Alex Rogan (Lance Guest) žije s matkou v přívěsu a všichni okolo jsou vlastně součástí velké rodiny. Vítězí ve videohře Hvězdný bojovník a dozvídá se, že získal stipendium, aby mohl dál studovat. Poté se setkává s Centaurim, který tvrdí, že je vyslán společností, jež hru vytvořila, a než se Alex stačí vzpamatovat, je na cestě do vesmíru. Jeho úkolem je zachránit galaxii před zničením, pak se může vrátit zpět. Jenže se ukáže, že to byla lež a protože Alex je jediný pozemšťan, který má zcela výjimečný talent, obrátí se na něj s prosbou o pomoc tajemný cizinec. Přichází z galaxie, jíž hrozí útok mimozemské civilizace. (oficiálny text distribútora)

Joe321

Klasický (rozumíme dobrý) osmdesátkový scífko s příběhem několikrát viděným (SW plus Tron, nějak tak). Zároveň naivní, ale i pohádkové. Ačkoliv se nekoná žádné překvapení, tak Lance Guest je sympaťák, hezky se na to kouká, má to pár pěkných detailů a baví. Alespoň mě. -"Greetings, Starfighter. You have been recruited by the Star League to defend the frontier against Xur and the Ko-Dan armada." ()

honajz

Tak tohle mne příjemně překvapilo. Velice příjemná sci-fi o jedné malé komunitě, která někde za LA žije v karavanech a drží při sobě, mají tu dokonce jedno bistro a u bistra od Atari tehdejší počítačovou hru, takovou tu stojící krabici, kde se střílejí nepřátelské vesmírné lodě. Všechno žije docela poklidně, dokud se mladému Alexovi nepodaří zlomit ve hře rekord. A od té chvíle se začnu dít věci, docela vypointované, logicky odůvodněné, ze sebe vycházející, na sebe navazující, s vlastně dokonce ne vždy čekanými zvraty a dokonce i s jistým podtextem o tom, jestli vůbec odcházet ze zapadákova za lepším. Triky jsou hodně mizerné, a to i na tehdejší dobu, ale tady to člověk docela rád odpustí, protože to mělo promyšlený příběh a vlastně mě to až na pár scén nijak nenudilo. A Beta ve dvojroli Lance Guesta mne dost pobavil. ()

Lacike

Malo to tak skvely namet. Nerd z nejakeho zapadakova pre ktoreho je hlavnym spôsobom odreagovania sa z nudneho zivota hranie na videohernom automate zisti, ze vesmirne dobrodruzstva, ktore hral na automate su skutocne a on dostane sancu ich zazit na vlastnej kozi. Ktory PC nerd by si nieco take neprial? Kazdy. Zoznamovacia uvodna polhodina je este v pohode. Ma to taku roztomilu 80tkovu atmosferu, skvely soundtrack, postavy si vas hned ziskaju a cely ten zapadakov je nasnimany v nadhernych sirokouhlych zaberoch. Prvy zadrhel nastane, ked sa ukaze, ze hlavny hrdina je zbabelec a zdrhne na zem. Zbytocna a nudna linia vdaka ktorej je zabita dalsia polhodina. Ale hlavny zadrhel nastava v momente, ked sa hrdina vrati spät do vesmiru a konecne sa ma rozbehnut to velkolepe vesmirne dobrodruzstvo, pretoze to vôbec nie je nejako zaujimave alebo napinave. Cely cas to len tak monotonne plynie. A k tomu je to este zbytocne prerusovane otravnou liniou s dvojnikom hlavneho hrdinu na zemi. Co mi je velmi luto, lebo atmosferu to ma skvelu, triky su neskutocne roztomile a celkovo to je po technickej stranke kvalitne natocene. Skoda len, ze to ustredne dobrodruzstvo a nakoniec aj hlavny hrdina za vela nestoja. Ale vdaka nadhernemu vizuálu to za jedno pozretie stoji. Hlavne ked mate slabost pre roztomile osemdesiatkove sci-fi ake sa dnes uz netocia. 5/10. ()

Nathaniell

Mám rád stará sci-fi. Ale vše je o zpracování. Což se tady podle mě zkrátka nepovedlo. Jelikož mají první Hvězdné Války - z roku 1977 - mnohem kvalitnější provedení, lze vinit jedině tvůrce. Příběh sám o sobě pak nenabízí nic, co už by jiný film nezvládnul podat lépe... ... Chtěl jsem dát dvě hvězdy. Ale nedám, protože z tohoto paskvilu na mě smrdí pitomá propaganda: "Seďte doma, hrajte hry a zažijete něco úžasného..." ... Možná se pletu. A možná ne. Každopádně nakonec hodnotím tak, jak hodnotím. 1* ()

Spock

Tohle je vážně klasika 80. let nejenom triková, ale řekl bych i stylem příběhu. Alex je skvělým hráčem jedné místní počítačové hry, která je ve skutečnosti simulátorem pro piloty vesmírných stíhaček na vzdálené planetě, celkem vtipné nemyslíte? :-) Každopádně se mu podaří vytvořit na této hře rekord a je vybrán jako pilot k obraně jiné planety před expanzivními sousedy. Místo něj je pak na zemi nasazen jeho dvojník, robot. Příjemná Sci-fi s komediálními prvky by neměla nikoho urazit. ()

• Při natáčení sehrál významnou roli počítač. Jmenoval se Cray X-MP a byl ve své době nejvýkonnějším computerem na světě. Zhruba jedna pětina promítací doby vznikla uvnitř jeho paměťových médií. (Hans.)
  • Film byl natočen za 40 dní. (HellFire)