Mladý teenager Light Turner (Nat Wolff) nájde tajomný zápisník, pričom zisťuje, že mu umožňuje zavraždiť každého, koho meno doň zapíše. Pre outsidera, ako je on, je to perfektná príležitosť. Onedlho však zisťuje, že so zápisníkom prichádza tiež obrovská zodpovednosť a všetko nebude také jednoduché, ako sa zdalo spočiatku. (Marceloo)

Flopik

Predlohu som nevidel , nemám s čím porovnávať a možno preto sa mi to aj celkom páčilo.Zaujímavý príbeh, hudba zvolená vo filme super , občas nejaká pekná smrť a na konci sa to krásne celé zvrtne.Netvrdím že to je skvelý film , úplne chápem keď to niekomu nesadne ale určite sa nenechajte odradiť malým hodnotením a dajte tomu šancu. Najlepšia postava L a Rjuk. Najviac mi vadila hl. ženská postava na konci som sa potešil.Pesničky vo filme klobúk dole úžasné priam famózne. ()

Kerbello

Drazí. S tímhle nemá whitewashing co dělat. Ať je L klidně mongol a Light ať si před každou vraždou vezme kobereček a modlí se směrem k čemu chce. Zasaďte to na transsibiřskou magistrálu během první světové. Je mi to buřt. Ale musí být zachována podstata díla, pokud tak chcete ono dílo pořád nazývat. Pokud uděláte z Harryho Pottera pornografickou sci-fi, kde hlavního hrdinu vychová Voldmetr a společnými silami svrhnou despotu Brumbála, je to sice bóžo originální námět, ale budete snad mít tolik slušnosti, že to buď pojmenujete nějak jinak, nebo k tomu aspoň napíšete „na motivy“. Pokud tu všichni píšou, že tohle je ten Death note pro odpůrce anime, mohl bych já vydávat tuhle verzi Harryho za tu správnou pro odpůrce dětských fantasy. Death note je příběh o souboji mozků. Ne o uřvaných teenkách. TOHLE mi na tom filmu vadí. Já chápu, proč by bylo složité natočit to dobře. Osmdesát procent děje se v anime/manze odehrává v hlavách postav. Ale i když to celé dám bokem, není to dobré ani jako akční béčko. Nerad se dívám na úplně stupidní hlavní postavy a Nat Wolff je tu stejně pitomý, jako jeho jméno. Navíc jsem mu nevěřil vůbec nic. Hudba je shit. Hraje si na zasněnou atmosféru Donnieho Darka a Stmívání, ale nehodí se ani k jednomu ze záběrů. A Rjúk... Když jsem viděl Dafoe, říkal jsem si – to je boží, nebude muset mít ani make-up. Ale ne. CGI nesluší ani bohům smrti. ()

Hernycztek

Nemám nejmenší tušení o Japonské předloze, protože celkově všechny filmy co pocházejí z Asie nemám rád a nekoukám na ně. Proto je pro mě ,,Zápisník Smrti" nejoriginálnější horor roku a nemá daleko od TOPky. Úvodní úmrtí jsou skvělou vzpomínkou na kultovní ,,Nezvratný Osud" a skvělým příkladem, že karma nezapomíná. Podoba Ryuka, v podání Willema Dafoea je vytvořena moc hezky a když se poprvé objevil, dokázal i vystrašit. Z Nata Wolffa jsem byl v první části v rozpacích, ale když si našel přítelkyni a začali společně využívat moc zápisníku, bylo skvělé je sledovat. Ovšem nejlépe zvládnutá postava je L v podání skvělého Keitha Stanfielda, doufám, že odteď bude dostávat více rolí. Nezklamalo mě ani gore a scéna s žebříkem je prozatím to nejlepší co jsme tento rok dostali, uvidíme jak si povede Jigsaw. ,,Zvrat" na konci, kdy Light vysvětluje poslední události, je jednoduše dechberoucí. To všechno je doprovázeno vynikající hudbou, která to vše podtrhuje. Mám jediné 2 výtky.. Občasné nelogické chování a špatně vysvětlený závěr, který nic neuzavírá (že by sequel?). Vzhledem k místnímu podhodnocení jdu místo 4* na plný počet a určitě na tenhle zážitek dlouho nezapomenu. ()

Tunri

Komiks znám, ale nějak důkladně jsem ho nečetla, ostatní verze jsem neviděla, na film jsem narazila úplnou náhodou, takže dojem nemám už předem zkažený jako mají možná ostatní. A fakt mě to bavilo! Skvělej soundtrack! ()

