Bol to príbeh, pre ktorý sa narodil. Najmilovanejší zo všetkých milovaných. Najúspešnejší zo všetkých úspešných. Skutočný jediný kráľ hudby Elvis Presley v úlohe Clinta Rena počas americkej občianskej vojny. Clint ostal doma, ale jeho brat Vance odchádza do služieb Konfederácie. Medzičasom sa Clint ožení s Vanceovou priateľkou a tak keď sa Vance vracia z vojny späť, všetko sa komplikuje. Zdá sa, že Vance sa dá zlákať na pochybné chodníčky… (oficiálny text distribútora)

*Elfík*

První má myšlenka by ta, že jsem hned opravila mou matku, že ,,takhle se teda ta písnička nezpívá,'' že nezná slova ani melodii a vlastně nemá vůbec ponětí o klasických romantických písní čisté lásky. Jenže po úvodní znělce mi došlo, že debil jsem já a jelikož nerada uznávám svou chybu, zamumlala jsem něco ve smyslu, že jsem znala jinou verzi a tohle není ta, co je nejznámější. Jednoduše a prostě, krásně jsem se z toho vylhala a vyšla jsem z boje jako vítěz! Pak přišel další šok v podobě Elvise Presleyho ve výčtu herců, jelikož jsem opravdu netušila, že nagelovaný mládenec s kytarou kolem krku umí i hrát (tedy nejen na tu kytaru) a že umí i vcelku dobře hrát (na zpěváka) a že se umí i mírně rozčílit nad ukradenou slečnou. Pardon, nebyla kradená! Jenže tvůrci si ho propůjčili z jednoho prostého důvodu. Neměli nikoho, kdo by perfektně nazpíval písně. A tedy si dopomohli takto. Což o to, nápad a to byl dobrý, ale film jako takový nezachránil ani tancující Elvis. Z jednoduché zápletky dráma každým coulem Nu a když byl příběh nejnapínavější ( a já měla poctivě snědenou meruňkovou taštičku a jablečný závin), náhle jsem si vzpomněla na nedávný problém a to jest, kolik vlastně takhle stojí látky. To víte, občas večer dumám nad smyslem života. Takže já vlastně ani nevím, jak vlastně závěr filmu probíhal, jelikož jsme přemýšlela nad odpovědí, kterou mi jeden z mých rodičů zatvrzele odmítal sdělit. Jaký já to mám těžký život. A abych nezapomněla... Je s podivem, že bankovky pod vodou vydržely a okolí vlaku bylo tak krásně nasvícené, až to skoro vypadalo, že není točeno v ateliéru! ()

JohnnyD

V podstate o ničom, nudne a nezaujímavo nakrútené a nezachráni to ani charizma a spevácke výkony Kinga. Nebyť Elvisa, film by zapadol do zabudnutia. ()

Mol

Neskutečnej nájezd filmu, kde tři bratři a čtyři jejich kámoši v barvách konfederační armády zmasakrujou posádku v železniční stanici, kde se přestrojí a okradou hlídku unie. Nejvyšší čas se rozdělit. Válka totiž skončila a tak bratři příjíždějí domů, kde na ně čeká jejich nejmladší brácha Elvis a nádherná Cathy. Jenže zatím co byl Vance bojovat za jižanský otrokáře, tak si to Clint zřejmě ve stodole rozdal s Cathy a pojal ji za ženu. Tady je film dost silný drámo ze života, až do doby, kdy bráchy začne honit army kvůli prachům co zkonfiskovali. Tady film ukazuje jedny z nejsilnějších lidských vlastností. Žárlivost a hamižnost. Brácha chce zabít bráchu kvůli ženský a kámoši co dřív bojovali bok po boku a jeden za druhýho by položil život, kvůli penězům si chtěj podřezávat hrdla. Epickej konec a vlastně ani nevím, proč tomu nedám plnej počet hvězd. ()

Mylouch

Hvězda s kytárou zapíchnutá mezi kulisy a rekvizity divokého západu v příběhu na téma harmonizace podnikání s trochu konzervativnějšími pravidly rodinného života ()

-ELFKA-

Je pravda, že film za veľa nestál.. Alebo žeby iba v dnešnej dobe? Ťažko povedať.. ELVIS je kráľ.. ale hrať nevie.. Nechje mu dobre tam kde je (podľa mňa ho určite uniesli mimozemšťania ;-)) ()

