Keanu Reeves ve filmu ztvární velkorysého Henryho, zaměstnance mýtné budky, který je neprávem obviněn z loupežného přepadení banky v americkém Buffalu, ke kterému se v podstatě jen náhodou přichomýtl. Vzhledem k tomu, že není ochoten prozradit jména skutečných lupičů, je odsouzen na čtyři roky. Ve vězení se seznámí se starším mužem Maxem, ten se stane jakýmsi jeho životním rádcem, neboť Henry se neustále musí zabývat myšlenkou, kým vlastně v životě je a kam se jeho život ubírá. Když ho z vězení propustí, rozhodne se vyloupit tutéž banku s tím, že když ho odsoudili za zločin, který nespáchal, má na něj jakýmsi způsobem právo. Když Maxe z vězení propustí, Henry ho přesvědčí, aby se k jeho plánu přidal. Hned vedle banky sídlí divadelní společnost a shodou okolností je v podzemí změť vodních tunelů, kterou je možné dostat se přímo k bankovnímu sejfu! A protože Henry potřebuje volný vstup do pokojů herců divadelní společnosti, aby mohl prokopat cestu do tunelů, stane se hercem. Ujme se ho mladá herečka… Naneštěstí se o Henryho plánu dozvídá i skutečný viník první loupeže, který si samozřejmě nechce nechat lup uniknout. Film není klasickým romantickým snímkem, je to spíše romantické drama. (Pussycat18)

Ondr@932

Suchý, nezáživný a nudný film. Druhou polovinu filmu jsem prospal. Je vidět, že můj oblíbený herec Keanu Reeves začíná upadat a začíná natáčet s samých sra*ká*h :-(( Bohužel... Například bych ho velmi rád viděl zase v nějakém Sci-fi. Což se asi nedočkám jelikož momentálně chystá samurajský film tak snad mu aspoň konečně výjde...:-) Dávám 2/10 ()

Šakalík

Alespoň zpočátku docela příjemná satira, ve které po delší době našel solidní roli Keanu Reeves. Tenhle film ale není o něm. Přestože je Henry hlavní postava, otěže filmu pevně v rukou drží Vera Farmiga a na odlehčenou notu způsobem sobě vlastním hraje James Caan, bez něhož by byl tenhle snímek hotové dopuštění. Samotný příběh není úplně zlý, ta myšlenka „když už jsem si to odseděl, tak proč bych to neudělal“ je vlastně milá a samotná příprava bankovní loupeže docela vtipná. Jenomže - jak už to tak v amerických filmech bývá - kam čert nemůže, nastrčí režie bábu. Od chvíle, kdy Henry s Julií začnou romanticky tokat, jde celý film do kytek, protože humor je rázem ten tam a ze scénáře zůstane jen ubrečený cár papíru, jehož samotná podstata najednou vypadá strašně připitoměle. Tak je to ale pokaždé, když se do filmu vloudí romantika, která ve snaze vygenerovat dojemnou pointu, postaví celý příběh na hlavu a vyloženě ho pokazí. Přesto mě tenhle film tak ze tří čtvrtin docela bavil, takže zase taková ztráta času to nebyla. ()

burton

Film pomalejšího tempa, který mi svou atmosférou připomněl V Bruggách. Kdo pláče, že to je nepovedená kriminálka, má recht. Je to spíš romance o lásce k ženě prošpikovaná mírnými přípravami na vyloupení banky. Keanu má mnoho tváří, tady momentálně milého, laskavého a se srdcem na dlani smolaře Henryho, je úžasnej, věřte, budete se divit, kolik se v tom chlapovi skrývá jiných chlapů. Vera Farmiga - no, je to mrcha, ale o to právě jde. Který trouba by se do ní tady nezamiloval? A režisér Stormare, no tak ten je taky výbornej. Znám ho jen z rolí zlounů slizounů, tady je taky zloun, ale k sežrání. Prostě se na to mrkněte, nečekejte dramatické kriminální a loupežné masakry okolo banky a spíš se zamyslete, jestli byste chtěli udělat něco, co jste ještě nikdy neudělali. Jako se nechat nejdřív zavřít do lochu a pak teprve vyloupit banku. ()

Ollie235

Jedna z nejnudnějších bankovních loupeží jaké jsem ve filmu viděl. A začínalo to vcelku slibně. Prvních 15 minut jedna událost střídá druhou, děj plyne tak rychle, že si ani nestíháte uvědomovat jednotlivé události. Pak je ale Henry propuštěn a začíná hodina a půl natahované nudy, kdy ani závěr ničím nepřekvapí. Nemohu se zbavit dojmu, že to s Reevesem jde jenom z kopce a nebýt Farmigy a Caana asi bych šel s hodnocením ještě níž. ()

SaNcHeZ_cz

Mirek Dušín jde loupit. Keanu Reeves v hlavní roli šíleně nudného a těžce nepovedeného kriminálního filmu, který víc než cokoliv jiného, evokuje tak maximálně divákovu touhu opustit projekci. Kombinace stokrát viděného v debilně napsaném příběhu, doplněná o nepoutavé herecké výkony bez jakéhokoliv efektu. Už dlouho jsem neviděl snímek, který by mě více nudil. Jediným pozitivem tak buď postava divadelního režiséra Petera Stormarea a fakt, že s vývojem děje se ubohost látky alespoň trochu vytratí. ()