Janko_Vlyrd

Snaha veriť, že táto verzia prekoná, alebo bude rovnaká, ako originál (1 a 2), je striktne naivná a veľmi krátkozraká, pričom stavať na tomto nejakú kritiku mi nepríde fér. Podľa môjho názoru sa tvorcovia v Netflixe snažili nápad niekam posunúť a spracovať ho po svojom, čo sa im aj podarilo. To isté platí pre všetky ostatné prvky (príbeh, postavy, ich chovanie a vývoj, zmeny v niektorých pravidlách a pod.), predsa už doba a vnímanie filmov divákmi sa niekam posunuli. Samozrejme, ak ho porovnávame s originálom (dĺžka dohromady približne 267 minút), je v ňom všetkého menej, ale v zásade mu nepripisujem slovo "horší". Čo do efektov a atmosféry, tu Death Note rozhodne nezaostáva a mal som pocit, že je temnejší, než sa na prvý pohľad môže zdať. Disponuje dynamikou, brutalitou, ctí predlohu, má dobre vybranú hudbu a nemá jediné hluché miesto. Plynie a utečie veľmi rýchlo, čo je na jednej strane plusom, ale pôsobí ako dlhší klip k niečomu chystanému a veľkému a mal som pocit, že by mohol trvať tri hodiny, alebo by mohol byť štartom do novodobej seriálovej ságy. Chýba mu väčší priestor pre postavy, aby si k nim divák mohol vybudovať hlbší vzťah a ubratie tempa v niektorých situáciách (alebo ich rozšírenie, ktoré by smerovalo k väčšiemu napätiu). Tieto dva prvky by pomohli k silnejšiemu výslednému vyvrcholeniu (a zážitku) a považujem ich za najväčší mínus, hoci je diskutabilný, pretože dĺžka je sotva 100 minút. Herecké obsadenie Lighta, Miai a ostatných považujem za vskutku dostatočné a nemal som s ním problém. Záverom toľko, že je veľkou škodou, že Netflix nepriniesol Death Note do viacerých regiónov. ()

lardko

Pár scén povedených , jinak ale film dost o ničem , první vražda jakštakš naláká, ale toď vše. Za mě nejhorší film ze sekce DEATH NOTE ! ()

Bozvav

Japonskou předlohu jsem neviděla, ale tento film jsem si nijak neoblíbila. Námět zajímavý, leč zpracování mne nechytlo, vlastně jsem se dosti nudila. za mne 50%. ()

Raziel_cz

Wingard je čím dál lepší. Spíš než horor je to kriminálka říznutá temnou fantasy. Ale poctivá, to zase jo. Trochu škoda, že nějakou filozofičtější rovinu to lízne jen povrchově a trochu škoda ne úplně vytěžených, ovšem stylových Final Destination momentů. Natočené, zahrané a ozvučené je to ale parádně, a i když by to klidně sneslo sequel (nebo dva, jak to má Wingard naplánované), obstojí to jako samostatný film naprosto s přehledem. A snad mě to i donutí podívat se na předlohu. Ačkoliv Dafoe mi tam asi bude chybět. ()

xmy

Předlohu neznám a na film jsem narazil víceméně náhodou. Death Note má slušné tempo, soundtrack, začátek je obzvlášť super, ale v průběhu filmu to jde dolů a místy dost kolísá. I tak nechápu zdejší odpadování. ()

Rathalos

Death note je horor s vybornym nametom,ktory urcite stoji za rec,ma vyborny uvod i herecke obsadenie,len skoda,ze potom sa z toho vykluje ako keby nejaka kriminalka,co je skoda a zaver je opat zaujimavy,ale aj tak ako film fajn...:-) ()

roxy_ellen

Myslim, že pokud divák nebude očekávat horror, může si ten film užít. Neznám předlohu, takže možná jsem co se týče hodnocení vstřícnější. ()

Cinematrix

Seriál jsem neviděl, tak jsem zkusil tenhle film, protože jsem byl zvědavej na ten deníček plnej jmen mrtvejch. Myšlenka to je jistě zajímavá, ale do celovečerního filmu se prostě vtěsnat nedá, protože je plná složitejch pravidel. Navíc je to celé cílené na náctileté publikum, takže emoce tady zabíjejí rozum víc, než je zdrávo. K tomu hlavní hrdina je krajně nesympatickej a hned na začátku ječí strachy víc, než ta nejhorší herečka v té nejhorší hororové scéně. Ale kdo by taky hystericky neječel, když se mu zjeví strašně zlej démon s vizáží přerostlého ježka, kterej celej film jí jedno jablko za druhym. kouření už ve filmech holt není moderní. Fakt děs. Taky mi celou dobu vrtalo hlavou, co se stane, až ten deník někdo celej popíše. Ale takovýhle kraviny asi řešim jenom já... ()

HenryIvan

Zo začiatku ma zarazilo, že túto americkú verziu dorami Death Note robí Netflix. Ako film to nie je vôbec zlé. Úmrtia sú tu prevedené značne pôsobivo. Myslím si, že tvorcovia pochopili, že nemôžu súperiť s pôvodným anime a tak si to prispôsobili podľa toho, ako im to vyhovovalo. Určite sa tento film nezaobíde bez kritiky, obzvlášť od fanúšikov anime, no bolo to viac ako pozerateľné. 50 % tomu naozaj sluší. ()

Mayaku

Byla jsem připravená dát tomu šmahem odpad, vzhledem k tomu, jak moc se to odchyluje od japonské předlohy, ale objektivně to zas tak příšerné není. Ocenila bych však, když už se odchýlili do takové zásadní míry, aby odluku od předlohy provedli úplně a udělali z toho prostě další příběh nezávislý na tom původním, zkrátka jen příběh dalšího člověka, který odhozený Ryukův zápisním našel. Pak by se snadněji snášel výsledný produkt, v němž zásadním způsobem chybí to, co činilo předlohu výjimečnou a záživnou, a to souboj dvou geniálních myslí v podobě Lighta a L, to v tomto případě úplně absentuje. Jo a zpodobnění L v tomto zpracování je opravdu mimořádně tristní. ()