Když se Amelie přestěhuje do nového domu, zjistí, že má neobvyklého souseda. Jmenuje se Eric, nemluví, nepláče, nesměje se. Jen stojí na střeše a mává rukama, jakoby létal. A pak se začnou dít zázraky. Neuvěřitelné věci, které nikdo neumí vysvětlit, protože nikdo nechce věřit na zázraky. (Rocky62)

vitekpe

Mj. me hodne pobavilo, ze Lucy Deakins je strasne podobna Bonnie B., takze tu dceru jsem ji uveril uplne bez problemu. To se moc casto nevida. Jinak je to mila, romanticka, rodinna fantasy pohadka, nebo-li obycejnej film o obycejnejch litajicich lidech. :-) 3+ ()

freddy

Velice příjemný americký rodinný film z poloviny 80. let, který je u nás téměř neznámý, ale o to více jsem na něj byl zvědavý a o to více jsem se těšil, až budu mít čas se na něj podívat. Přesně tenhle druh filmů mám velmi rád. Mám rád filmy, které se odehrávají na americkém maloměstě v atmosféře 80. let a které ukazují obyčejný život neobyčejných lidí. A právě Eric je velmi neobyčejný, je to chlapec, který nedává najevo emoce, nemluví a o nikoho se nezajímá, jen mává rukama, jakoby létal. Jenže láska je velmi mocná věc a v tomto případě dojde i k zázraku, který umí udělat jen láska. Tohle je velmi neobyčejný film, který mě velmi rychle dokázal vnést do děje a já jsem si to celou dobu velice užíval. Po celou dobu mne, stejně jako hlavní hrdinku, Eric velmi fascinoval a stejně jako hlavní hrdinka jsem i já věřil, že by se mohl jeho život změnit, pokud bude mít motivaci. Celý tenhle film je natočený ve stylu podívané pro celou rodinu, kde si každý přijde na své. A závěrečná scéna, kdy k tomu nevysvětlitelnému zázraku opravdu dojde, je prostě a jednoduše dokonalá a především nezapomenutelná. Tolik lásky a emocí, které ve mně tento film ve svém závěru vyvolal, opravdu ve filmech nevídám příliš často. Film jsem si užil o to více, že zde hrají mně téměř neznámí herci, ale Jay Underwood v roli Erica opravdu exceluje. Pokud jsem to spočítal správně, tak za celý film řekne tento herec jen nějakých šest slov, takže o to více musel tento herec zapojit svou mimiku a své tělo, ale výsledek je naprosto perfektní. Z herců zde účinkujících jsem znal vlastně jen Freda Savageho, který dva roky po tomto filmu získal hlavní roli v seriálu Báječná léta. Zde hraje bratra hlavní hrdinky, který se po celou dobu filmu snaží bez úhony objet na svém vozíku celý blok kolem svého domu. Takže spíše taková oddechová postava. Celkově tedy byl tento film zážitkem a jsem rád, že jsem se k tomuto filmu vůbec dostal, protože sehnat v dnešní době jakoukoliv originální VHSku od společnosti Guild Home Video, které vycházely před nějakými 17 lety, opravdu není nijak jednoduché. A o to víc si cením toho, že jsem tenhle film viděl. Uděluji naprosto zasloužených pět hvězd. ()

Martin741

Reziser Nick Castle tymto natocil suverenne svoje najlepsie dielo, toto je najlepsi Nick Castle. Film sa odohrava v USA v case, ked u  nas v CSSR zurila tuha normalizacia, ludia tu mali dvojo nazorov, jedny doma a druhe odlisne na verejnosti. pre USA to neplatilo, film sa odohrava v americkom malomeste 80. rokov za Reagana. Film je krasnym dokazom toho, ze ked Najvyssia Meteorologicka entita, alebo Rad Byti chce, aj motyka vaystreli. Tu akurat tej motyky nebolo, no i tak plny pocet : 95 % ()