Autogram

Vôbec nie zlý, ale celkom priemerný western, ktorý sa pomaly rozbiehal dlhými dialógmi o láske, ale v druhej polovici ma dokázal zaujať aj príbehom. Aspoňže v tej prvej časti to osviežujú Elvisove piesne a hlavne jeho nesmrteľný tanec na pódiu. Elvisov herecký výkon, na to že je neherec, nie je až taký tragický, ako tragicky sa končí film, ale bez toho záveru by to bolo možno o hviezdu menej. ()

Han22

Western od neznámého režiséra s neznámými herci a Elvisem. Ten (ne)hraje zhruba na stejné úrovni jako ostatní, ale především parádně zpívá pár neznámých písní a megahit Love Me Tender (kde byla nominace na Oskara za píseň?). Jinak je to celkem o ničem western o partě vojáků, kteří na konci války ukořistí peníze a když válka skončí, rozhodnou si je nechat. A hlavní hrdina, který se po 4 letech vrací ke své lásce zjišťuje, že si ji vzal jeho bratr. Je to dost utahané, černobílé (obrazem i postavami) a to drama na konci úplně zbytečné (stačilo si promluvit). Navíc to končí zbytečně tragicky, takže mé váhání mezi 2 až 3 hvězdičkami se vyřešilo. Nemám rád špatné konce 2*. ()

jurasino

Naprostá klasika, první Elvisův film a patří mezi ty nejlepší. Výborná zápletka, napětí, má to opravdu dynamický a zábavný příběh proložený skvělýma písničkama, takhle si to představuju. Zazní zde písničky jako Love Me Tender (to každému dojde podle názvu), Poor Boy, We're Gonna Move.... ()

MickeyStuma

Běžný rodokapsový příběh westernového žánru o ukradených penězích a snaze je získat zpět, ve kterém nechybí ani patřičná romantická linka. Tento fakt je však spíše na škodu, neb se tím ztrácí westernová zajímavost v podobě napětí a na žánr správných přestřelek. Dalším podražením westernových noh je použití písniček, které tak snímek řadí spíše mezi hudební westernové snímky. Ono ani není divu, když byl do jedné z rolí angažován Elvis Presley, který už v hudebním průmyslu a u fanoušků něco znamenal. Původně žádné písně pro film plánovány nebyly, ale Elvis je prostě Elvis, tak proč ho nevyužít naplno. Aby tu nezazpíval by byl doslova a do písmene hřích. Jednalo se o jeho první filmovou roli a že uspěl dokazují jeho další pozdější snímky. Tento není špatný, ale fanoušky správných westernů prostě nemá šanci oslovit. Nemá to ten správný westernový úder. Ale je odpočinkově zábavný, pro romantické duše milostný, s Elvisovou písní ´Love me tender´ tak nějak fenomenální. Příběh o americké občanské válce, loupeži převážených peněz a lásce dvou bratrů k jedné ženě. Takže co si budeme povídat, po shrnutí všech daných sounáležitostí, je snímek cílen převážně na dámské publikum a Elvisovi fanoušky. ()

Denny

Elvis nebyl nikdy zvláštní herec, ale titulní písnička patří mezi jeho největší hity. Tohle je přiběh dvou bratrů, kteří milují stejnou dívku, což nemůže dopadnout dobře. ()

Martensson35

Kingův herecký debut ve westernu druhé kategorie, typickém pro 50tá léta. Celkově není film úplně špatný, Elvisův herecký netalent zde není v každém záběru, takže je to i koukatelné ale jinak ničím vyjímečné. Čili vlastně jediný důvod proč na to člověk kouká je zase Elvis. Ale musím uznat, že scéna, kdy zpívá na jarmarku "Let Me" mě pobavila jako dlouho nic. ()

ilclassico

Chudák Elvis, ve filmu působí jako pěst na oko, ale když filmová společnost na něm vydělala majlant, asi je to v pořádku. Nebo ne? V rámci žánru za (slabé) 3. ()

The_Misfit

Musím uznať, že i keď sa jedná o priemerný film a taktiež prvú skúsenosť Elvisa Presleyho na hereckom plátne, tak čo sa týka hereckého výkonu, ma nemálo prekvapil. Vo filme stvárnil postavu najmladšieho zo štyroch bratov, Clinta Renoa, ktorý zostáva doma, aby sa postaral o svoju matku a farmu, zatiaľ čo jeho starší bratia Vance, Ray a Brett bojujú v americkej občianskej vojne... Vo filme si zahral po boku hercov ako sú Debra Paget a Richard Egan. Snímok sám o sebe má nejako zvláštne nebavil, musím dať za pravdu že nebyť Elvisa, tak by tomuto snímku jednoducho niečo chýbalo. Celý film najviac pozdvihli hudobné scénky v podaní samotného Elvisa. ()