Život, svoboda a pronásledování na Planetě opic

(TV film)
  • USA Life, Liberty and Pursuit on the Planet of the Apes
USA, 1980, 93 min

Roddy McDowall (a.z.), Norman Burton (a.z.), Booth Colman (a.z.), Beverly Garland (a.z.), Ron Harper (a.z.), Raymond Mayo (a.z.), David Naughton (a.z.) (viac)

Při přestřelce je zraněn jeden z astronautů a život mu může zachránit pouze operace v nemocnici. Ta je ale přísně střežena nepřátelskými opicemi... (oficiálny text distribútora)

Terva

Toto je vlastně třinácti ( respektive čtrnácti ) dílná série Planeta opic z roku 1974. Série jsou pak v roce 1981 speciálně upravené pro pět celovečerních snímků. Život, svoboda a pronásledování..... je čtvrtý film z pěti. Světově je to sice skoro propadák, ale pro fandy je to určitě slušná podívaná. Scénář - Pierre Boulle. ()

filmmovier

Prozatím nejlepší díl téhle seriálové série, až překvapivě dobrý (i na to, co se tam děje). Přechod mezi dvěma nijak nesouvisejícími epizodami je sice mnohem znatelnější, než dřív, ale oba díly jsou opravdu dobré (ale stále průměrné) a postavy se ukazují jako čím dál lépe napsané. Opět další část, kterou rychle zapomenete, ale která neurazí. Velmi sledovatelné, dokonce je to podle mě i na lepší úrovni než Do nitra Planety opic, takže 60%, ale asi je to výjimka. Urco opět skvělý. ()

drkaldj

Už začátek je hekticky sestaven. Ovšem od doby co jsme v nemocnici je děj překvapivě svižný, zajímavý a docela i napínavý. Druhá část bohužel absolutně nenavazuje a je to jako bych se díval na film a během něho na patnáct minut uprostřed usnul. Celkově je ale druhá část opět svižná a dokáže udržet pozornost diváka. Zorganizovaný plán na nalezení a následný útěk je zatím nejlepší co tyhle filmy z roku 1980 nabídly. Stačilo by vyřešit ten začátek a návaznost uprostřed filmu a bylo by to ještě o hvězdu výš. ()

Wyrdas

Další pokračování opičí série nás dostává zpět do prostředí opičího města. Příběh, který určitě neurazí žádného fanouška a neznechutí nového diváka. Pokud se nenecháte strhnout šílenstvím odpadního davu, tak najdete na filmu i klady. Smrtelně postřelený člověk si najde mezi opičími přáteli své přátele a zachránce, se kterými se po zdařené operaci (která je uskutečněná za pomoci staré lidské knihy o operacích) vydává na cestu ke svobodě. Tři hvězdy myslím si odpovídají realitě. ()

anli

Další televizní pokračování opičí ságy,ke kterému napsal scénář Pierre Boulle,autor skvělé knižní předlohy k prvnímu filmu.Nevím,kdo ho pro tohle přemluvil a co ho k tomu vedlo(no jasně vím,dukáty),ale nutno dodat,že srovnám-li to s ostatními pokračováními,působí tohle celkem slušně a místy je to vcelku příjemný sci-fi thriller(ovšem televizní).Logika tu nedostává,díky autorovi,tak na frak a vizuální stránka filmu je také slušná.I tak to lze ale doporučit pouze skalním fandům a opicím(ty budou nadšené).Vzhledem k ostatním dílům série,dávám opičích 45% a říkám"už to opravdu stačilo". ()

• Na motivy tohoto filmu vyšel v Argentině komiks. Jeho autory jsou Jorge Morhain a Richard Barreiro. (Terva)