Skromná středoškolačka Jan-di se postaví rozmazlenému boháčovi, který patří k nejvlivnější partě na škole, a nakonec se do něj zamiluje. (Netflix)

togaf

Japonští herci mají lak na nehty, Korejci plastiky a u Ji Hooa se to fakt nepovedlo - ta pusa!!! Fuj. Ale jinak jsou chlapsi s F4 hezčí než jejich japonští předchůdci, takže jsem nakonec spokojená. Příběh je stejný, Jan Di je krapet ošklivější, ale stejně praštěná jako Makino, kluci jsou fajnoví, tak co víc si přát. ()

ainny

Já nevím, co jsme - my ženský - těm Korejcům udělaly... Dokoukala jsem poslední díl - culila jsem se tu jako kretén a přitom mi tekly slzy jako hrachy. Připadám si jak vymačkanej citrón (nebo chcete-li jako Škopková sledujíc Angeliku). ;^) Ale teď vážně: První půlka dobrá, To jsem ještě zvládala dát díl a dost, ale ta druhá... to co se mi u Japonců táhlo mě tady vcuclo a nabralo parádní grády, takže kdyby čas dovolil, tak jsem si dala maratón a zkoukla ji snad jedním tahem, i když jsem vývoj děje dopředu znala. A to jsem se korejské verzi docela bránila myslíc si, že na japonskou to nemá. Trapný to omyl. Je ještě lepší - díky delší stopáži jsou postavy propracované víc do hloubky a každý z F4 má ve skříni svého kostlivce. Hlavní podraz "čarodějnice" je ještě mnohem horší a děsivější. Díky fantastické muzice mi nevadily ani flashbacky, kterých ke konci bylo docela dost. Snad jediné, co mi přišlo lepší ve verzi japonské bylo samotné finále. To bylo IMHO laděné v duchu začátku celého příběhu a víc strhující. Jo, a jsem fakt ráda, že jubilejní stý komentář mi vyšel zrovna na tohle. ;^) ()

Tsuki

Nechci působit příliš zaujatě, protože jsem fanouškem japonské (původnější) verze, ale i když jsem se na tohle dokoukala až úplně do konce, nemyslím si, že si to zaslouží lepší než průměrné hodnocení. A to je co říct, protože zpočátku jsem myslela, že tomu dám tak jednu, max. dvě hvězdy. Prvních zhruba šest dílů jsem u toho vysloveně trpěla. Od začátku mi to přišlo hrozně přehnané a nadnesené, a všechny postavy mě otravovaly. Zatímco Inoue Mao v Hana Yori Dango mi byla hodně sympatická, i když se taky nedala vzhledem zařadit mezi klasické krásky, tady mi představitelka Jan Di přišla opravdu nehezká a nezajímavá. Postupně jsem si na ni sice zvykla, ale musím říct, že ve většině účesech vypadala jak stará bába. Paradoxně nejvíc jí to slušelo, když ji vlasy vidět nebyly (třeba při plavání), což je docela zvláštní. Jun Pyo jako protiklad Domyojiho mě taky zpočátku přiliš nezaujal (i když musím uznat, že některými rysy se MatsuJunovi podobá), hlavně myslím, že mu ty vlasy skutečně museli vždycky natočit, protože na rozdíl od MatsuJuna nemá, zdá se, přirozeně vlnité vlasy. No a Ji Hoo jako protiklad Ruie z HYD mi zpočátku přišel jako katastrofa. Kdykoliv na něj byl záběr, jeho výraz mi připomínal leklou rybu. Naštěstí si zhruba v polovině seriálu ostříhal vlasy a hned vypadal o něco líp, i ten výraz se mu trochu zlepšil. Chci tím tedy říct, že zpočátku mě opravdu na tyhle postavy nebavilo koukat. Jediný, kdo se mi skutečně líbil hned od začátku, byl Yi Jung, který byl podobně hezký a šarmantní jako jeho japonský protějšek Nishikado Sojiro. Celou dobu se mi zdálo, že to Korejci skutečně přehánějí s tím, co všechno se do toho seriálu snaží nastrkat, ať už to byl hokej, závody aut, jízda na koni a kdesi cosi. Dějovou linku se snažili co nejvíc zdramatizovat a navíc natáhnout některými nezáživnými scénami a flashbacky. Přestože musím uznat, že zhruba v polovině mě konečně tahle korejská verze začala jakž takž bavit a zvykla jsem si na postavy i na hudbu (ta mě zpočátku se svým "almost paaaaradise!" docela vytáčela, ale později se mi zalíbila), délka dílů mi vadila až do úplného konce. Nechápu, proč korejci dělají díly delší než hodinu a musí tam strkat spoustu zbytečných scén. Mě osobně to pak snadno znudí... už v polovině dílu jsem většinou koukala na čas, kdy to konečně skončí. Mnohdy jsem se musela vysloveně nutit k tomu, to dokoukat. Navíc slibný rozjezd někdy v polovině zabil na několikrát "ukončený" konec. Mohlo to skončit i bez té ztráty paměti. Vím sice, že v japonské verzi to bylo taky, ale tady mi to přišlo už dost přehnané dávat to na konec, vzhledem k tomu, čím vším si tam už ty postavy takhle zdlouhavě prošly. Myslím, že Korejcům by prospěly dvě věci: Zaprvé, nesnažit se děj tak moc natahovat a zkrátit o něco jednotlivé díly. Zadruhé, přestat ve velkém kopírovat příběhy z Japonska a raději si vymyslet svou originální story (jestli se někdy příště kouknu na nějaký korejský seriál, raději si vyberu něco, co není remake, protože mě to pak o to víc vytáčí, co s tím Korejci provedli). Tohle pro mě byla ve výsledku zdlouhavá megalomanská telenovela, která má sice vizuálně čím zaujmout, ale do srdce se mi rozhodně nevryla. ~(3,0)~ () (menej) (viac)

