Profesor architektury Nick Kaminsky cestuje do malého městečka v Illinois za umírající matkou. Má se s ní setkat poprvé, protože jako malé dítě ho dala k adopci. Nick chce zjistit pravdu, proč to udělala. Po příchodu se setká s bývalým spolužákem Paulem Kesslerem, jehož firma má na starost demolici starého obchodního domu. Nick se seznámí s jeho manželkou Jane, se kterou naváže milostný vztah. Stará budova Nicka zajímá zpočátku jen ze stránky architektonické, než zjistí, že její minulost se pojí s jeho minulostí. Jaké je tajemství starého obchodního domu? (oficiálny text distribútora)

Dale

Taký nudný film som už dávno nevidel. Mike Figgis by už mal so sebou niečo robiť, kto sa má pozerať na tie jeho depresívne fantazmagórie? Nechápem, čo chcel týmto filmom povedať. Na jeho filmy sa dá pozerať, len keď v ňom skvele zahrajú herci (Leaving Las Vegas), čo sa tu veľmi nepodarilo. ()

Pohrobek

Novinář Nick (Kevin Anderson) cestuje do městečka Eldertown, aby poznal svoji na smrt nemocnou matku, od níž byl vzdálen již jako dítě. Potkává tu též svého starého přítele Paula (Bill Pullman), jenž právě nechává strhnout obchodní dům, ve kterém byl před třiceti lety zavražděn pár milenců. Když se Nick seznamuje s Paulovou atraktivní ženou Jane (Pamela Gidley), která velmi trpí Paulovou nevěrou, začíná se mezi nimi rodit vášnivé pouto. Brzy však začínají Nicka mučit strašné noční můry... Jedna z mála příležitosti jak vidět "starou" Kim Novak. Tenhle film si ostatně nevybrala náhodou. Miku Figgisovi se tady povedl dost silný atmosferický snímek, který na Hitchcocka upomene příjemně často - včetně "tvůrčího" soundtracku. ()

dopitak

Hodně divný název a ještě podivnější film. V prvním dojmu jsem nabyl přesvědčení, že z takového námětu se dalo vytřískat mnohem, mnohem víc, a že se jedná o poměrně odfláknutou práci. Ke konci už to ale tak ani moc nebylo a příběh dostal docela dobrý spád. Hlavní postava- Kevin Anderson- je takový no name polodrsňák s mužně zarostlou tváří, ale zpočátku jsem ho moc nebral a připadal mi příliš zženštělý. Zato Pamelu Gidley jako Jane Kessler jsem si oblíbil hodně,měla v sobě něco dráždivého (její úloha spočívala ve svedení Nicka Kaminského= Kevina Andersona). Kdo mi fakt nesedl, byla Kim Novak v roli Nickovy matky). V té nemocnici byla tak debilně těžko uvěřitelně namalovaná, že jsem si celou dobu myslel, že je v reálu mnohem mladší a jedná se jen o špatnou práci maskérů. Ke konci, kdy se napětí stupňovalo, došlo i na prostřídání minulosti s přítomností- na stejném místě, stejná situace. To se mi líbilo. Celkově docela překvapení, protože jsem tomu moc šancí nedával. 55% ()

MontyBrogan

Sen lásky je taký záhadný, až som pri ňom mal chuť zaspať. Neo-noir z výpredaja alebo David Lynch z vietnamského trhoviska. Monotónny stereotyp, ktorý sa oplatí sledovať, iba ak máte radi krátkovlasé kokety, alebo ak ste naopak zvedaví na starú a bezvládnu Kim Novak. ()