Mladý teenager Light Turner (Nat Wolff) nájde tajomný zápisník, pričom zisťuje, že mu umožňuje zavraždiť každého, koho meno doň zapíše. Pre outsidera, ako je on, je to perfektná príležitosť. Onedlho však zisťuje, že so zápisníkom prichádza tiež obrovská zodpovednosť a všetko nebude také jednoduché, ako sa zdalo spočiatku. (Marceloo)

darkrobyk

Odhlédnu od mangy i anime. Vlastnit zápisník, jehož prostřednictvím se lze kohokoliv zbavit, může být lákavé. Jenže i dobré úmysly mohou dláždit cestu do pekla. Stačí si vzpomenout, když se lid rozhodl vzít spravedlnost do vlastních rukou. Jednou byl zabit diktátor a vrah, jindy však člověk bez viny. Také Light brzy pochopí, že spravedlnost nelze brát lehkovážně do vlastních rukou a že přijde chvíle, kdy rozhodnutí nebude vůbec jednoduché. Prastarý námět s nadčasovým varováním. Vizuálně pěkně zpracované, zejména dekapitace má své kouzlo a připomene Nezvratný osud. V TV běží Phantasm a mrtvoly venku přibývají. Škoda, že napětí se místy vytrácí, jako celek ale film nenudí. Fanoušci předlohy a japonských zpracování nadšeni zřejmě nebudou, ale pro ostatní by mohlo jít o příjemnou oddechovku. Jen ten démon mě více děsil v comicsu... ()

misterz

Taká škoda. Super nápad, z ktorého sa žiaľ nepodarilo vyťažiť ani polovicu toho dobrého. A pritom to tak krásne začínalo, už som pomaly chrochtal blahom - výborne nainštalovaná záhada, zaujímavé mystérium udalostí, výborne zvládnutá prvá smrť... no potom čím bližšie ku koncu, tým to bolo horšie a horšie. Či už čo sa týka prevedenia vrážd, gore, alebo samotného príbehu, ktorý sa postupne zamotal do obligátnej dejovej schémy a veľmi rýchlo tak začal nudiť. Ukážkový prípad premárneného potenciálu. Priemer. 60/100 ()

dr.horrible

Slabý nadpriemer hlavne pre soundtrack, finále, kde to má konečne správnu atmosféru, a gore. Každopádne, narvať celý seriál do 100 minút je nedôstojné, zhruba polovicu preskočia za nejakú polhodinu (!), prečo nestihnú rozpracovať vlastne skoro nič (ani nehovoriac o už tak zle obsadených postavách) a miesto toho v podstate iba pobehujú od jednej akcie k ďalšej. Súboj charakterov sa koná tak v dvoch scénach a tá pôvodná geniálna kriminálka, doslova upadá prerobením na film pre americké teen publikum, ktorý už ako žáner nepovoluje používať inteligenciu ako hlavnú výsadu. Skrátka nebude sa vám to páčiť, pokiaľ ste videli seriál. A pokiaľ nie ste americký teenager, teda. ()

Anderton

Keď zmrštíte pôvodný seriál (nevidel som, iba hádam) do hodinky a pol a prispôsobíte požiadavkám amerického teen publika, vznikne niečo tak extrémne skratkovité, ako Death note. Film pôsobí ako rekapitulačný zostrih niekoľkých scén z jednej série neexistujúceho seriálu, čiže nefungujú motivácie postáv, následnosti, psychlógia atď. A vyzerá to veľmi lacno. Nápad tomu rozhodne nechýba a ani premyslená myšlienka, čo je nakoniec ale práve kvôli odfláknutému spracovaniu veľká škoda. Hovorí sa tomu premrhaný potenciál. ()

