Mladý teenager Light Turner (Nat Wolff) nájde tajomný zápisník, pričom zisťuje, že mu umožňuje zavraždiť každého, koho meno doň zapíše. Pre outsidera, ako je on, je to perfektná príležitosť. Onedlho však zisťuje, že so zápisníkom prichádza tiež obrovská zodpovednosť a všetko nebude také jednoduché, ako sa zdalo spočiatku. (Marceloo)

celticek

Comics mám doma a přečetl jsem ho. Byl dobrý. Ke konci jsem se ale nudil - stejně jako u filmu. Nelze tak dlouhý příběh vměstnat do cca 90 minut. Výborný je démon Rjúk i hlavní postava Light. Já jsem se nejvíc těšil na vyšetřovatele L. Comics je dost složitý a zápisník má spoustu pravidel, bylo evidentní, že to asi dobře nedopadne. Ale zkouknout to šlo. ()

LukeKiller

Ten film má tak zaujímavý námet a oni ho takto zmršia. Strašná škoda. Nebolo to zlé, ale bohužiaľ ani dobré. Herecké výkony poslabšie. Asi najväčší mínus vidím v tom, že strašne chýbali nejaké pozadia postáv. Boli predstavené tu sme, toto robíme (a nikto nevie prečo) a vás divákov ani nemusí zaujímať prečo. Ale mňa to zaujímalo. Dúfam, že z toho bude niekedy vysokorozpočtový film, kľudne na pár častí so šikovným režisérom a scenáristom. ()

horor2

Ani jednu předlohu jsem neviděl, nečetl, ale byl jsem podle hodnocení připravený na sračku, kterou jsem nakonec nedostal. Zajímavý horor o možnosti zbavit se největších blbců, či lidí, kteří nás každodenně serou nebo ohrožují náš svět mě pobavilo. Ano, našlo by se pár výtek..., ale proč bych to dělal, když se mi film asi jako jedinému líbil :-P :-) ()

DaweForeman odpad!

Vzhledem k tomu, že jsem viděl anime seriál, který byl epický, tak tohle zpracování je naprosto na úplným konci spektra. Hlavní postava je příliš zbrklá (typicky americká), zvolení herci naprosto nevhodní, "Rjúk" vypadal komicky, L příliš emotivní, smrti vystřižené jak z filmu "Nezvratný osud", zápisník s návodem jako pro bl*** (trochu mi to připadalo jako typický návod k elektronice speciálně stvořený pro amíky bez selského rozumu) a takhle by se dalo pokračovat dál a dál. Takhle opravdu ne - kdyby radši udělali další příběh o jiném vlastníkovi notesu a ne remake japonské předlohy, tak by autoři udělali lépe - samozřejmě by ale museli zpracovat ještě na spoustě dalších věcí. ()

johnsnow

v prvom rade musím podotknúť že som nedotknutý anime predlohou takže nemám s čím porovnávať a myslím, že je to aj dobre. Wingard je dobrý réžo a viem, že má rád gore ale tu sa držal celkom na uzde(cháp, že gore je tu menej). hlavný hrdina dosť nevýrazný, jeho frajerka sexi, L detektív bol super, a Rjuk s Dafoeho hlasom stál zato. Za 4* a vraj sa chystá dvojka tak sem s ňou. ()

Lucilay odpad!

Četla jsem mangu, viděla jsem anime, viděla jsem japonskou adaptaci a musím říct, že tohle je prostě špatně. Úplně špatně pojatý příběh, špatný vývoj postav, špatné mezilidské vztahy a mohla bych pokračovat. ()

DExUS odpad!

Ak chcete vidieť tú najhoršiu adaptáciu mangy Death Note, tak toto je film pre vás. Komediálne herecké výkony, nedomyslený dej a zmenu najkľúčovejších scén z celej mangy za nezmysly. Výzor Ryuka a gore je jediné + celého filmu. Aj ked japonská CGI verzia bola verjnejšia. Pre fanúšika mangy a anime je toto urážka. Na konci dobrý twist, ktorý sa bude páčit len tým čo nevideli mangu ani anime. ()

Cerebrum

Velmi příjemné překvapení. Mangu ani anime nesleduju, nikdy si mě to nenašlo, takže jsem rád za americké přežvejkání prý legendární předlohy. A protože ústřední duo je minimálně adekvátní a atmosféra docela slušná, tak to drží při sobě a celkově příjemně lechtá jak oči tak uši. A i to přehrávání "geniálního detektiva" a jeho Alfréda přestane být po chvíli nesnesitelné a dá se vydržet. ()

ESNYR odpad!

Pokud znáte seriál, tak se tomuto filmu vyhněte hodně velkým obloukem. Kamarád který seriál nezná, se vyjádřil ve smyslu že ten film nebyl špatný ale moc nerozuměl tomu jak se vlastně věci dějí a jak to celé funguje. Já který znám seriál a vím jak to všechno funguje, jsem si celou dobu říkal že spousta věcí prostě nedává smysl a závěrečná scéna - ruské kolo a náskeldné vysvětlení jak to všechno bylo promyšlené - jednoduše nedává žádný logický smysl a ve filmu je to je vysvětlené tak že to podle mě pochopí jen ten kdo zná seriál a chápe souvislosti. Kdo nezná seriál bude nechápavě kroutit hlavou. Takže za mě to nebude ani ta jedna hvězda. DODATEK : kdy už konečně filmaři pochopí že natáčet látku které nerozumí není ta správná cesta. Tohle měly dělat japonci a né američani kteří po zpackaném Ghost in the shell, posraly další film. Proč se tak strašně moc odklonily od seriálu ? To přece nedává žádný smysl. Proč si vyberou takový námět a pak ho úplně předělají ? ()

vodkasesemte

WTF? Podíval jsem se na to jen kvuli tý kundičce z reklamy na dámskej deodorant, ale takovej zvrat jsem nečekal. Nechci se k tomu moc vyjadřovat, v podstatě jsem si toho ani moc nezapsal, ale až na dva herce v hlavních rolí a slušnou výpravu to byla strašná směs absurdity a otevřených koncu. ()

Lougle

Nebylo to špatné. Solidní gore a Wingard umí navodit správnou atmosféru, kterou jsem si užil i v jeho Blair Witch. Přesto ale cítím, že se mé očekávání nenaplnilo. První půlka byla skvělá, líbilo se mi zpracování a bavilo mě to.. pak se ale příběh přenese ze školního prostředí někam uplně jinam (nechci spoilerovat) a v tu chvíli už to nebylo ono. Předlohu tohoto filmu neznám, tak nevím jak je to v komiksech.. ale když byl na scéně maskovaný detektiv, co si celou pravdu jaksi vycucal z prstu a na tom stála celá zápletka, tak už jsem to nemohl brát nějak vážně. Snaha se tomu ale upřít nedá a nemyslím si, že za mé menší zklamání může režisér. ()

Saren

Zvolit si Wingard a jeho tým jednodušší materiál, možná by na svět přivedli vizuálně lahodící akční pecku v neonovém stylu, kterou John Wick pro mě nebyl. Vývoj částečně nahrazuje rozdvojení, přičemž postava ztvárněná Natem Wolffem představuje z hlediska psychiky spíš Lightovu ranou fázi, Margaret Qualley pak supluje posun k bezohlednosti. Obě ale mají něco z Misiny krve - unáhlenost, hloupost... ()