Na své filmové začátky vzpomínají někdejší filmové hvězdy... (oficiálny text distribútora)

Marthos

A ty myslíš, že to ty mladé bude zajímat? Roztomilé zaváhání Zity Kabátové o nutnosti tohoto pořadu je přímo nedočkavým vybídnutím k jeho shlédnutí. Příjemné celuloidové vzpomínání slavných protagonistů z filmů pro pamětníky zároveň funguje jako rekapitulace společných setkání před kamerou obou herců. V rámci televizní produkce osmdesátých let se nepochybně jedná o kvalitní retrospektivní pořad, v němž se mimo jiné objevilo několik ukázek z tehdy nevysílaných filmů. Nezbývá než litovat, že Česká televize odvysílala pouze tři epizody. ()

Véronique

Moc se mi tohle vzpomínání líbilo. Škoda jen, že nám televize nabídla pouhé 3 díly, tedy 6 herců slavné éry československé kinematografie. Vyjma Zity Kabátové a Raoula Schránila to byly ještě následující dvojice: Nataša Gollová a Ladislav Pešek, Rudolf Hrušinský a Svatopluk Beneš. Vlastně jsem se podivila, že pořad podobného typu vůbec v 80. letech vznikl. Režim se totiž k těmto hercům zachoval hanebně a až na několik výjimek se na ně téměř zapomnělo... Stejně jako na jejich filmy, které dodnes patří do zlaté pokladnice naší kinematografie. Vzpomínání těchto galantních dam a pánů bylo více než příjemné a já bych se vůbec nezlobila, kdyby nám toho o sobě a svých filmových začátcích prozradili více. ()

curil

Rovněž si postesknu nad předčasným ukončením pořadu (?) po třech epizodách. Vždyť v polovině osmdesátých let minulého století ještě žilo tolik pamětníků a hereckých osobností a bylo by zajímavé sledovat jejich vzpomínky na zlatou éru filmů třicátých a čtyřicátých let. Co se týče filmových ukázek, jsou vybrány opravdu ty "nejzáživnější" kousky. Viděl jsem pouze dvě pokračování. ()