch pár podařilo znovu objevit a připomenout si, jaké to tenkrát bylo v mém nejšťastnějším období. Řekl bych, že přelom tisíciletí je začátek nejplodnější doby, co se týče kvalitních nezávislých (nejen amerických) filmů. Myslím kvalitních, rozhodně ne pseudodíla od von Triera, kterého vůbec nemusím. To, že mám obzvlášť rád toto období, je určitě způsobeno i tím, že tehdy bylo pro mě sledování kvalitního počinu mnohem větším zážitkem než dnes. Tento film je tak trochu od více žánrů: drama, krimi a trochu romantika. Kočanda Robin si hned získala mé sympatie a celou dobu jsem jí fandil až do konce. Nevím, jestli je příběh pro každého uvěřitelný, i tak má ale určitý spád a závěr mi tak trochu připomněl Lola běží o život. Good ()

k212

Past na rosomáka jsem viděla už podruhé a i po tomto shlédnutí mám opět rozporuplný pocit. Nejen že ho nelze jednoduše někam zařadit (on by to možná mohl být jakový ten přechod mezi nezávislým filmem a bijákem, na stranu druhou působí dost televizně), ale on má i celkem originální a zajímavý děj, je občas zachycen v sítích černho humoru, thrileru, kriminálky, love-story a v neposlední řadě je i dobře odehraný (pro mě osobně naprosto neznámými herci). Ale možná právě pro ten mix více žánrů pořád váhám mezi *** / **** . Každopádně se znova někdy ráda podívám a třeba i dospěji k vyššímu hodnocení. ()

Rex Mundi

Dala by som možno aj 3*, no väčšiu časť filmu mi pokazil prekombinovaný scenár, ktorý z hlavnej hrdinky Zoe urobil zbrklú kozu a snažil sa postaviť vtipnosť aj napínavosť príbehu na stúpajúcej frekvencii hlúpych náhod a Zoeiných chýb. V niektorých scénach som mala dojem, že aj potkan vie byť múdrejší ako ona, lebo nezožerie ružové guličky, po ktorých skapal jeho kamarát. Ak sa v niektorých chvíľach správa rozvážne, vzápätí kopí chybu na chybu a zo žiadnej sa nepoučí, kolíše medzi rozumným uvažovaním a nepremyslenou hyperaktivitou... Nakoniec je z toho nesúrodý guláš, ktorý svojou prítomnosťou zlepšuje iba melancholicko-romantický Tim Blake Nelson. ()

kingik

Působivý film z nezávislé produkce využívající skvěle divadelního minimalismu s kdysi nadějnou herečkou Robin Tunney, která ani svým výborným výkonem nepřesvědčila režiséry, aby jí v pozdějších letech dávaly další zajímavé role a nakonec zakotvila v seriálovém Mentalistovi v roli špičkové vyšetřovatelky, kde se jí daří. Tady ovšem zákon porušila a ocitla se v roli odsouzené dívky k domácímu vězení, která s detekčním zařízením na noze tráví dlouhé hodiny ve svém bytě. Pravidelně ji navštěvuje z počátku poměrně nesmlouvavý vyšetřovatel v podání Tima Blake Nelsona, aby jí nejen zkontroloval, jak se jí daří, ale hlavně, aby se do ní postupně zamiloval a z pekla čtyř stěn ji pomohl na svobodu. Film podle popisu nevypadá jako nějaký strhující snímek, ale má v sobě náboj, kdy těm dvěma v jejich lásce fandíte a přejete si, aby našli konečně svobodu ve svém nerovném vztahu. Film se pohybuje po žánrové ose komedie-drama-thriller přičemž to zvládá s přehledem a ani jeden z žánrů si vzájemně nepřekáží. Pro mě nečekaně fungující směska od nepříliš známého režiséra Finna Taylora natočená za pár babek, ale s o to větší silou, zasáhnout emoce diváka na pravém místě. Co zabránilo plnému počtu? Fešná Tunney by se do Nelsona nikdy nezamilovala, stačí se na něj podívat, ale předstírala to pěkně. 80% ()

Nonna

Zajímavý film na zajímavé téma - soudně nařízené domácí vězení. Výborně natočené jsou právě sekvence odehrávající se v domě, kde se hlavní hrdinka musí nedobrovolně zdržovat. Stěny místnosti neumožńují nadechnutí a dveře i okna jsou nedobytná pevnost. Ta hrůza, kdy ven se dostat nelze, ale dovnitř může každý, postupně s rozkrýváním zápletky přibývá. Film doprovází skvělá hudba, zejména při zběsilém honění času v ulicích města podněcuje netrpělivost, provokuje. Robin Tunney hraje civilně přirozeně a dobře a celý děj táhne dopředu. ()

• Podľa komentárov na DVD mala byť vo filme aj scéna, kde Zoe (Robin Tunney) z nudy masturbuje. Túto myšlienku však otec herečky veľmi rýchlo zamietol. (U_S_O)