Keanu Reeves ve filmu ztvární velkorysého Henryho, zaměstnance mýtné budky, který je neprávem obviněn z loupežného přepadení banky v americkém Buffalu, ke kterému se v podstatě jen náhodou přichomýtl. Vzhledem k tomu, že není ochoten prozradit jména skutečných lupičů, je odsouzen na čtyři roky. Ve vězení se seznámí se starším mužem Maxem, ten se stane jakýmsi jeho životním rádcem, neboť Henry se neustále musí zabývat myšlenkou, kým vlastně v životě je a kam se jeho život ubírá. Když ho z vězení propustí, rozhodne se vyloupit tutéž banku s tím, že když ho odsoudili za zločin, který nespáchal, má na něj jakýmsi způsobem právo. Když Maxe z vězení propustí, Henry ho přesvědčí, aby se k jeho plánu přidal. Hned vedle banky sídlí divadelní společnost a shodou okolností je v podzemí změť vodních tunelů, kterou je možné dostat se přímo k bankovnímu sejfu! A protože Henry potřebuje volný vstup do pokojů herců divadelní společnosti, aby mohl prokopat cestu do tunelů, stane se hercem. Ujme se ho mladá herečka… Naneštěstí se o Henryho plánu dozvídá i skutečný viník první loupeže, který si samozřejmě nechce nechat lup uniknout. Film není klasickým romantickým snímkem, je to spíše romantické drama. (Pussycat18)

Petyas

Mě se ten film opravdu líbil. Bylo to příjemné, odpočinkové. Keanu mi přišel nádherně uvěřitelný a jeho proměna z laxního ňoumy, který je vlastně rád za to, že unikl do vězení z toho nudného stereotypního života, který žil, příjemná. Škoda jen, že film není dále dotažen do konce. Ty závěrečné scény mi ve filmu opravdu chyběly. Ale jinak jsem si to užil. 65% ()

Romeo5

Podle me skvely film..Kazdy asi cekal Reeavse jako tvrdaka s kamenym ksichtem a prozili diky tomu sklamani 😊.Vsichni ale svou roli hrali skvele a scenar? Vzdyt v jednoduchosti je sila a o to vic to bylo autenticke..Normalne bych asi dal 4 hvezdy ale protoze je tu hodne znalcu kteri film podhodnotili jen proto ze na zem nespadlo dostatecne mnozstvi nabojnic ci proste nepochopili pointu (nebo se proste nesmirili s roli Reeavese) davam 5 h... ☺ ()

ZackSawyer

Maximálně pohodová komedie ze života, děj je předvídatelný a to bylo skvělé, si dvě minuty před scénou říct co se stane a ono se to stalo. Postavy výborné - s Henry jsem se stotožnil, slečnu Buffaloloto chci za přítelkyni a konfidenta Maxe, chci za parťáka. Filmy o bankách mám tuze rád a tak není možné dát jinak, než-li za pět. Pohodičkovej film, nabitej humorem. Henrymu kliďasovi se nedá než nefandit. Vtipné, milé, jednoduché, pohodové. ()

Ondrew

Keanu Reeves totalne mimo misu, mal som dojem, ze vacsinu casu ani nevie, v akom filme vlastne hra. Ostatni herci posobili ovela vyraznejsie, napr. taky James Caan to do velkej miery cele zachranoval. Problem je v tom, ze ked sa raz naskytne debilny scenar, tak z toho, zial, nic prevratne nema sancu vzist. Nuz... a toto je hovadina na entu. 20%. ()

Ollie235

Jedna z nejnudnějších bankovních loupeží jaké jsem ve filmu viděl. A začínalo to vcelku slibně. Prvních 15 minut jedna událost střídá druhou, děj plyne tak rychle, že si ani nestíháte uvědomovat jednotlivé události. Pak je ale Henry propuštěn a začíná hodina a půl natahované nudy, kdy ani závěr ničím nepřekvapí. Nemohu se zbavit dojmu, že to s Reevesem jde jenom z kopce a nebýt Farmigy a Caana asi bych šel s hodnocením ještě níž. ()