Znuděný k smrti

• USA Bored to Death
USA, (2009–2011), 10 h 2 min (Minutáž: 21–29 min)

Tvorcovia:

Jonathan Ames

Kamera:

Vanja Cernjul

Hudba:

Pat Irwin

Jason Schwartzman, Zach Galifianakis, Ted Danson, Heather Burns, Olivia Thirlby, Oliver Platt, Bebe Neuwirth, John Hodgman, Kristen Wiig, Trieste Kelly Dunn (viac)

Hrdina komediálního seriálu z produkce HBO je třicátník Jonathan Ames, spisovatel z Brooklynu, který bolestně prožívá rozchod s přítelkyní, má problémy s alkoholem a nedaří se mu napsat další román. Než by čelil realitě, raději se noří do svých fantazií a předstírá, že je soukromý detektiv jako vystřižený z románů svých oblíbených autorů Dashiella Hammetta a Raymonda Chandlera. A protože se chce stát hrdinou a mužem činu, ujímá se řady případů, které řeší s větším či menším úspěchem... Seriál byl natočen podle povídek skutečného Jonathana Amese, který dal fiktivnímu spisovateli své jméno, v hlavní roli uvidíme Jasona Schwartzmana (Darjeeling s ručením omezeným), jeho šéfa a vydavatele George Christophera ztělesnil Ted Danson a Jonathanova nejlepšího kamaráda, knižního ilustrátora Ray Huestona, hraje Zach Galifianakis. ... (HBO Europe)

honajz

Tak nevím, pár scének je tam ne ani vtipných, spíš hořkosladkých, ale hlavní hrdina mi vůbec nesedne a že by mělo jít o nějaké noirovky, o tom nemůže být ani řeč. Další pokus ozvláštnit detektiva něčím zajímavým (jako třeba dříve Monka nebo všechny ty Mentalists), ale podle mne tady to looserovství moc nefunguje. Daleko líp na to šel seriál Castle, kde jde také o jemný humor, ale takový na hraně s mírně studentským, přičemž nezapomíná na dospělé atributy. ()

Callas

8/10 Nový seriál z dílny HBO postavený na silné ústřední trojici a příjemně nevtíravém humoru. Mě si Bored To Death získalo skvěle napsanými dialogy a castingem. Zejména Ted Danson ukázal svůj cit pro tento typ humoru, hltal jsem každou jeho větu. Líbí se mi taky, že seriál nezapadl do rutiny co díl, to nezávislý detektivní případ, naopak případy jsou spíše na pozadí a pomáhají nenásilně dokreslit interakci mezi hlavními charaktery. Určitě vyzkoušejte, je to moc příjemná oddechovka. ()

Devadesát Dva

-Proč nejsme emocionálně dostupní? -No, jsme, jen ne ženám. (8.8.2012) Nejradši mám na tomhle seriálu to, že je takový lehký a netlačí v ničem na pilu. Prostě pohoda. ____ (8.3.2011) nezávislý a nepříliš známý, přesto vynikající seriál, který jen tak lehce ozobává a poletuje okolo a paroduje především vše umělecky pokleslé. věřím, že hlavní trojku těch bláznů si nakonec každý oblíbí, ale je jasné, že herecky dominuje fascinující i fascinovaný Ted Danson, Galifianakis v humoru nejdřív dost zadrhnutý, ale ukazuje, že v kombinaci s Dansonem funguje nejlépe, Schwartzman je příjemně ňoumovitý a naivní v hlavní roli, i když, oni jsou ostatně naivní všichni tři a možná to je na tom to hezké. Seriál docela škobrtá a upřímně mě překvapilo, když se objevila třetí série, protože vše nasvědčovalo tomu, že bude konec, takže doufám, že to dlouho vydrží a třeba se to ještě pořádně rozjede. Má to rozhodně na víc, než ukazuje, ale nemůžu skrývat své nevím odkud se beroucí sympatie pro hlavní hrdiny. S1/74%, S2/81%, S3/73% ()

EdaS

Tohle vypadá hodně slibně - pilot ještě neměl tu správnou šťávu, ale druhý díl už disponuje potřebným tempem, vtipem i gradací a několikrát jsem vyloženě vyprskl smíchy. Schwartzman je hooodně woodyallenovský, Danson neuvěřitelný (v tom dobrém slova smyslu) a Galifianakis je... svůj. Budu se moc těšit na další pokračování. ()

Arcadan

Jak by to vypadalo, kdyby se Wes Anderson rozhodl natočit seriál. Už úvodní titulková sekvence dává najevo, že máme co dělat s velmi stylovou záležitostí. V tom nejlepším slova smyslu. Kostkovaná saka, tóny saxofonu, cigaretový kouř, záhadné dámy na barech, nebezpeční gauneři a detektiv v baloňáku. A na druhé straně newyorské kavárny, autobiografické komiksy a rozebírání Oscara Wilda. Hlavní dějová linka je jakási noirová detektivka s pramálo noirovým detektivem, který je ale natolik allenovsky sympatický, že mu nejde nefandit. To ale platí o všech třech hlavních postavách. Jsou to podivíni, ale úžasní podivíni a není těžké si je zamilovat. Zároveň s vyšetřováním se tu taktéž řeší vždy zábavně a o to víc pravdivě věci ze života (především vztahy) a překvapivě to velmi dobře vypovídá o problémech s autorstvím a to jak na literárním, tak i výtvarném poli. Vlastně je to často výborný náhled do života dvou kreativních lidí v moderním médiu (komiks / sebe ironický román). Je to ze života o lidech, kteří tak úplně ze života nejsou. Není to pro každého, ale pro ty z nás, pro které je realita stejně tak podivná, jako pro hlavní postavy, to je jako na míru stvořené. "I am good at platonic. It's my default sexual setting... After nervous." ()

• Hlavní postava se jmenuje stejně jako autor seriálu - Jonathan Ames. (Brousitch)
  • Úvodní znělku k seriálu nahrál a nazpíval představitel Jonathana Jason Schwartzman společně se svou kapelou Coconut Records. (josieaddms)

Seriálové popravy a znovuzrození

Seriálové popravy a znovuzrození

23.12.2011

Skončila nám podzimní televizní sezóna a kabelovky vyhodnocují čísla sledovanosti. Které seriály dostanou povolení pokračovat a které budou nemilosrdně zaříznuty? Nejdříve k těm úspěšným: Dexter bude… (viac)