Děti deště

• Francúzsko Les Enfants de la pluie (viac)

Na počátku věků panoval Velký kosmický drak. V nejhlubší části jeho obrovské říše se spolu proplétaly dva protichůdné elementy, voda a oheň. Dobře si rozuměly. Ale zpupný lupič duší, který všechno dokáže od sebe oddělit, záviděl drakovi jeho moc a strašlivým úderem meče oba živly rozdělil, takže nyní už mezi nimi navěky panuje svár. To vedlo k narušení dosavadního kosmického řádu. Počasí se hned rozdělilo do dvou protichůdných ročních dob a rovněž lidstvo se rozdělilo na dva vzájemně znepřátelené tábory. Zrodili se vyznavači ohně a vyznavači vody, děti deště... (Film+)

Tommassi3

"Jsi jako všichni ostatní !! Slunce oslepuje vaši mysl.." Nesmírně dobrá, a zároveň nesmírně nezvládnutá, naprosto symbolicky nutno říci, pohádečka s jinjanovými motivy, ze všech sil se snažící tvářit jako animovaná fantasy.. ()

Pilda17

Bohužel typ animáku, který mi nesedí vizuálně a bohužel ani děj. Věřím, že se najde pár lidí, kterým Enfants de la pluie bude připadat kvalitní, ale já mezi takové lidi patřit nebudu. Pokud film nudí od samého začátku a věci, které se odehrávají jsou nezajímavé, nemohu jinak než 2/10 = 20% ()

Radko

Animácia srdcom vysoko prebije predpovedateľnosť príbehu. Kto nepremýšľa sračkoidnými zúfaniami, ktoré prináša bežný život, ale jeho myslenie vyráža z čistej studničky vody ožiarenej blízkym, dôverne známym pukotajúcim ohníkom, má pri tomto animovanom dobrodružstve vyhratý skvelý zážitok. ()