Mladý teenager Light Turner (Nat Wolff) nájde tajomný zápisník, pričom zisťuje, že mu umožňuje zavraždiť každého, koho meno doň zapíše. Pre outsidera, ako je on, je to perfektná príležitosť. Onedlho však zisťuje, že so zápisníkom prichádza tiež obrovská zodpovednosť a všetko nebude také jednoduché, ako sa zdalo spočiatku. (Marceloo)

Mkqp

Kurňa šel jsem do toho s pocitem, že to bude absolutní sračka a ono to náhodou celkem slušně fungovalo. Srovnávání s originálem, který je dle mého samozřejmě o 90 lvlů výš, jsem se nevyhnul, ale i tak musím říct, že se to celkem povedlo i přes přeúpravu příběhu. Přece jen se jedná o film a to navíc v poměrně krátké délce, takže aby to fungovalo, je jen logické, že se muselo hodně upravovat, nicméně to nedopadlo katastrofálně. ()

Hanyou

Překvapivě se mi to opravdu líbilo. Nepatřím sice mezi fandy původního anime, ale mangu jsem četla a minimálně první polovina byla brilantní. Musím uznat, že tvůrci udělali dobře, když v kuse prakticky nechali jen základní premisu a rozhodli se upravit příběh k obrazu svému. Light mi sice ze začátku připadal, že vůbec neodpovídá tomu, jaký má být, ale nakonec se také vybarvil. L byl dobrý od začátku. Za mě tedy příjemné překvapení a spokojenost. ()

Philcze

Bizarní teenage noir plný nepasujících neonů, přehrávání, podivných osmdesátkových hudebních vsuvek a vystřižených scén z Nezvratného osudu, který je jaksi omylem adaptací výborného anime. Wingardova podivná vize, v níž na dvě skvělá kreativní řešení (Dafoe, Stanfield) připadá deset špatných nebo přinejmenším nepochopitelných. S nastupujícím závěrem téměř sebeparodie. Nebo definitivní tečka za vítězstvím stylizace nad materiálem. Pokud nejste fanaticky zbláznění do anime, možná tenhle vrak taky budete rozkrývat s úsměvem. 60% ()

runner85

Ľudom evidentne nikto nevyhovie. Ak sa remake vyslovene drží predlohy, tak napíšu, že je to len zbytočný remake, ktorý aj tak nič nového nepovedal. A keď je to len inšpirácia, tak zas pixlujú, že sa to vôbec (alebo len okrajovo) drží pôvodnému dielu. Čo mne vadilo, že tu "L" vyšetruje rovnako, ako detektívi všetkých tých kultových seriálových kriminálok. Všetko tam bolo rýchle ako šaratica a potom sa to v strede trocha uťalo. Ale inak pohoda, jahoda. A dokonca aj pán Defoe konečne dostal rolu na ktorú má. Až tak, že som ho tam nepoznal. Konečne rola pre neho! ()

Blackhand47

Původní japonský Death Note mám i přes postupně klesající kvalitu rád a proto mne opravdu zajímalo, jak nakonec dopadne i americká hraná verze. No dobře, není to nejlepší, vše je až moc zjednodušené nebo udělané pro efekt, ale co byste od Amíků čekali. Zatímco Japonci vám jako hrdinu naservírují stylového, inteligentního a velmi oblíbeného studenta, Američané sáhnou po looserovi, kterému se s deníkem v rukou začnou plnit i některé z jeho snů. Jako Ryuk se určitě povedl a pokud bude pokračování, kouknu i na dvojku, ale rozhodně je to slabší, než adaptace Ocelového alchymisty. 60% ()

Miseet

Film už nefunguje tak dobře jako seriál, navíc když se jedná o americký remake. Nicméně pointa, námět stejné, ale to zpracování už není tak atraktivní. Postavy mi taky nepřišly ničím zajímavé a do té role jsem je moc neviděla. ()

joker.george

Death Note znám jako anime, které jsem si oblíbil, takže jsem se na novou hranou verzi těšil. Bylo by naivní si myslet, že film z něj obsáhne moje nejoblíbenější momenty, byť třeba z první poloviny seriálu. Ale stejně mě nemálo zaskočila odlišnost oproti tomu, co znám, a týkalo se to i charakterů. Když se na snímek zaměřím jako na samostatné dílo, tak výsledek není o moc méně rozporuplný. Bavil jsem se, Ryuk kraloval, ale kontroloval jsem i, za jak dlouho bude konec a vzpomněl jsem si například i na Nezvratný osud. A poslední střih přišel v pravý čas. (Netflix) ()

