Bobor

(festivalový názov)
  • Česko Pan Bobr (viac)

Waltera Blacka (Mel Gibson) už dlouho trápí hluboké deprese. Vyzkoušel mnoho způsobů, jak úzkostné stavy překonat, nic však nezabírá. Jeho žena Meredith (Jodie Foster) si nezvládá se situací poradit a nakonec Waltera vyhodí z domu. Walter se toulá městem a - posílen alkoholem - se neúspěšně pokusí o sebevraždu. Během noční alkoholové procházky najde kdesi v popelnici maňáska s bobří hlavou. Bobr začne k Walterovi mluvit a stane se jeho prostředkem pro komunikaci s lidmi kolem sebe. Vše se začíná obracet k lepšímu avšak jen do chvíle, kdy bobr Waltrovo vědomí naprosto pohltí… (oficiálny text distribútora)

Slasher

Mě tedy BEAVER příjemně překvapil. Tahákem byla jednak Gibsonova těžce průserářská krasojízda v reálném světě (hahahahaha... fuck), jednak zajímavý námět - a obojí svým způsobem přispělo k dobrému pocitu, který ve mně BOBR zanechal. Co je to? Plyšovým bobrem odlehčené, trošku zvláštní rodinné drama, evokující třeba AMERICAN BEAUTY, ne bez chyb, ale nakonec velmi hezky dojímavé. A šílenec Mel tu jednoznačně herecky boduje, snad není jeho kariéra již navěky věků pohřbena. ()

oje

Ponuré drama, sledující neštastnou rodinu na úrovni jednotlivců v čele s depresemi zavaleným otcem, který svým stavem podkopává fungování celé rodiny, nepřináší příběh plný excentrických situací, ale přesto pokrývá celý film potřebou zjistit, jak se vše vyvine a kam se čí kroky budou dál ubírat. Dobře zvládnutá režie a obstojně fungující soužití s charaktery dělá z filmu i při absenci silnějšího sdělení nebo zapamatováníhodných okamžiků příjemný, mírně nadprůměrný počin. ()

Pilda17

Název působí hodně komicky, ale jde spíše o drama. Bohužel jsem nepocítil tu správnou dramatičnost jakou by měl Beaver mít. Sice je v žánru i komedie, ale komediální scén se nenajde tolik. Nejzajímavější scéna je při bitce Waltera (Mel Gibson) s bobrem. Takových scén by mohlo být daleko víc, ale to nám bohužel nebylo nabídnuto. Mel Gibson poslední roky působí jako neviditelný herec, ale právě v tomto snímku dostal prostoru dost a opět dokázal své kvality. Tudíž opravdu viditelně největší klad je právě on. Mohlo to dopadnout hůř, ale naopak i lépe.. 6/10 = 60% ()

Fr

,,OSOBA, KTERÁ VÁM PŘEDALA TUHLE KARTIČKU JE V PÉČI LOUTKY NA PŘEDPIS, NAVRŽENÉ PRO VYTVOŘENÍ PSYCHOLOGICKÉ BARIÉRY MEZI NÍM A NEGATIVNÍMI ASPEKTY JEHO OSOBNOSTI“...... /// To bylo tenkrát, když Oksana řekla Meloušovi ,,Sbohem!“ Cestou za očistou svýho jména se stavil u Jodie, a prej jestli by o něm nenatočila film. Když slíbil, že ji nebude řezat – souhlasila. Musela však splnit jednu podmínku: ,,aby ten film byl o tom, co na Oksaně nejvíc obdivoval....“ Podařilo se! Samozřejmě, všechno je to mnohem složitější. Baví mě styl, kterým je příběh beznadějně deprimovanýho jedince rozehranej a předvedenej. NIKDY NEVYHRAJEŠ! Nedokážu říct, jestli je bobr Jodie lepší než ten Oksany, ale má vizi, energii a sílu. Komedie? Tragédie? Film vzbuzuje emoce. Špatný i dobrý. Optimismus dostává K.O. od pesimismu a je dost možný, že by se to mohlo stát i vám (mě!). Proto nezapomeňte: ,,Nemít bobra přece není důvodem k tomu bejt sám!“ /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chtěl bych natočit film o svých depresích. 2.) Chtěl bych vám něco říct, ale loutka mi to nedovolí. 3.) Chtěl bych poděkovat za titule ,,SaNcHeZ“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Dever

Vidno že Mel Gibson je stále pán herec o tom netreba ani diskutovať, ale aby mal The Beaver u mňa 5* treba aj niečo viac než len skvelého herca. Film má pár chýb, ale najviac mi bila do očí jednoduchá predvídateľnosť. Ani som nemyslel nato ako čo môže byť a vedel som ako to dopadne bez toho aby som sa snažil nato prísť. Málo krát sa mi stáva že podvedomo predbieham dej, ja si radšej vychutnávam prítomnosť deja čo ale nie vždy funguje. Je dobré že sa film nesie v smutnej a emotívnej atmosfére pretože mi to vyhovuje,mám rád filmy ktoré vedia prebudiť city. ()

• Českou stopou ve filmu je skladba "Vjezd gladiátorů", který složil český hudebník Julius Fučík, strýc novináře Julia Fučíka. (Madluska)
  • Syn Waltera Blacka (Mel Gibson) se ve filmu jmenuje Porter (Anton Yelchin). Gibson ztvárnil postavu jménem Porter ve filmu Odplata (1999). (korbitch22)
  • Celý film bol natočený v americkom meste New York. (MikaelSVK)

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

23.03.2011

Zní to jako podivné spojení, ale už hrála v sci-fi i v thrilleru (nemusím snad připomínat ten nejslavnější), teď to jen zkombinovat. „Samozřejmě, nebude to o souboji s nějakým monstrem či ďábelským… (viac)