Papa to musume no nanoka kan

• Japonsko パパとムスメの7日間 (viac)
všetky plagáty

Cestu vlakem od tchýně se snaží Kjóičiró využít k tomu, aby zjistil, jak se vlastně má jeho dcera Kome, s níž si delší dobu nerozumí. Jenomže zjistí něco mnohem víc, neboť si vymění těla! Bohužel se nedá dělat nic jiného, než žít život toho druhého, a tak se Kjóičiró v těle Kome vydává do školy a Kome v otcově těle se vydává do práce. (Zíza)

Natascha

Ztřeštěné dorama, které stojí na počátečním nápadu - dcera a otec, kteří si už dlouhou dobu nerozumí musí čelit následkům, které zapříčinila podivná "nehoda" - jejich těla se vyměnily a tak, v dívčím těle vězí uťápnutý a typicky tatíkovský otec, a jeho pubertální dcera se musí smířit s vizáží nevýrazného postaršího chlápka. Oba se dohodnou, že výměnu těl budou tajit (aby je neposlali do blázince) a musí spolu nějak vyřešit nastalou situaci. Aby nebyli nápadní, začne otec chodit do školy a randit se spolužákem, kterého si dcerunka vyhlídla (což je mu samozřejmě značně proti chuti), dcera zase nastoupí do práce místo otce. Oba svoji roli plní dosti nevyrovnaně, v nových prostředích zažívají úspěchy, ale postupně spíše dochází ke stále větším nedorozuměním a zmatkům. I přesto k sobě tímto způsobem oba nacházejí cestu (překvapivě:-). Vážnější linky (kromě vztahu otec - dcera zde můžeme připočíst první lásku či snahu prosadit se v práci) se jen velmi nenápadně proplétají celým dorama, prim hrají komediální scény, ve kterých naprosto exceluje Tachi Hiroshi, který hraje otce, nebo lépe řečeno dceru v těle otce s opravdovou chutí. ()

Mikah

Nejedná se o seriál, který by v sobě skrýval přehluboké myšlenky a nezvratně by chytil za srdce. Je to seriál, jehož úkol je pobavit a plní to skvěle. Zatím je to snad jediný seriál, u něhož jsem se tak často nahlas a z plna hrdla smála, i když pravda, zejména u prvních epizod. Představte si starého a seriózního sararímana, který jančí jako šílená náctiletá Japonka, ty scény byly prostě k nezaplacení. Tači Hiroši se své role otce ujal skvěle a ze seriálu udělal výbornou komedii. Jeho seriálová dcera, Aragaki Jui, nehrála o nic hůře, ale spíše seriálu dodávala půvab a milost než vtip samotný. Příběh je samozřejmě také zajímavý, téma výměny těl snad nikdy nepřestane nudit a mimo vtip se zde rozvíjejí i zápletky. Papa to musume no nanoka kan mi v každém případě zpříjemnilo vánoční dny. ()