bourec

Ten film sem si pustil znovu. Začátek je hodně pekelnej, atmosférou to nešetří, a zaděláno bylo na slušnej filmek. Vypadá to ovšem, že Netflix šlápnul po dvaceti minutách Wigardovi na kuří oko. Od tý chvíle je to nervní, hodně překombinovaný, a ten černej polda mě neskutečně sral, a ve filmu působil spíš jako rušivej element. Wigard je asi fakt dobrej tvůrce, ovšem tohle trochu pokulhává. 60%. ()

C0r0ner

Originál neznám a ani mě nezajímá, ale tahle verze se mi moc líbila. Vizuál Rjúka, obecně celý nápad a parádní zpracování. Film má vlastně jenom jednu vadu, a to jsou občasné haluze a náhody ve scénáři, ale jako celek je to paráda, která mě v napětí udržovala po celou dobu. 85% ()

Morzael

Normálně filmy, které nedokoukám, ani nehodnotím, ale tady udělám výjimku. Do hodiny mě začaly naprosto všechny postavy tak strašně srát, že jsem to musel vypnout. Z geniálního anime, které bylo vlastně filosofickou esejí na téma spravedlnost, je jen trapné teenage drama plné nelogicky jednajících idiotů. Nejsem fanatický uctívač předlohy. Je mi jedno, jestli si uděláte příběh po svém, pokud to má vnitřní konzistenci a má to co nového nabídnout. Tohle je ale naprostá zbytečnost. ()

A.Fish

Pojetí je až do samého základu úplně špatně. Absolutní ignorování předloh všech postav a dokonce i pravidel deníku. Asi ale nemá smysl tu vypisovat všechny chyby tohohle filmu, nestojí to za řeč. ()

majo0007

Sľubný začiatok s parádnym gore mordom. Akonáhle sa však na scéne objavil rádoby cool černoško L (rozumej "L", ako po lobotómii), všetko išlo vpič. Ledva dopozerané. Sprznený origoš, škoda. ()

URBAN

Z pohledu člověka co viděl původní předlohu je to skoro až špatné, ale nelze tomu odepřít že je kvalitně natočen, ale ty díry v tom nelze přehlédnout a oproti původní předloze jsem se stihl i nudit a děj byl kapku odfláknutý. Mohl za to především scénář. ( 2.9.17/MAC ) ()

CatcherBlock

Po delší době je tady výborný příspěvek do žánru "upršené Mystery"..... Musím říct, že mě Death note hrozně potěšil a překvapil, bylo to hrozně osvěžující. Vynikající, zvraty a atmosférou nabitý příběh, kde se krví nešetří a napětí jede od začátku do konce a divák prostě neví, jak to dopadne, nebo nedopadne. Místy jsou tu hororové prvky a Rjuk je na pohled hodně děsivý. ( výborný Dafoe) Film tzv.: do Pokladničky a velká cennost, že tohle vzniklo. ()

MikyAff

S originálním Death Note to má společného hodně málo. Leda tak postavy a myšlenku deníku. Což by mi ani nevadilo, kdyby celý děj nebyl postavený tak divně a debilně. Ryuk si zezačátku vytvoří slušnou atmosféru, která je postupně zadupána do země. Sice tu byly dost zajímavě udělané smrti, ale to zbytek bohužel moc nezachrání. Postavu L se snaží celkem napodobit, ale stejně to není ono. Ne, tohle Death Note není ani náhodou. ()

oveckaoa

Ze začátku je to v pohodě pak se to, ale zvrtne v hororovou verzi Ctihodného Občana kříženého s Nezvratným Osudem jen s tím rozdílem,že zde lidi nevraždí lidi, ale vraždí je jakýsi Bůh Smrti. Konec mě příjde hodně komplikovaný na to, aby to vymyslel jakýsi student. Původní verzi jsem neviděl takže 60 procent. ()

Akira777 odpad!

Po letech jsem konečně našel odvahu se podívat...... no teda, já čekal odpad, ale tohle bylo snad ještě horší než jsem si myslel. Chudák L co to s ním udělali. ()