Mladý teenager Light Turner (Nat Wolff) nájde tajomný zápisník, pričom zisťuje, že mu umožňuje zavraždiť každého, koho meno doň zapíše. Pre outsidera, ako je on, je to perfektná príležitosť. Onedlho však zisťuje, že so zápisníkom prichádza tiež obrovská zodpovednosť a všetko nebude také jednoduché, ako sa zdalo spočiatku. (Marceloo)

Rockerman

Překvapivě nízké hodnocení filmu, který vůbec nenudí a prochází několika zvraty, což jej dělá ještě zajímavějším. Ano, ten hezký nápad mohl být využit ještě lépe, hlavně po hororové stránce to není nic moc. To monstrum strašilo jen jednu vteřinu a pak už by se ho nebál ani můj šestiletý vnouček. Děj je samozřejmě předvídatelný, jako každý, který pojednává o zneužití moci. A tu moc měl "Světlo" tedy hodně velkou a svůdnou. Já bych asi dal tři hvězdy, ale to hezké vykombinování svého úmrtí - neúmrtí a dalších událostí mě přesvědčilo, že jsem se bavil nadprůměrně. ()

NorseSword24

Tak po anime som si dal aj hranú verziu. Bohužiaľ. Je to veľmi odlišné. Takmer úplne iný príbeh. Samozrejme sa to odohráva v amerike, kompletne nové postavy, môj obľúbený boh smrti je tiež úplne iná postava a najlepší detektív sveta, ktorý bol v originály aziat, tak tu je SAMOZREJME ČERNOCH! Akože nemám nič proti tomu keby to nevyzeralo tak strašne nasilu. Ale to je vec, ktorá nemôže nijak extrémne ovplyvniť môj názor na celý film. Predsa je to len farba človeka, ako to môže zhadzovať film. Nie, to čo mi zhadzuje celý film sú herci a scenár. Hlavne ten scenár, ktorý je proste jeden z najhorších aké som za poslednú dobu videl alebo skôr počul. Tak stupidný scenár! A aj tí herci sú nahovno. Teda okrem Margaret Qualley, ktorej postava ma najviac otravovala, takže ju zahrala dobre. Jediné čo môžem chváliť je aspoň ta herečka, máličko dobrých nápadov, neónové prostredie a... no to je všetko. ()

Hellierer

Ale jo, proč vlastně ne. Americký remake kultovního a dle mého nejlepšího anime je snesitelný. Rozhodně více, než jeho bratříček Ghost in the Shell. Největší problém filmu je jeho naprostá uspěchanost. Tak rozsáhlé dílo jako je předloha se prostě do 100 minut nevejde v rozumné konzistenci. Proto je hrozná škoda, že Netflix nedal zelenou spíše seriálu, protože ambice by tam rozhodně byly. Na druhou stranu je fajn, že tvůrci předlohu sice v určitých směrech dodržují, ale přichází i se svými nápady. Dafoe jako Ryuk je naprosto geniální a ani zbytek ansáblu mi vyloženě nevadil, ale chápu výhrady k charakteru L. Jen jsem moc nechápal ten 80s soundtrack. Takže 65% ()

Withree

Jako standalone budiž, ale pokud v tom někdo chce vidět přepis originální mangy, tak krutě narazí. První půlhodina se dá docela tolerovat, potom si ale scénáristé uvědomí, že zbývá hodinka do konce a začne čoromoro. Na propracované charaktery rovnou zapomeňte, Light je blbej jak tágo, L zase malej Jason Bourne. Defoe jako shinigami Ryuk se nachází v nezáviděníhodné pozici, protože na CGI kvůli padajícímu ruskému kolu (proč??) asi nezbyly peníze, má tak na malém prostoru ještě méně času na scéně. Což je určitě škoda, jelikož se jedná o jednoznačně nejlépe zahranou postavu. Nevhodně vybrané písně v ještě nevhodněji vybraných scénách tu pachuť ještě umocňují. Toto téma si jistě zasloužilo nějakou 8-12 dílnou minisérii, než jeden (ne)smysl dávající snímek. ()