Kudly4

Ještě před 2 hodinami jsem neměl ani tušení, že existuje tenhle film. A vlastně už ani nevím, jak jsem se k němu tady dostal a tohle přesně mám tak rád, když změním svoje filmové plány z minuty na minutu a pustím si úplně něco jiného, co ani nevím co je (a nakonec je z toho film večera/týdne). Je ale pravda, že mě hodně zaujal obsah, kdy se mi dost líbila ta myšlenka. Začalo to jako nějaká Fantasy pohádka, jenže po tom, co dojde k první smrti alias Nezvratný osud, jsem hodně rychle zaplul do křesla, ze kterého se ještě teď pokouším dostat. Nemám páru o předloze, co jsem zahlídl, tak se jedná o hentai, teda o anime nebo co, o které se vůbec nezajímám a mám na to svůj názor, ale chápu, že pro tyhle jedince, co znají původní předlohu, pošlou tohle s vážným brekem do hajzlu. Pro mě jako nezaujatého diváka, byla tohle fakt lahůdka, jak po stránce herecké, tak co se týče Gore, které je zde opravdu vydařené, až trochu znepokojivé (a to já rád). Atmosféra a napětí v druhé polovině perfektní a musím pochválit i hudbu, protože tu jsem si opravdu užíval. Potěší i krásná Margaret Qualley, která dodávala filmu po celou dobu, tu správnou šťávu. Když anime kult odpaduje, tak já pálím FULL !! NETFLIX, mě poslední dobou víc a víc překvapuje. ()

SeBig odpad!

Nečekal jsem, že z toho vyleze taková uspávací břečka.. Jelikož je to podle anime a od netflixu, fakt jsem čekal, že mě to bude aspon trochu bavit, ale tohle byl vrchol morfia. ()

korbitch22

Wingard je dobrý režisér, jeho filmy jsou řemeslně naprosto v pořádku a fungují. Bohužel to zdejší elitě stále nějak nedochází. Předlohou jsem zcela netknutý a je mi úplně ukradená, jako drtivá většina Asijské tvorby. Nat Wolff je sympaťák, jeho přítelkyně (dcera Andie MacDowell) jako by vypadla z prdele Kristen Stewart, takže u mě spokojenost. Dafoe jako Rijuk naprosto válí, skvěle hláškuje a vůbec jako postava má neskutečný potenciál, bohužel už méně prostoru než by si zasloužil. Death Note hned ze začátku chytne a neskutečně baví, smrti jsou zábavné a dostatečně krvavé. Je hrozná škoda, že se s danou látkou moc spěchalo, spousta věcí se vzala rychlo střihem a spousta věcí se nedořešila, včetně nepochopitelně utnutého finiše. Chtělo by to dvojku a to okamžitě, nebo seriál a to s původním obsazením. Je to atmosferické, zábavné, krvavé a podpořené naprosto dokonalým soundtrackem, který už smažím do mobilu. Perfektní mix Nezvratného osudu a Japonské mytologie. Za mě ohromné překvapení, Wingarde.....jen tak dál, díky. 75%. ()

Scalpelexis

Můj osobní skromný odhad je, že hodnocení tohoto filmu se budou zasádně rozcházet dle toho, pokud onen kritik je japonskou anime předlohou nepolíben. Porovnávání je totiž nemožné se vyhnout. Pokud není, třikrát hurá! V aktuální záplavě sequelů a praček na peníze by se mohl Death Note svým nápadem a mixem potemnělého teenage thrilleru s kapkou filozofie lehce vymykat zaběhlým standardům. První build-up polovina musí i bavit, druhá svou zmateností a hloupostí už bohužel ne. Odhalení Kiry by mělo být téměř alfou a omegou celého rozuzlení, což mě překvapilo, jak je možné, aby to s dějem filmu tak minimálně otřáslo. Každopádně, pokud jste původní Death Note viděli, je obtížné tento paskvil nezaplavit údery zprava a zleva. Respektuju to, že autoři se rozhodli jít jinou cestou, zároveň se nedá si nezaťukat na čelo a párkrát nezakoulet očima nad nápadem adaptovat tak široký materiál do jednoho filmu. V čem spočívala genialita původního Death Note, byl vypiplaný scénář s téměř nadpřirozeně inteligentním soupeřícím duem. Obě postavy pracovaly na bázi logiky a odstřihly se od možného chybného emocionálního jednání. Bylo lahodící a napínavé (až na hraně závislosti) sledovat, co tato hra kočky s myší přinese příště a i přesto, že Lighta svým počínáním nejde charakterizovat v pozitivním světle, nešlo ho díky jeho smysluplnýmu jednání snadno odsoudit. Zde Light a L mají IQ cca poloviční, Light se sebou nechá neodpustitelně manipulovat, absence inteligence ve scénáři vyplňuje stupidně líná pravidlová berlička zápisníku a do děje vstupují i "náhodičky", které sluší jen béčkovým kreacím. Napětí je střídavé, hororový žánr to lízlo jen okrajově a rádoby srdcervoucí, zpomalený a patetický konec (ta hudba to zabila na desetkrát) ve mně zanechal silně nepříjemnou pachuť. Není to ono. Herecky to není ono (vyjma nejpozitivnějšího prvku filmu v podobě Dafoeova Ryuka), scénáristicky též ne, režijně průměr. Film, který byl předem odsouzen k neúspěchu, byl nejspíš do zápisníku též vepsán, jen nestihl onu stránku spálit. ()

