Dokonalé repliky

• Česko Dokonalé repliky (viac)

Neurovedec William Foster (Keanu Reeves) je už len krok k tomu, aby preniesol ľudské vedomie do počítača, keď sa mu náhle život úplne zrúti. Jeho žena a deti tragicky zahynú pri autonehode. V zúfalej snahe priviesť ich znovu k životu, prehovorí William svojho kolegu Eda Whittlea (Thomas Middleditch), aby ich telá tajne naklonovali a vytvorili dokonalé repliky. William však vzápätí čelí Sophiinej voľbe - musí rozhodnúť, ktorí traja z jeho najbližších budú žiť ďalej. Všetci štyria totiž naklonovaní byť nemôžu... (TV Markíza)

Joiner

Dobrý námět, ale to zpracování.. protože velký potenciál to mělo. Škoda, že víc peněz na film nesehnali. Není to moc akční a ani né moc sci-fi - triky jsou průměrné a tak to tam s nimi moc nepřehání . Je to více psychologické, což je dobře. Pokud by to bylo jen o střílení, robotech a honičkách, byla by to fakt sračka. Líbil se mi moment, kdy si William uvědomil, že po nehodě budou všechny hledat a musel za dceru odpovídat na zprávy. Také Sofiina volba koho nereplikovat. Nápady dobré, ale vše tak nějak přitažené za vlasy. Za sympatie k námětu a Reevesovi 3* ()

kolly13

Konečně jsem viděl film, který většina diváků odsoudila jako pakárnu a já se zaujetím sledoval průběh znovuoživení rodiny vědce. Scéna havárky byla působivá, škoda hloupě nesouladích detailů. Vědec bez prokleslených emocí, proč ne. První část dost dobré, pak sice nastupuje druhá půlka bez patřičných emocí, hlubší logiky, se slabým koncem. Ale mne to skoro celý film bavilo a pohltilo, jako bych si to prožil sám. ()

emdvojka

6.deň v inom šate. Reeves si odbehol z postavy Johna Wicka, aby nahral túto blbinu plnú nezmyslov a výmyslov. Výpovedná hodnota filmu je nulová, nápad je už prevarený a spracovanie je povedzme to slušne odfláknuté. Herci hrajú svoje úlohy nalinkovane a bez nálady. Tak peniaze dostanú tak či tak, tak prečo sa snažiť. No a výsledok je tento paškvil hodný jedného pozretia s okom zažmúrením a s hodnotením dvoch hviezd. ()

Likan7

Reeves umí zahrát hodně rolí. Moderního právníka, vymítače ďábla, nezničitelného zabijáka, počítačovýho ňoumu co sleduje bílýho králíka až po cool zachránce světa, co zastaví kulku. Jenže pokud má hrát otce na pokraji sil, co ztratil všechno, tak nastává celkem problém. Tohle mu prostě nevěříte. Naštěstí pro mě mám na Keanua furt slabost, a tady k tomu dostal celkem zajímavý nápad. Scénář má sice neskutečný množství logických děr, ale za těch 100 minut Vás nebudou tak rozčilovat, aby Vám to zkazilo sledování. Béčko v podobě jednohubky, který Vás hned na začátku zaujme šílenými triky s letící helikoptérou, ale ve zbytku naštěstí moc dalších efektů není potřeba. Rozhodně už jsem viděl horší sci-fi. ()

fabecc1222

Šíleně divné béčko, které nebýt Keanu, tak ihned zapadlo do zapomnění ještě v době svého natáčení. Keanu může děkovat, že se před pár lety upsal na Johna WIcka, jinak je to od něj v posledních letech jedna tragédie za druhou, a to i včetně jeho hereckých výkonů. Těžko se rozepisovat víc o tomto filmu, když děj je dost bizardní, děj nevysvětluje ani základní principy fungování daných experimentů a hlavní postava se chová jako úplný blázen. Rozpočet zřejmě padl celý na obsazení Keanu, jelikož CGI roboti jsou ultimátní tragédie, ještě ke všemu vizuálně kompletně obšlehnutá z Já, Robot a která by neobstála ani v tomto o dost starší filmu svým zpracováním neobstála. ()

• Ve 34. minutě visí u vchodových dveří ve Williamově (Keanu Reeves) domě reklamní plakát pařížského vydavatelství a tiskárny F. Champenoise od Alfonse Muchy. (Korsak)