Mladý teenager Light Turner (Nat Wolff) nájde tajomný zápisník, pričom zisťuje, že mu umožňuje zavraždiť každého, koho meno doň zapíše. Pre outsidera, ako je on, je to perfektná príležitosť. Onedlho však zisťuje, že so zápisníkom prichádza tiež obrovská zodpovednosť a všetko nebude také jednoduché, ako sa zdalo spočiatku. (Marceloo)

hladovyjelen

Ale mně se to i celkem líbilo. S původní verzí se to nedá absolutně srovnávat a proto to nedělám. Beru film jako nezávislou jednotku. Mělo to slabší místa, věci co nedávaly smysl, ale neunudilo mě to. ()

yawa

Fuuu, to co spravili... Hned na zaciatku musim povedat, ze povodny Death Note je jedno z mojich oblubenych anime a videla som ho niekolkokrat. Cakala som, ze americka verzia bude zla, ale ze to az tak doje..babru, tak to som teda necakala. Pravdupovediac, dokonca som sa tesila na Dafoa ako Ryuka. Skoda len, ze sa vo filme vlastne sotva ukazal. Z povodneho Death Notu zostal len namet vrazdiaceho zapisnicka a mena hlavnych postav (no urcite nie ich charaktery). Inak dej bol uplne iny, co vsak ocenujem, pretoze robit iba hrany remake animovanej verzie by jednak nemalo velmi zmysel, ani by nebolo mozne dej serialu vopchat do jedneho filmu. Takze novy pribeh mi z principu nevadi. ALE, keby to bol aspon dobry pribeh! Oni vlastne urobili z povodnej brilantnej mysterioznej detektivky nieco medzi Final Destination a patetickou high school romancou. Jednoduchy a naivny dej bez prekvapeni s logickymi dierami a hlupe, az prilis emocionalne postavy (ano, aj L) robiace hlupe, prilis emocionalne veci. A ten scenar je proste velmi slaby... Chapem, ze moje hodnotenie je znacne ovplyvnene mojou laskou k povodnemu anime a mozno nebude velmi objektivne. Preto ak sa vam film pacil, tak ok a povodne anime sa radsej ani nepokusajte pozerat, nudilo by vas. Ak ste vsak filmom zostali sklamani a tusite, ze tento namet ma vacsi potencial, urcite si pozrite povodnu seriu, aj ked mozno nie ste anime fanusikom. Dve hviezdicky v podstate za odvahu pustit sa do tohto nametu, za Dafoa ako Ryuka a za celkom zabavne gore sceny. Ked uz, tak to mohli cele ponat v takomto lacnom hororovom gore style, bolo by to urcite originalnejsie, zabavnejsie a ovela lepsie, ako vsetky tie teenage emo vylevy, na ktore sa film zvrhol... ()

BigbyWolf

Nemyslím si, že natočení americké adaptace Death Note je špatný nápad. V téhle podobě je to ale skutečně výsměchu hodná záležitost, 1* za Ryuka. ()

Ttalgi

Naprosté zklamání. Pro mě je film béčkovým hororem se zajímavým námětem, který je pohřbený tím, že hlavní hrdinové jsou nevybouřená pubertální děcka. O Lightově inteligenci nás má přesvědčit to, že je tak inteligentní, že ostatním pomáhá s úkoly ve škole. Ve filmu chybí napětí, geniální souboje mezi dvěma hlavními aktéry a nějaká peckovní scéna, ze které by mě mrazilo v zádech pokaždé, když si na ni vzpomenu. Jako třeba v původní předloze scéna s Naomi Misora. ()

StereoHearts

V porovnaní s anime/mangou je to tak 20%, ak nemám brať do nič z toho do úvahy tak natočené parádne, podstata príbehu samozrejme skvelá. Je ťažké vopchať toľko obsahu do 100 minút. Shinigami dostal málo priestoru, Light a Mia mali úplne iný vzťah ako aký by sa hodil, ale stále to tak vnímam kvôli predlohe. Keby vidím iba toto a nepoznám mangu ani anime tak 80% + ()

UncleMorty

To si to takhle jako kvalitní študák 'murický střední školy čumíte po buchtách a najednou vám do ksichtu spadne slepenej sešit ve stavu těžce jetýho pornočásaku z devadesátek. Co hůř, při otevření jaksi zjistíte, že si tenhle zápisníček vedla buď Markéta jeřábnice nebo Tonda Honimír a důvod proč tento arch zázraku obsahuje všechna jména snad ani znát nechcete. Pokud by jste si navíc mysleli že nemůže být hůř, tak tenhle mastnej kus hadru má i svýho emogotickýho stalkera, pro nějž je tento deníček genetického materiálu životním středobodem. Tak se nebojte a napište do tohohle deníčku lásek jméno svý vysněný péčkohvězdy a se zděšením sledujte jak se následující den objeví v telce jako přefetlá hromádka kostí. ()

Thalin odpad!

