Revanš

• Veľká Británia 44 Inch Chest

Colin Diamond zjistil, že ho jeho žena po dvaceti letech manželství podvádí s pohledným a mladším mužem. Rozhodne se s pomocí svých přátel mladíka unést, ovšem zápasí se svým svědomím... Tato nespoutaná exploze testosteronu zkoumá mužské ego v bodě zlomu a testuje, zda je strach silnější než láska. Colin (Ray Winstone) je vzteky bez sebe, protože jeho žena (Joanne Whalley) mu byla nevěrná. Naštěstí má kamarády, kteří mu pomohou unést francouzského milence jeho manželky. Drží mladíka jako vězně, takže se Colin může patřičně pomstít. Jenže ten současně bojuje se svou vlastní lítostí a smutkem. Jeho přátelé ho po celou dobu pobízejí jako jeden muž, přejí si totiž, aby se Colin se situací konečně vypořádal a všichni se mohli vrátit do hospody. Tento snímek je celovečerním debutem známého fotografa a filmaře Malcolma Veuvilla. (HBO Europe)

okkac

Rayi Winstonovi přizná manželka nevěru a úmysl ho opustit, tomu rupne v bedně víc, než zdrávo, a tak zavolá své nejlepší kámoše, unesou jejího nápadníka a pak se dohadují co s ním. Jako mučit, zabít a tak. Téměř celý film se odehrává v jedné místnosti a jen sem tam se podíváme někde jinde. Má to lahůdkové obsazení plné starých drsňáků od Winstona, přes Wilkinsona, McShanea až po Hurta, kterému líta fuck, shit, cunt a bitch od pusy raz dva. Jenže scénář je hodně mělký a v poslední třetině přicházející s halucinacema a divák je zmaten, proč a jak. Konec pak vyšumí do ztracena. 6/10 hlavně díky obsazení. ()

Jordan

divadelná konverzačná dráma veľmi zvoľna nadväzujúca na debut jonathana glazera sexy beast poskytne celkom pekný vizuál (debutujúci režisér je fotograf), pár svižných dialógov a hereckých výkonov (britská divadelná elita), ale polanski, prípadne dvanásť rozhnevaných mužov, sa v tomto prípade nekoná, aj keď východzia situácia a "zápletka" je žánrovo celkom originálne skonštruovaná; ()

DonPedro

Pánové mají nezpochybnitelný talent uhrát tyhle umaštěné typy a tomu nezůstali dlužni nic. Rezignaci na nějaký vývoj postav snesu bez výčitek – vždyť jde jen o jednu noc. Menší problém je v tom, že kromě Winstona, který skutečně něco řeší, ostatní si jedou ve své koleji – žádná zastávka, výhybka nebo občerstvení. A větší problém je, že alespoň trochu zajímavé jsou z těch pěti postav jenom dvě. Takže 2/5. ()

Hal_Moore

Abych řekl pravdu, nečekal jsem divadelní konverzační drama. 44 Inch Chest by se měl odehrávat na divadelních prknech (a jen tam). Herecké výkony tady tak nevyniknou, neb se schovávají za až neuvěřitelné množství klení a nejrůznější spojení sprostých slov, na které by byl pyšný i Judd Apatow zkřížený s Roccem (Pokrevní bratři). V celém filmu se vlastně (krom pěti až deseti úvodních minut) nic moc neděje, postavy přijdou a zase odejdou, mezi tím se taky vlastně nic neodehraje (rád bych, kdyby děj zůstával v reálném čase, bez flashbacků a opileckých vidin). Největším zážitkem tak zůstává herecké obsazení, které je složeno z největších britských veteránů současnosti (v Hollywoodu by nejspíš remake obsadili Pacinem, De Nirem, Costnerem, Andy Garciou a Edem Harrisem). Nic výjimečného zde nehledejte, nic takového tu není. Tři a čtvrt. ()

BuryGol

Očividně ne každá britská kriminálka je epesní. Tohle se celý týkalo jenom kecání (ačkoli se to několikrát přiblížilo kvalitě "Rosencrantz & Guildenstern Are Dead") a jinak nic moc. A jamile se tam objevily ty psychózní stavy tak jsem věděl, že si to do TOPky nedám. Stopáž byla ideální, víc sprostejch slov jsem v jednom filmu dlouho nesylšel a film jako takovej celkem ušel. Ale to na víc jak 3 hvězdy nestačí. ()