honajz

Anime / manga předlohou nedotčen jsem film sledoval jako film. Chvíli to skutečně vypadalo na zajímavý horor ve stylu Nezvratných smrtí a podobných titulů, ale pak jsem jen nevěřícně sledoval, jak se to mění v Beverly Hills 90210: Death Note, a pak ještě na jakousi poměrně nezajímavou naháněčku. Pravidla knihy jsou na několik stran, a ten borec si je ani nepřečte, když ví, že čelí něčemu mimo tento svět? Jestli mu třeba nehrozí nějaké nebezpečí, když knihu bude používat? Každou smlouvu si má člověk přečíst celou, i s poznámkami malým písmem pod čarou. To ho doma neučili? Holka mi taky přišla pěkně vyšinutá, a celé to má i takový nepříjemný look a atmosféru. Každopádně mne to už půl hodině nebavilo, postavy mi byly ukradené, a místo, aby se rozvíjelo téma, kam až by se s notesem v ruce mohlo zajít, a dokdy by to ještě mělo smysl a tak, je z toho tupá a někdy hloupá naháněčka. ()

GigaPudding

LOL :D Pravděpodobně asi nejpitomější film světa. Jako Death note je to na jednu hvězdičku, jako ujetá parodie je to místama i fakt vtipný. Scénárista ani režisér tutově ani nedočetli na wikipedii o čem byla předloha, takže paradoxně si film drží solidní tempo i napětí, protože drží diváka v nejistotě, jestli je to ten film jako myslí vážně, nebo ne :D. K tomu navíc s každou další scénou se diváci můžou těšit na nová překvapení v podobě ještě větších nesmyslných blbostí než ve scénách předchozích. Stojí za kouknutí už jenom kvůli vřeštícímu hysterickému Lightovi a kvůli faktu, že to má ještě ke všemu blooper reel :D. ()

JASON_X

Nemám problém dát zdařilému remaku stejně hvězd jako originálu, nebo klidně i víc než originálu, ale v tomhle případě fakt není důvod. "Vylepšení" zápletky o rádoby femmefatalistickou a ladymacbethovskou roztleskávačku spolu s nenápaditým standardně hollywoodizovaným zpracováním posunulo film do velké množiny průměrných amerických soft horrorů pro teenagery. Nejmarkantnější je to na konci, který byl sice nakonec taky slušně krkolomně vypointovaný jako ten japonský, ale na rozdíl od toho japonského jaksi nemastný, neslaný, neatmosférický. I infantilní pojetí postavy Rjúka (které jediné mi v původním filmu trochu vadilo) zůstalo zachováno a přitom právě tady jsem si od Amíků sliboval nějakou změnu, přitvrzení, přitemnění... ()

Morholt

Vlastně je to o tom, že smlouva s ďáblem má vždycky nějaký háček, ale Wingard to trošku rozvedl a dobře udělal. Jen je škoda, že se víc nevěnoval samotným zabitím a sklouzával do všemožných kombinací, které vyvrcholily v samotném závěru do nepříliš věrohodného maglajzu. Ale to málo vraždiček bylo výborných, film mi sedl i herecky a i když tempo občas zakolísalo, mělo to celé spád. Rád bych napsal, že Wingard je po zpackaném Blair Witch zpět, ale ještě si počkám. 60% ()