Moiraine

Adaptace mangy se nekoná, na to je film moc hloupý, včetně Lighta, kterého by zmanipulovalo i pětileté dítě. Žánrově film neví, co vlastně chce být - jestli gore horor nebo love story ze střední (což podtrhuje i ne úplně vhodně zvolený soundtrack), nakonec není ale ani jedno. Pokud člověk ale odhlédne od hromady nelogičností, které se tu objevují, a zapomene na geniální předlohu (ze které tvůrci četli tak maximálně synopsi), tak se dá těch 100 minut i bez větších problémů přežít. ()

Franc1s

První smrt byla pěkná, ty ostatní jsou promarněná šance. Pak tam ještě začala teen-milostná radovánka, ze které jsem myslel, že v pozdější části filmu mě z toho praskne hlava.. Neviděl jsem originál mangu, ani nechci. Znělo to jako super námět, koukl jsem a už nechci vidět... Nic extra...6/10 ()

Hashirama

Death Note meets High School Musical...nejnovější verze Death Notu je relativně volná adaptace se vším americkým kýčem, který dokázal Netflix vyhrabat. Sice se přikláním k názoru, že i sebehorší adaptace je lepší než otrocký přepis, ale přesto mě mrzí, že zrovna tohle ta sebehorší adaptace je. Death Note se snaží přednést vlastní pojetí, díky čemuž scénář trpí překážející hlavní ženskou postavou, ale na to si až moc vypůjčuje z originálu, díky čemuž scénář trpí zbytečným bohem smrti, jehož přítomnost bude pro náhodného diváka docela nepochopitelná, stejně jako mnoho odkazů (nakousnutá jablka). Nevadilo by to tolik, kdyby si příběh nevypůjčoval jména postav a zápletku a zároveň nepopíral smysl originálu, ale třeba jen skrz Ryuka propojil nový příběh s původním. Postavy nemají potřebné charakterové pozadí (nebo je to mega klišé), nemáme k nim vztah a ani neznáme příčinu jejich chování, které se většinou ubírá nějakým směrem jen proto, že to vyžaduje scénář, což nezřídka vedlo k zvednutému obočí, nechápavému úsměvu, afektovanému máchání rukama a v nejlepších scénách (prozrazení tajemství slečně) všemu zároveň, čemuž napomáhaly i sem tam až parodické herecké výkony (s čestnou výjimkou Stanfielda). Stěžejní momenty proběhnou jako lusknutím prstu nebo vůbec a zápletka se díky tomu posouvá dost nevěrohodně a jakoby z Boží vůle, bez postav za volantem. Na druhou stranu...vizuál, ač stále televizní, není vůbec špatný, a ve spojení s originálním soundtrackem dokáže vykouzlit nějakou tu pěknou scénu - vraždu agentů a zejména konec. A jak jsem už zmínil, Stanfield je v tomto filmu suverénně nejlepší herec a aspoň trochu otiskl do tohoto zpracování malinko původní nálady, jelikož ta nová nestojí za moc. ()

kukkik odpad!

Naprosto zbytečná P.C. adaptace již jednou naprosto bezchybně zpracovaného nápadu. Japonská hraná verze je jednoduše dokonalá, jak věrností s předlohou, tak obsazením, kde doopravdy víceméně 95% všech herců naprosto věrně připomíná své komiksové předlohy. Ale tohle...? Ne, děkuji. odpad! ()

