Mladý teenager Light Turner (Nat Wolff) nájde tajomný zápisník, pričom zisťuje, že mu umožňuje zavraždiť každého, koho meno doň zapíše. Pre outsidera, ako je on, je to perfektná príležitosť. Onedlho však zisťuje, že so zápisníkom prichádza tiež obrovská zodpovednosť a všetko nebude také jednoduché, ako sa zdalo spočiatku. (Marceloo)

hanesus odpad!

Neznám manga verzi, ale tohle byla taková blbost. To jsou vážně americký děcka tak blbý nebo asociální? Dyť to postrádalo logiku v tolika situacích až mě to jako diváka uráželo. ()

Chaoticum

Fakt špatný, hlavně pokud znáte anime nebo mangu. Děj předlohy opravdu nejde smrknout do jednoho filmu. Postavy jsou značně nesympatické. Light má být, podobně jako L, extrémně inteligentní, ale rozhodně se podle toho nechová. ()

KyberNet

Na serial to samozrejme nema. Nema to ani na filmy z roku 2006. Ale i tak jsem se bavil. Bohuzel Light ma byt prece velice chytry. No vubec mi tak teda nepripadal. Skoda . ()

noutebook odpad!

Je mi líto... takhle zničený nápad jsem ještě nepotkala. Z geniálná studenta, co se všemi okolo sebe manipuluje a žije pod tlakem z odhalení, udělali američani typického idiota. Jestli se Vám tohle líbí, tak jste 100% neviděli anime předlohu. Pokud chcete vidět skutečného Lighta, co se nefackuje, nenechá se ovládat přiblbou holkou, ani nemá potřebu sledovat jednotlivá úmrtí- tak zkoukněte anime. V tomhle filmu akorát ukazují brutálnosti, ničí postavy a naprosto zdevastovali celý koncept L a Ryuka. ()

Maatess

Začátek filmu splňoval očekávání, takový příjemný pomalý rozjezd, který se v mžiku proměnil v chaos, Kdybych neviděl to anime nevěděl bych o co pořádně jde, taky naproti anime chybý ve filmu několik nedrobností. Nevím odkud vybíraly herce, ale L by neměl hrát někdo černé pletí. Příště bych očekával rád od režiséra Wingarda větší snahu, nejenom ve scénáři. ()

Calabria

Nebylo to vůbec špatný, ale oproti komixu a japonských filmu přesně podle předlohy je to o hodně horší. Tam je Kira hodně chytrej a L hodně opatrnější. Tady je to moc Amerika. ()

mp5991

No...Netflix to teda pojal hodně po svém. Z původního seriálu vzali fakt jen tu nejzákladnější myšlenku a hlavní postavy, no budiž, to by zas tak nevadilo, přeci jen nepotřebujeme vidět úplnou kopii. Jenže tady nesedí vůbec nic, povaha a myšlení hlavních postav je úplně jiné, o vzhledu ani nemluvím. Sice je pořád máme představené jako dva naprosto geniální jedince stojící proti sobě v boji dobra s jinou představou dobra, ta genialita nám ale nějak pokulhává, oba totiž dělají dost fatální a očividné chyby. Lighta jakoby rozdělili na dvě postavy, jednu, která se tak jmenuje a druhou, která se alespoň podobně chová, ale jinak s ním nemá společné ani pohlaví. Skalním fanouškům Japonského seriálu bych tedy doporučil se tomuto počinu obloukem vyhnout, pro ostatní to na zabití volného večera stačit bude. ()

Crazydog783 odpad!

Ani jsem to nedokázal dokoukat. Absolutně nevěrný předloze. Chápu, že to chce být originální, ale nemusí to měnit vše na co sáhne. Koukněte se na drama z roku 2015. Je to originální, ale stejně věrný předloze. Doufám, že je nikdy nenapadne udělat druhý díl. Radši ať udělají pokračování Light up the NEW world jelikož mě ten film fakt bavil a chci vidět jak to pokračuje ()

IronicY

Tato filmová Netflix adaptace japonského seriálu je odpad. Postavy byly kompletně překopány. U většiny postav jsou změněna jména, vzhled (jediný Ryuk zůstal víceméně stejný) a vlastnosti k nepoznání. Dalším problémem jsou neuvěřitelně krkolomné styly vražd. Postrádám i nádheru psychologického souboje mezi Kirou a L. Obsah byl okraden i o zkoumání schopností Zápisníku smrti a celá tato myšlenka byla nahrazena minimálně třicetistránkovým návodem. ()

DonSpaghetti odpad!

K tomuto filmu jsem napsal v době, kdy jsem to viděl, dlouhý epos o tom, co je na tom filmu blbě. Ale sem to nemá smysl dávat, zkrátka tenhle film je naprostá esence toho, jak se tyhle filmy nemají dělat. Naprostá urážka a ignorace předlohy, kromě Misy všem postavám bylo sníženo IQ o 50 bodů, zbabělost tvůrců (a upřímně nevím, jestli by to vyšlo líp nebo hůř) neudělat vlastní příběh na stejný motiv (protože prostě nějakých 20 epizod do 101 minutového filmu je teda delikvence na nejvyšší úrovni, že už jenom z toho důvodu je to asi to nejhorší, co v tomhle "žánru" jde udělat. Většinu času jsem trpělivě tolerantní, ale bohužel i s ignorací předlohy je to strašná sračka, a upřímně nechápu, proč tyhle věci tolerovat... ()

Ivett.Motion odpad!

Co to sakra je. Oukej, lidi, který neviděli a nečetli předlohu, možná tenhle shit z nějakýho důvodu zaujal, ale proboha odmítat asiaty jako obsazení do asijského filmu je pokrytecký a rasistický. Z inteligentního vypočítavého Lighta Yagamiho se stal hloupej idiot, který neumí s deníkem vůbec naložit a Misa je pitomá basic holka. Celý se mi to jeví jako parodie, kdyby Death Note našel nějaký idiot. ()

Rasokoule

Očekával jsem buď úplnou blbost nebo absolutní sh*tstorm událostí. Tak trochu obojího, ale ani jedno úplně pořádně. Nadprůměrný film, ale vlastně ve výsledku ne až tak oslnivý. ()