Láska nebeská

Mika je normální mladá středoškolačka snící o přenádherné, romantické lásce. A pak, jednoho dne, potkává Hira, svůj osud. Hiro je z davu vyčnívající, na blonďato obarvený, piercingem vybavený spolužák. Přestože Hiro násilím Miku políbí, přestože Mika z toho, že jí takový nevychovanec ukradl první polibek, bude nešťastná, je pozdě. Protože láska ty dva slepila dohromady. I když trpí, i když je jí ubližováno, čas strávený s Hirem bylo to nejkrásnější v jejím životě. (Zíza)

togaf

Něco takhle citově vyděračského jsem už dlouho neviděla. Ale když ona to Koizora naprosto upřímně přiznává. Stejně tak je hned od začátku jasné, že Miku a Hira nečeká happy end. A přesto, že tohle všechno dopředu vím a obracím oči v sloup nad sladkobolnými řečmi, tak poslední díl stejně probrečím. Osudové lásky zkrátka musí končit tragicky. ()

artemis2

Včera som si pustila film, ktorý som z teraz pre mňa nepochopiteľných dôvodov bez povšimnutia skladovala asi rok, pričom som v podstate netušila o čom bude. Potrápil ma, naozaj veľmi a potrápil hlavne moje oči a emočnú stránku môjho ja. Neviem preto prečo som pokračovala v týraní samej seba a pustila si dnes jeho seriálové spracovanie... Som tomu ale koniec koncov rada, pretože mi najmä záverečná časť seriálu doplnila niektoré chýbajúce momenty, ktoré film neobsahoval. Skutočný príbeh lásky a trápenia Miky a Hira je neuveriteľne silný a dojímavý a v mojom hodnotení sa bohužiaľ nevyhnem porovnávaniu jeho spracovaní. V prípade seriálového spracovania ide o pomalšie plynúcu romancu ako tomu bolo vo filme (nakoniec pri vzatí do úvahy stopáž filmu v porovnaní so seriálom je to pochopiteľné) a v niektorých momentoch sa dej od toho filmového trochu odlišuje, čo však ale tomu seriálovému, až na jeden podľa môjho názoru dôležitý faktor, ktorý tu nebudem rozvádzať, nijak zásadným spôsobom neuberá na kvalite. Rada by som ale vedela ako to bolo naozaj, či tak ako to poňali vo filme alebo tak ako to bolo zobrazené v seriáli...Napriek všetkým kvalitám, ktoré seriál má a napriek tomu, že niektoré seriálové momenty sa mi oproti filmovým páčili viac, však vo mne filmové spracovanie, ako aj hlavná filmová herecká dvojica zanechali o niečo silnejšiu stopu, čo sa trochu odráža na mojom hodnotení. Jedno je ale isté, či už ide o film, alebo seriál, tento krásny príbeh sa mi hlboko vryl do pamäti a len tak ľahko naň asi nezabudnem. A i keď riskujem ďalšie slzavé údolie, pevne verím, že sa raz dostanem aj k jeho knižnej podobe. Silných 4,5*. ()

Tsuki

Jeden z nejlepších příběhů o lásce, jaké jsem měla příležitost v životě vidět. Možná se vám to chvílemi může zdát trochu klišovité, snad i trochu jako nějaké telenovela (jelikož jisté události se odehrávají snad až moc rychle a může to být i trochu šokující), ale pak je třeba si uvědomit, že se jedná o skutečný příběh. Protože žena jménem Mika skutečně existuje a svůj životní příběh zapsala do knihy, která se v Japonsku stala hitem. Proto byl příběh později zfilmován (2007) a následně taky převeden do tohoto seriálu (2008). U konečných dílů z toho přímo čišela nádhera a čistota, a i když seriál vůbec nedopadl typickým happy endem, jaký by člověk čekal u romatického příběhu, konec byl i tak krásný a myslím, že všechny nezatvrzelé povahy musí na konci Mice nutně přát šťastný život. Mě celý příběh dostal do takové míry, že jsem si hned koupila i knihu, a až se ještě o něco zlepším v japonštině, mám v plánu si ji přečíst. Stejně tak mám v plánu vidět někdy i film, pro srovnání. :) ~(4,7)~ ()

loveless

Mika nastoupila na střední školu a teprve sní o velké lásce, když jí blonďatý Hiro ukradne její první polibek. Hned od první epizody je jasné, jak celý příběh dopadne (že tam bude hodně klišé) a že ti dva se do sebe samozřejmě totálně zamilují. Seriál natočený podle pravdivého příběhu a s titulní dvojicí, jejíž obsazení určitě dost pomohlo (kdo by ledacos nezkousl, kdyby se na něj culil Kódži Seto...). Moc se mi líbilo, zase jsem to dost rychle zkoukla, osušila i nějakou tu slzu, ocenila závěr s úsměvem a každopádně jsem dostala i nový náhled na interpretaci počasí. Píseň Ai no Uta, která v dorama hraje je definitivně skvělá. Kdybych před nějakými přibližně deseti dny nedokoukala Yokai ningen Bem, tak by mě to určitě emocionáně dostalo víc. ()

Jirka_Šč

Sněhuláček. ■ Způsob, jak se hlavní postavy tohoto filmu staví k životu, považuji za obdivuhodný. Není to film, při kterém by mi tekly slzy, přesto jsou a budou mnohé scény nezapomenutelné (běh se zapnutým telefonem ... sousto, které nebylo vloženo do úst ... modlitba na vánoce). První dva díly jsem přemýšlel, jestli vysoké hodnocení na ČSFD není přehnané, ale není. Ano, dá se polemizovat. Na blond odbarvený násilnický spolužák patří na první pohled mezi exempláře, se kterými by si žádná slušná dívka neměla nic začínat a dějový zvrat, který nastane na konci druhého dílu je také diskutabilní (nikoli z pohledu logiky děje). Nicméně. Lidé nejsou černobílí. Někdo může s pečlivě vybraným partnerem zažít kolaps a jiný může na první pohled s absolutně nevhodným jedincem prožít lásku svého života. Podstatné je, jak se lidé k osudu postaví nebo chtějí postavit. Vzhledem k tomu, jaký fenomén příběh v Japonsku způsobil (povídku si na mobilní telefon stáhlo 20 miliónů lidí), je jen a jen dobře, že se hrdinové příběhu chovají tak, jak se chovají. ■ Myslím, že překlad "Nebe lásky" by víc vystihoval anglické "Sky of Love". ■ SPOILER, SPOILER, SPOILER (!) Holčička, která se na konci na okamžik objeví, by podle obsahu knihy na Wikipedii měla být dcerou Miky a Hira. KONEC SPOILERU ■ Zveřejnil jsem blog o filmu a dostal zprávu s takovouto zpětnou vazbou: "Dnes som to dopozerala. Velmi sa mi to pacilo, slangovo povedane, moj styl kvalitneho filmu. Par krat som sa sice rozrevala, ale film sa dotykal citlivych tem. Japonska ako aj korejska kultura je mi blizka, a v tomto filme ten rozdiel oproti europskej bol uzasny." Nora ■ Video: Song ze seriálu, který mohu poslouchat znova a znova a znova: http://www.youtube.com/watch?v=FyPhpGMI6z8 ()

• Původní knihy se od října 2006 prodalo více než dva miliony kopií a stala se v Japonsku kulturním fenoménem. (kolibricek)
  • Na role obou hlavních hrdinů se hlásilo více než 1 000 zájemců. (Jirka_Šč)