Lucasion

"Rule 28: Each death must be physically possible. So no shark attacks while someone's on the toilet, as much as I love that idea." Tady půjdu šeredně proti davu. Skoro až by se dalo říct - nepěkně. Mě tohle zpracování mangy/anime fakt sedlo. U Death Note miluju jeho premisu a tu snad každý známe. Nechci samozřejmě žádnému zarytému fanouškovi anime křivdit, ale tohle americké zpracování od Netflixu mělo všechno, co jsem od filmu chtěl. Outsider Light (Nat Wolff), který záhadným způsobem obdrží onen Zápisník, bláznivou holku (Margaret Qualley), která se do outsidera zamiluje a samozřejmě Ryuka (Willem Dafoe), který děsí každým coulem. A zatímco Nat je naprosto fantastický teenager s minulostí, tak Margaret je úžasně nevyrovnaná pretty buchta. A Ryuk s hlasem Willema nemůže zklamat. Konec jsem čekal ještě černější než byl, ale i takhle jsem vlastně moc spokojený. Protože zvrat a logika mi imponovala. Finále je tak pro mě plné emocí, které jsem vůbec nečekal, že bych tady našel. Skvělý výběr soundtracku to už jen celé podtrhuje. Takže ať se na  mě nikdy nezlobí, ale Death Note 2017 je moje guilty pleasure. A zcela upřímně si myslím, že svoje kvality má. Za mě je to totiž jeden z nejlepších filmů, co jsem letos viděl. A to jako fakt! PS: Chtěl bych napsat něco jako - Chci víc hraných anime. Ale to by mě už fanoušci fakt ukamenovali. (89 %) ()

JohnCZ

Vizuálně pohledná, ale jinak neskutečně uspěchaná fantasy teenagerovina, která nemá ani smysl dávající děj, ani sympatické postavy, což je vzhledem k účasti Nata Wolffa pozoruhodné. Předlohu neznám, neviděl jsem ani japonskou minisérii, ale hádám, že ty mají motivace postav o něco zmáknutější. ()

vurhor

Původní manga a anime, podle kterých byl film natočen, byly, alespoň z první půlky (druhá je totiž absolutně příšerná), chytrým krimi thrillerem s oním elementem nadpřirozena v podobě zápisníku schopným zabíjet a jeho démonickým tvůrcem. Americká adaptace je však jen zředěná verze se zbytečnou romancí, která se do celkového děje vůbec nehodí. Na původním Death Noteu jsou zcela excelentní interakce mezi hl. anti-hrdinou a detektivem, který po něm jde. Skrze dialogy spolu svádějí intelektuální a psychologickou bitvu, která je nesmírně napínavá a chytře napsaná. Zde nic takového člověk nenajde. Protagonista Light zde není onen chladný a lišácký zmetek s božským komplexem, ale uřvaný, blbý a snadno zmanipulovatelný blbeček. Ještě k tomu ztvárněný ne příliš sympatickým hercem. Aspoň ten "L" je vcelku povedenej... Musím ale uznat, že film je občas překvapivě napínavej, i přestože hl. sílu původní předlohy nevyužil, plus na sobotní odpoledne je to film víc než ideální. Chápu, že narvat celou mangu do jednoho filmu je vcelku nemožné, ale ony základní aspekty, které příběh tvoří jedinečným, by tam být měly. Ame. Death Note se snaží, ale bohužel ne dost. Slabší 3* ()

nirvana91

Znalcov Death Note tento film asi moc nepoteší - a žiaľ patrím k jedným z nich. Ale ja som to čakala, už ako vyšiel trailer! Tak geniálne premyslené anime sa nedá narvať do tak krátkej stopáže. Vadilo mi veľa vecí, ale najviac pravdepodobne to líznutie povrchu deathnotu, prebranie myšlienky a postrádanie hĺbky. Postavy boli zbrklé, ako keby nerozmýšľali - nechali sa viac ovládať emóciami ako chladným rozumom - a to mi ani na Lighta ani na L. nesedelo. Ryuk, ktorý nepovie "juicy", nie je Ryuk. Ale nejdem to tu už pitvať a potápať. Ak by som nepoznala predlohu, asi by sa mi to páčilo. A ako to bolo pri prerábke Rocky Horror, aj teraz dúfam, že táto "prerábka" dostane mladých, pre ktorých je tento film prioritne určený, k anime. ()

