Anna Letenská: Komička a nacisté

(TV film)
  • Nemecko Andula - Besuch in einem anderen Leben (viac)

Německý dokument o české (nacisty popravené) herečce Anně Letenské, který vypráví Hannah Herzsprung. Zajímavostí je, že české herečky Zita Kabátová a Eva Gerová zvládly své vyprávění v německém jazyce. (oficiálny text distribútora)

WANDRWALL

Několikrát byl vysílán na VIASAT HISTORY. Doprovázen byl dosud žijícími svědky té doby i této herečky, v kterých se obnovují vzpomínky na ty časy a na osobu, o níž tento dokument je. Proto je účinek na diváka nevšední, protože lidi, co v té době žili mu zdárně přibližují atmosféru doby přes své zážitky, zkušenosti. ()

Marthos

Příběh české herečky Anny Letenské je silné téma. Dokumentární rekapitulace se zabývá nejen podrobnou revizí případu, ale nabízí i alternativní výpovědi příbuzných a bývalých kolegů. Že byl dokument vyroben v německé televizi je bohužel jeden z mnoha paradoxů naší historie. ()

cariada

Dokomunet o životě herečky , která se nevědomky a nepřímo zapletla do atentátu a stálo ji to život . Herečka, která sice mohla dotočit svůj poslední film, ale pod dohledem gestapa, muselo to být děsné hrát komediální postavu a vědět co jí čeká. O jejím osudu vypráví její kolegyně a syn a jiný známý. Zvláštní je ,že dokument vznikl v cizině. ()

• Přípravy na dokument trvaly několik let, proto v něm vystupuje také syn Anny Letenské - Jiří Letenský, který se jeho dokončení bohužel již nedožil. (petr.trep)