Maria bere svého synka Diega na prázdniny na ostrov El Hierro. Během cesty trajektem se synek ztrácí beze stopy. Podle policistů Diego přepadl přes zábradlí a utonul. Maria věří, že byl unesen. Po šesti měsících ale obdrží informace, že na ostrově našli mrtvolu dítěte a tak se tam vypraví. (LIVINGDEAD)

darkrobyk

Neschopná matka havaruje a ztrácí syna (asi reklama na věnování se při jízdě autem řízení). Další neschopná matka ztrácí syna na trajektu. Navíc je nejen kráva, ale navrch mešuge. Je stejně blbá jako celý film. A kupu nesmyslů korunuje fakt, kdy hlavní postava pobíhá s propíchnutým břichem jako laňka...co dodat. Kdysi báječná horrorová, mysteriozní a fantastická španělská kinematografie produkuje posledních deset let jeden blábol za druhým. Jednu milosrdnou hvězdu dám za slušivou kameru a velmi dobrou hudbu. Pokud se chce někdo dívat na matku, co hledá ztracené dítě, a nenudit se u toho, doporučuji Tajemný let s J.Fosterovou... ()

J*A*S*M

K dokonalosti tomu chybí hodně, skoro až mám nutkání říct, že všechno. V první řadě originalita, nebo nějaký zajímavý nápad. V druhé řadě lepší scénář, který by se z diváků nesnažil dělat voly. Ve třetí pak schopnější a sympatičtější herci. Našlo by se toho určitě víc. Sečteno a podtrženo je Hierro extrémně nezajímavý mysteriózní dramatický thriller, který bych s čistým svědomím nemohl doporučit ani zarytým milovníkům španělské produkce. ()

LIVINGDEAD odpad!

Bohužel, nesnáším horrory o pomatené krávě u které se neví co je sen a co je realita. A tento film do této kategorie patří. Opět mne rozbolela hlava. Ještě, že jsem předtím viděl horror THE WOLFMAN, který mi trošku zvedl náladu. OBSAH: Maria bere svého synka Diega na prázdniny na ostrov El Hierro. Během cesty trajektem, se synek ztrácí beze stopy. Podle policistů, Diego přepadl přes zábradlí a utonul. Maria věří, že její synek byl unesen. Po šesti měsících ale obdrží informace, že na ostrově našli mrtvolu dítěte a tak se vypraví na ostrov. ()

ricci.s

Ja jednoducho tie španielske mystery ducháriny typu Aparecidos / Nos Miran jednoducho milujem. Aj Hierro by sa s nimi dal kľudne porovnať. Matke sa na lodi stratí jej syn a počas celého filmu ho hľadá, pričom sa jej zjavuje jeho prízrak. Napokon sa však skôr jedná o psychologický thriller ako o thriller duchársky. Film si celú dobu udržuje mrazivú atmosféru a rozuzlenie je tiež zaujímavé, takže ja som bol spokojný. K dokonalosti len niečo málo chýbalo. ()

Hunter2222

Ja nemám pocit, že by tento film mal dostať 5*, ale nedokážem nájsť nič, čo by sa mi na ňom nepáčilo, alebo ma nudilo. Proste španiely opäť dokázali, že vedia. Ja tie španielske ksichty, zápletky a pointy mám tak rád. Horor to síce nie je, ale veľmi dobrý mysteriózny thriller, vrcholiaci ako pekná dráma. Film nemá ani tak mrazivú atmosféru, ako skôr depresívnu. Okrem toho je tento film vynikajúci po vizuálnej stránke, krásne scenérie, obrazy, ale aj nájazdy kamery. K tomu sa tu stretneme zo zopár výjavmi, ktoré by sme mohli označiť za surealistické (keby tak španiely natočili surealistický horor, to by bolo!). Proste ja som úplne spokojný, od začiatku do konca. ()

campix

Nějaký psycho vyzáblá paní tam furt běhá a křičí. Široko daleko nikdo, osamocený ostrov. Špatná atmosféra, nic moc konec. Celé je to nějak nic moc . Žádná velká očekávání nebyla,tak alespoň nejsem zklamán. Ztracená jedna hodina a 20 minut . ()

Šakalík

Tenhle film není zajímavý ani tak dějově, jako spíše způsobem provedení. Práce kamery a střihu je doslova lahůdková a je poznat, že každičký záběr byl natočen promyšleně a nesmírně precizně. Třeba scénu havárie auta z úvodu filmu uvozuje detailní záběr na dopadající dětské autíčko, aby se pak po třech sekundách do záběru vřítilo auto opravdové – výborný nápad! Pochmurnou atmosféru filmu dokresluje i nasvícení jednotlivých scén (třeba když María běží v noci lesem – ten odraz měsíce od kůry stromů nahání husí kůži) a v neposlední řadě je film velmi podařeně hudebně ozvučen. Za zmínku určitě stojí i lokalita malebného sopečného ostrova, na kterém se film odehrává. Celkově tenhle snímek v divákovi zanechá silný dojem, protože to je velmi hodnotná artová záležitost. ()

toffy

Dalsi z filmov, o ktorom plati, neznami herci, ale super scenar. Pohodovy a prijemne sa pozerajuci psychothriller so skvelo zvladnutym finishom filmu. ()

jacksax

Tak se zas jednou španělé nepochlapili. Něco tak neuvěřitelně neuvěřitelného jsem už nějakou dobu neviděl. Příběh zajímavě začíná a dokáže zaujmout a zapůsobit (i když některé odbočky bych si odpustil), herci jsou dobře vybraní a jedem hurá vstříc komplikacím... Maria se stává každou minutou otravnější a psychiatrická pomoc by se jí opravdu šikla. Děj se nám zašmodrchává a graduje naprosto nelogickým a nevěrohodným závěrem (jakákoliv jiná varianta by byla lepší než tato), po kterém jsem zalitoval času u filmu stráveného. Tento snímek má své klady, a po technické stránce jsem byl opravdu spokojen, ovšem i tak u mě podprůměr. ()

pyromantik

Vysoká spokojnosť. Umelecká filmárina. Vynikajúca kamera, strih a efekty, ktoré diváka držia v neistote. Španieli to vedia. Emócie pracujú. Príbeh bol síce trochu roztrieštený, ale rozuzlenie bolo pochopiteľné, takže pohoda. Komu sa páčil Antichrist od Larsa von Triera, ten bude spokojný. ()