agentmiky

Zdejší hodnocení mě dost zmátlo, protože tento film by si zasloužil o pár procent více. Původní japonský seriál jsem neviděl, většina lidí ho vynáší skoro až do nebes, ale já to porovnat nemůžu, tudíž se budu řídit svými instinkty a nabytými zkušenostmi z filmu. Zápisník smrti má doopravdy originální příběh, nic tak podobného jsem doposud neviděl, proto si to v tomto ohledu zasluhuje jasný palec nahoru. Možná, že herecké obsazení není nikterak perfektní, ale všichni odehrají v zásadě to, co se od nich očekává. Herec v hlavní roli byl vskutku sympatický, ačkoliv ze začátku jsem mu nevěřil jediný jeho výraz. Ryyuk coby bůh smrti v podání Defoea famózní, jeho hlas naháněl husí kůži po celém těle, celkově byla jeho postava dost zajímavá. Příběh se vyvíjel dobře, vše mělo správné tempo a film si udržoval napětí, ale stejně nečekejte bůhvíjak hluboce se prezentující děj (v rámci hororů je to ale na úrovni OK). Závěr s úžasným podkreslujícím soundtrackem tomu dal třešničku na dortu. Jedinou, ale dost zásadní chybou byla minutová přítomnost Ryyuka, nejlepšího aspektu filmu. Chtělo to více minut pro boha smrti. Kdo si nebude dávat nějaké vysoké nároky, tak si u filmu přijde na své. Za mě dávám 68 % ()

MartinezZ

Nemá smysl na to koukat, věřte mi. Ne, že by to bylo vyloženě špatné, ale jde prostě o miliontou první variaci stále toho stejného, bez nápadu. ()