Tohle má s původní předlohou společných možná tak 5% a ty tvoří hlavně jména. Charaktery totálně mimo, pravidly deníku se to nedrží a původní geniální hra na kočku a myš je tu totálně cringe a na palici. Hrozný. ()

Miroslav.Zac

Život mě naučil, že až na výjimky jsou americké remaky japonských, respektive asijských originálů na nižší úrovni. Tady soudit nemůžu, protože jsem původní film neviděl, přesto si myslím, že ani tady to (soudě podle komentářů) nebude jinak. Ale nápad je to zajímavý, i když jeho provedení už tolik ne, ()

LeerdamerSK

Prvá cca pol hodina filmu okej, ale to čo sa dialo potom, na to nemám ani slov. Viem že by sa to nemalo držať predlohy ale aj tak sa porovnávaniu vyhnúť nedá. Totálne zničili Lightov charakter a ešte viac charakter L. V polke filmu by som to ešte akceptoval ale ten koniec to úplne dokazil. Neodporúčam fanúšikom anime alebo mangy. 1* aspoň za Willem Dafoe ktorý stvárnil Ryuka perfektne. ()

Rancek

Adam Wingard a Neftlix. Člověk by čekal, že to dopadne poživatelně. Chyba! Naprosto nevyužitý potenciál. Příliš mnoho materiálu a jeden film. Podobný problém jako s Temnou věží. První polovina filmu by ještě šla, ale poté co nastalo byla snad naprostá komedie.....trapnou hudbu v určitých částech jsem dokázal překousnout těžce. Light měl být inteligentní, ale je blbej jako tágo. Jediné co mě přinutilo dokoukat tento výtvor byl Willem Dafoe. Jeho Ryuk byl světýlko na konci tunelu, skvěle zahraný. Bohužel nedostal tolik prostoru kolik měl mít, že by došly penízky na CGI? Finální zápletka mě tedy také neuspokojila. Po Nagasaki a Hirošimě strýček Sam usazuje Japonsku finální ránu. Celkově silně průměrný snímek. 54% Dávám 3* za Ryukovo chuť na jablka. ()

GOTFAN

Bylo to slabší. Moc rychlé. Chvílemi moc debilní. Ryuk měl fakt malou roli ... což mě sere nejvíc. Ale ok. Mělo to něco do sebe, ale nic co bych chtěl vidět znova. ()

Aceboris

Priemerný film, priemerné hodnotenie, na žačiatku hneď ako Light vyskúšal mocnú knihu smrti som si povedal WAW tak takto keď to bude pokračovať Final Destination má konkurenta, na moje sklamanie film od tejto chvíľe radikálne klesá a ten miš maš čo sa tam deje, na celkovom dojme nepridá. 40% ()

Kalor1

Takže takto. Celkovo by film nemusel byť taký zlý. Najhorší je výber hlavného herca. Ak by si režisér vybral hocijakého iného mohlo to byť lepšie. Na začiatku filmu herca neznášate na konci ho možno budete aspoň tolerovať.Nevadí poďme ďalej... V podstate každý kto je vo filme je svojim spôsobom psychopat ešte aj L začne konať silno emocionálne a ostatné postavy sú tiež mimo. Nevidieť anime mohol by som film hodnotiť inak takto.... Jediné čo má spoločné je názov a mená postáv + death note ofc... Inak je skoro všetko divné. niečo medzi final destination a death note so štýlom... nechajme to tak.... Mia je proste... okrem mena nemá nič spoločné aspoň... Totálna...... ok stop hate... Celkovo najviac potešil čierny L síce to je L ale nie je to L... Na záver myšlienka AK by sme nikdy nevideli death note a vybrali iného hercu pre kiru - opravili Miu a trošku aj dej film by bol lepší.... ()

Majkowski

Šel jsem se na ten film podívat s tím, že to bude sračka, ale i tak jsem byl zklamaný. I když jsem zarytý fanoušek originálního Death Note, tak jsem byl otevřený změnám některých aspektů příběhu a postav, jenže to, co tvůrci provedli u tohoto filmu, je něco příšerného. Light je pomalu pravý opak Lighta z anime/mangy, některá pravidla zápisníku byla z neznámého důvodu změněna nebo kompletně vymazána, místo napínavého souboje dvou geniálních myslí L a Lighta jsme dostali v podstatě generický akční snímek. Ale co taky čekat, když se pokusí děj na skoro čtyřicet seriálových epizod narvat do chabé hodiny a půl? Mohl bych pokračovat dál, ale na to už nemám sil. P.S.: Jedna hvězda za tu jedinou věc, kterou úplně neposrali - Ryuk. (20%) ()