DarthFailord

Heeej to bylo překvapivě celkem dobrý. Ani zdaleka tolik jako originál, ale dalo se na to koukat a mělo to opravdu dobrý chvíle. Hudba to hrozně srážela dolů... ()

geek.ondra

Když vynecháme to že to ignoruje a ničí odkaz kultovní japonské předlohy tak dostaneme skvěle natočenou a po režijní stránce bezchybnou fresku. Wingard opět boduje. 6/10 ()

awelone

Čekala jsem to horší. Ano v porovnání s předlohou a anime je to špatný, ale jako americká verze, kde nesmí chybět nadržení puberťáci a iracionální drama, to ušlo. Plusové body za kameru, hudbu a Ryuka. ()

helraiser

Tak tohle mě tedy hodně slušně dostalo, nečekal jsem nic extra a dostal jsem hodně slušnou krvavou podívanou ala Nezvratný osud. Smrti jsou parádní, hravé, krvavé a pobaví. Zápisník smrti a jeho funkce a pravidla jsou zajímavé a vůbec tato mytologie se prostě povedla. Tak jediné co trošku zklamalo, tak je vizuální podoba boha smrti, ta se mi tedy moc nelíbila, ale zase to vynahradila jeho hravost, dialogy a chechot. Závěr v nemocnici ač nekrvavý naprosto geniální. Sakra tohle se prostě povedlo. ()

FaithZombie

Docela oříšek. Předlohu mám moc ráda a do tohohle zpracování jsem šla s tím že jsem vlastně ani netušila co čekat a jak NETFLIX k filmu přistoupil. Ze začátku jsem byla zmatená z toho jak snímek působí temně a pak se najednou stane něco neskutečně komického nebo absurdního a já netušila jestli je to záměr nebo to tvůrci mysleli vážně. Největší mínus za mě je že se postavy často chovají až moc, nejsem si jistá jak to říct, ale zkrátka animovaně, tedy především gesty a pohyby a tvůrcům asi nedocházelo že co v tomhle ohledu skvěle funguje v anime vypadá na skutečných hercích poměrně směšně. Nějakým způsobem mě ale film dokázal na těch 100 minut poměrně dobře zabavit a byl to tak neuvěřitelný myš-maš že když jsem se vzpamatovala ze začátku který představil v jakém stylu se vlastně film ponese, docela jsem si to i užila. Herecky vlastně super. Natt Wolf byl fajn a stejně tak Margater Qualley, hlas Williema Dafoe potěšil a ze všech nejlepší byl podle mě Keith Stanfield. Takže verdikt je že když zvládnete nebrat film ani trochu vážně můžete si ho i užít. Nejlepší část za mě: Naprostá neschopnost Nata Wolffa běžet nebo křičet jako normální člověk. ()

misar3

Anime jsem neviděl, Ryuk byl pěkně zpracovaný, co se ostatního osazenstva týče, kromě otce hlavního protagonisty bída s nouzí. ()

Ondounek

Byl jsem zvědav, jak dokážou dle mého názoru nejlepší anime zpracovat jako hraný film a nejsem moc potěšen. Člověk, který Death Note nezná, nemá absolutně šanci se v příběhu zorientovat a po shlédnutí téhle uspěchané slátaniny nebude mít ani chuť se na to, jak to má vypadat, podívat. Všechno je řešeno povrchně, hlavně abychom to za tu hodinku a půl stihli, děj je plný nelogických přeskoků a z geniálního L udělali obyčejného troubu. Za mě tedy velké zklamání. ()

Denila

Nebylo to až tak špatné, ale chybí tam onen klíčový základ. Napětí, škodolibost, touha napsat "L, nebo Kira?". A bez toho to je neslané, nemastné. ()

Maskott

Tak tento film ma s pôvodným anime spoločné jedine tú knihu. Tam to asi skončilo, úplné sklamanie ... Anime je jedno z TOP so super dejom charizmatickými postavami, plné napätia. Ale tento skvost sa nechytá na nič, dejovo je úplne mimo. Postavy vykreslené minimálne, proste hrôza. 3+ hviezdy tu môže dať ozaj jedine človek ktorý nevidel anime, vtedy tento film dokáže zaujať. Preto všetkým odporúčam si pozrieť pôvodnú animovanú verziu. 1* za snahu :) ()