TomX2

Light je na prvý pohľad obyčajný teenager s každodennými problémami, či už v škole, vonku alebo doma. On, aj jeho otec ktorý je policajným dôstojníkom, sa stále nemôžu vyrovnať so smrťou Lightovej mamy. Jedného dňa sa mu pod ruky náhodou dostane jeden tajomný čierny zápisník, na ktorom je bielym písmom napísané "Death Note". Po prečítaní prvého pravidla, ktoré znie "Človek, ktorý je napísaný do denníku zomrie" je Lightovi k smiechu, ale keď sa pred ním objaví boh smrti Ryuk, pochopí, že sa mu práve do rúk dostala vec, ktorá môže očistiť všetko zlo sveta. K čomu však Light zápisník použije? Použije ho k očistenie sveta? Kvôli pomste svojej mŕtvej matky? Alebo snáď cíti, že sa môže stáť "kráľom" sveta? Celkový dojem: A takto to dopadne, keď sa z potenciálu, ktorý sa dá výborne využiť dopadne priemerný snímok, ktorý je miestami snáď hlúpy až k smiechu. Nebolo by to zlé a určite by to bol úspešný film, byť natočený asi 30 rokov dozadu. Pôvodnú mangu som nečítal, zato som ale veľkým fanúšikom anime predlohy. Zatiaľ čo tá obsahovala množstvo originálnych scén, veľkolepé zápletky, rozuzlenia a všelijaké twisty (minimálne aspoň z prvej polovice), film neobsahuje takmer nič z toho. Musím však prezradiť, že o horor sa nejedná - úvodná vražda je síce naozaj prepracovaná a pripomenula mi moju obľúbené hororovú sériu Final Destination , ale okrem pár vrážd kde uletí nejaká tá hlava, tam z hororového hľadiska nenájdete vôbec nič. Lightove stretnutie z Ryukom mi prišlo nepresvedčivé a to hlavne výkon herca Nat Wolff, ktorý hrá neuveriteľne snáď do konca filmu. A Keith Stanfield? Musím povedať, že hrá veľmi dobre a presvedčivo, ale do toho filmu sa absolútne ani trochu nehodí. Keith sa do roly detektíva či policajta nehodí absolútne vôbec a nie to ešte do roly svetoznámeho L-a, ktorý mal byť 7 mesiacov zavretý v prázdnej miestnosti a pokúsiť sa vyjsť z nej von. A tu sa dostávame k ďalšiemu - k postávam. Hlavné duo (Light a L) bolo v pôvodnom anime neprekonateľné - spoločne vytvorili niekoľko nečakaných zvratov, súbojov a boli vysoko inteligentní na toľko, že im na to skočil snáď každý. V tomto filme to je však úplne inak - Light tu je za tupého chlapca, ktorý chce mať moc, ale vždy ho niekto oklame, niekde zakopne alebo sa nechá zamotať rôznymi lžami. L tu zas nie je ani zďaleka inteligentný tak, ako v anime a správa sa nepríčetne - večne je naštvaný, chce každého zabiť, chce každému spáliť dom, rúha so sebou, búcha do stola, rozhadzuje veci a kto vie čo ešte. Čo sa týka Ryuka, ten bol snáď najväčším plusom celého filmu - no ani z neho nemáme nič, keďže z celých 100 minút sa na obrazovke objavil asi len 5 minút z toho. A Mia (z najväčšou pravdepodobnosťou to má byť Misa)? Tá postava mi prišla úplne zbytočná a aj jej charakteristika nestala za nič. Na jednu stranu bolo fajn, že tentokrát nie je úplne mimo z Lighta a urobí kvôli nemu všetko preto, že ju zachránil z tých najväčších depresií, ale skôr sa stala závislou na zápisníku, ktorý chcela silou mocou vytrhnúť Lightovi z rúk (a ako sa ukáže neskôr, mohlo sa jej to aj podariť keby Light nebol o krok vpred). No aj napriek tomu som si stihol tú postavu úplne znenávidieť. Čo sa týka detektívnej stránky tohto filmu, som maximálne nespokojný - je to neuveriteľné, hlúpe, nepresvedčivé a z toho hľadiska nám neprinesie vôbec nič. Ďalší problém je to, že z celej tej atmosféry a desivého pocitu z pôvodnej série sa tu stala akurát hlúpa lovestory, ktorá sa môže páčiť snáď len 15-ročným babám. Čo sa týka záverečného zvratu, ktorý vysvetľuje Light, som sa rozhodol, že tomu predsa len dám hviezdu na viac, avšak aj to už bolo pre mňa dávno očakávané a nijak to so mnou nepohlo - v tomto zas a znovu vládne anime predloha. Ďalším mínusom môže byť aj hudba a teraz musím znovu spomenúť moju vetu: "Nebolo by to zlé a určite by to bol úspešný film, byť natočený asi 30 rokov dozadu."Môj celkový dojem je asi taký, že bol dobrý nápad inšpirovať sa svetoznámym Death Note a ďalej ísť vlastnou cestou, avšak chýbajú tú tie veľkolepé scény a zvraty, ktoré boli v pôvodnej sérii a takto sa z toho stal len priemerný film, ktorý doceniť môžu naozaj len ľudia, ktorí pôvodný Death Note nevideli / nečítali. Veľkým mínusom je aj to, že film bol veľmi rýchlo rozbehnutý a tým aj veľmi neuveriteľný a hlúpy (chyba scénaristov?). Objektívne by som tomu dal 1 hviezdu, subjektívne zas niečo medzi 2-3 - Moje hodnotenie: 35% edit (9.1.2019): Pôvodne som tomu dal slabšie dve hviezdy, teraz by tomu bolo inak. Death Note od Netflixu je otrasná vec, ktorá robí hanbu pôvodnej mange či seriálovej anime adaptácii. Herci sú nevhodní, ale to nie je až tak závažný problém, ako scenár a postavy. Postavy. To je ten hlavný problém filmu. Veď v ňom nebol žiadny Light ani L, tak prečo majú tí ľudia prevzaté mená? Pardon, ale toto je strašný odpad. Ak by tu nebolo tých zopár kladov, viz hore, skutočne by som tomu dal takéto hodnotenie. () (menej) (viac)