Mortemiss

Upozornění! Můj komentář obsahuje nadmíru spoilerů!!!!! Takže, kde bych měla začít, nejdřív tento seriál "vychválím" do nebe. Když jsem ho poprvé uviděla, vydržela jsem u něj sotva půl hodiny. Byla jsem překvapena vzhledem hlavní postavy, jejíž obličej připomíná osoby postižené downovým syndromem. Dále mě neskutečně lezla na nervy její příšerně nesympatická ukřičená rodina. Celkově mi tento seriál přišel jako fiasko, ale jelikož mám asijské seriály v oblibě, rozhodla jsem se mu dát další šanci za pár let, což jsem také učinila a rozhodně toho nelituji. Zkoukla jsem znovu první půl hodinu a jamile jsem se dostala na konec, věděla jsem, že chci vidět další. Po třech epizodách jsem se na něm stala závislá,obličej hlavní hrdinky mi přestal vadit, nejspíš to všechno zachránil Min ho Lee. Konečně se dostávám k ději samotného seriálu. Tento seriál je tak naivní, až se mi z toho chce plakat. Krásný, bohatý, namyšlený mladík, který rád šikanuje své spolužáky a navíc, jakoby toho už tak nebylo dost, vede elitní skupinu studentů s názvem F4, se zamiluje do ošklivého káčátka z chudé rodiny. Cca do 13 epizody jsem si užívala každý moment na 100%, ale jakmile hlavní hrdina odjel kamsi pryč, věděla jsem, že nastane "nečekaný" zvrat a to se také stalo. Znalci romantických seriálů či filmů mi dají zapravdu, že děj začal být až moc předvídatelný, nemluvě o ztrátě paměti v posledních dvou epizodách. V duchu jsem si říkala, už to mu chybí jen amnézie a najednou BUM a byla tam. Druhá polovina mi přišla hodně špatná, kdyby to skončilo v té horské chatě, byla bych nejšťastnější. Přesto musím dát 5*, protože jsem si tento seriál zamilovala. ()

• Na začátku osmnácté epizody se zobrazí kondolence za Jang Ja-yeon. Jednalo se o herečku, která v seriálu stvárnila roli Sunny, vůdkyni tří dívek šikanujících ve škole hlavní hrdinku (Koo Hye-sun). Jang Ja-yeon, sexuálně zneužívána prominentními osobnostmi a sužována depresemi, spáchala 7. 3. 2009 sebevraždu. K smutečnímu obřadu se dostavil celý štáb seriálu. (Jirka_Šč)