Keanu Reeves ve filmu ztvární velkorysého Henryho, zaměstnance mýtné budky, který je neprávem obviněn z loupežného přepadení banky v americkém Buffalu, ke kterému se v podstatě jen náhodou přichomýtl. Vzhledem k tomu, že není ochoten prozradit jména skutečných lupičů, je odsouzen na čtyři roky. Ve vězení se seznámí se starším mužem Maxem, ten se stane jakýmsi jeho životním rádcem, neboť Henry se neustále musí zabývat myšlenkou, kým vlastně v životě je a kam se jeho život ubírá. Když ho z vězení propustí, rozhodne se vyloupit tutéž banku s tím, že když ho odsoudili za zločin, který nespáchal, má na něj jakýmsi způsobem právo. Když Maxe z vězení propustí, Henry ho přesvědčí, aby se k jeho plánu přidal. Hned vedle banky sídlí divadelní společnost a shodou okolností je v podzemí změť vodních tunelů, kterou je možné dostat se přímo k bankovnímu sejfu! A protože Henry potřebuje volný vstup do pokojů herců divadelní společnosti, aby mohl prokopat cestu do tunelů, stane se hercem. Ujme se ho mladá herečka… Naneštěstí se o Henryho plánu dozvídá i skutečný viník první loupeže, který si samozřejmě nechce nechat lup uniknout. Film není klasickým romantickým snímkem, je to spíše romantické drama. (Pussycat18)

nessbeal

Nuz vidim ze okolo mna su na svete uz len narocni ludia, a nikto neocenuje kvalitku tohto filmu. Super podivana, jak hovoria nasi zapadni bratia. Ten film ubehol ako voda, clovek nema chut pozerat mimo obrazovky, lebo na nej sa prave teraz nieco deje, a KEenu to stale dokazuje ze mu to ide. Super charakter, domyselny film. Vrelo doporucujem! ()

Fiftis

Začiatok hneď vtipne zaujal. Musím tiež napísať, že mám rád filmy s takým dejom, že hlavný hrdina je dobrák, ale ak sa niekto taký dostane do basy, hneď myslí na zlé veci a stane sa z neho zloduch. To je dôkaz toho, že basa ľudí nenapráva, práve naopak. James Caan je úplne skvelý vo svojej roli, ako vždy. Keanu Reeves nepatrí medzi mojich obľúbencov, ale tu ma príjemne prekvapil a vôbec mi nevadil v hlavnej úlohe. Celé to krásne spestrovala Vera Farmiga veľmi príjemnou úlohou a vďaka nej a Jamesovi som si tento film nesmel nechať ujsť. Film si zaslúži 4 hviezdičky, ale dávam 5, pretože sú v ňom moje obľúbené herecké tváre. ()

burton

Film pomalejšího tempa, který mi svou atmosférou připomněl V Bruggách. Kdo pláče, že to je nepovedená kriminálka, má recht. Je to spíš romance o lásce k ženě prošpikovaná mírnými přípravami na vyloupení banky. Keanu má mnoho tváří, tady momentálně milého, laskavého a se srdcem na dlani smolaře Henryho, je úžasnej, věřte, budete se divit, kolik se v tom chlapovi skrývá jiných chlapů. Vera Farmiga - no, je to mrcha, ale o to právě jde. Který trouba by se do ní tady nezamiloval? A režisér Stormare, no tak ten je taky výbornej. Znám ho jen z rolí zlounů slizounů, tady je taky zloun, ale k sežrání. Prostě se na to mrkněte, nečekejte dramatické kriminální a loupežné masakry okolo banky a spíš se zamyslete, jestli byste chtěli udělat něco, co jste ještě nikdy neudělali. Jako se nechat nejdřív zavřít do lochu a pak teprve vyloupit banku. ()

verbal

Mít Kínu šedé pitkáče a rozkrok vycpaný srolovanýma ponožkama, mám dojem, že hledím na dvojku Černého labutě! Sledovat nejnudnější bankovní loupež v dějinách kinematografie na pozadí Višňového sadu, způsobilo v mé hlavě naprostý yntelechtuální maglajz, až jsem si místy nebyl jist, jestli Lopachin náhodou opravdu mezi kácením ovocných dřevin neřádil někde v podzemí s krumpáčem, aby mohl Varje deflorovat trezor! No, nezoufám. Z něčeho takového by pašol v pizdu i samotný pan Pavlov, a ten napsal přes tři čtvrtiny scénáře! Aha, tak prý ne. Teta Wykydpédie tvrdí, že to byl Čechov. Mé klasické vzdělání je však neochvějné a nějaká plytká studnice moudrosti dnešních dvacetiletých polyhistorů, kterou může redigovat kdejaký retard, mě jen tak nezmate. Čechovovi by se z takové sračky tak akorát uslintali psi! ()

Petyas

Mě se ten film opravdu líbil. Bylo to příjemné, odpočinkové. Keanu mi přišel nádherně uvěřitelný a jeho proměna z laxního ňoumy, který je vlastně rád za to, že unikl do vězení z toho nudného stereotypního života, který žil, příjemná. Škoda jen, že film není dále dotažen do konce. Ty závěrečné scény mi ve filmu opravdu chyběly. Ale jinak jsem si to užil. 65% ()