Jaký byl ve svém bouřlivém profesionálním i soukromém životě herec a bavič, který rozesmál tisíce vděčných diváků? Jiří Wimmer – herec a především nedoceněný komik, který se zmítal v těch nejextrémnějších výkyvech života – intenzívně prožíval radost i bolest. Prožíval dramatická manželství, holdoval alkoholu, několikrát se léčil v Bohnicích a třikrát se pokusil o sebevraždu. Životem těžce zkoušenému herci vždy pomohli k návratu do života právě jeho kolegové. (Česká televize)

nascendi

Film som videl už dávnejšie, ale Jřího Wimmera som obľuboval a tak životopisný film o ňom nemôžem nechať bez povšimnutia. Sú baviči, ktorých je plná televízia a vyskakujú na nás pomaly aj pri otvorení chladničky. Časom sa celé ich umenie mení na prehliadku trápností, pretože takmer nikto z nich nevie včas odísť. Naopak, každé zjavenie sa Jiřího Wimmera na obrazovke bolo dôkazom, že existuje i malá skupinka bavičov, ktorým obrazovka svedčí a dramaturgovia ich beztrestne zanedbávajú. Veľká škoda, že časť vystúpení som videl iba raz a neobjavujú sa ani vo výberoch. ()

WANDRWALL

Málo využitý bavič, který na rozdíl od jiných herců neměl jiné zájmy, takže propadl alkoholu, a byl sražem autem v Praze - Dejvicích, na Kulaťáku. ()

Marze

Komediální talent Jiří Wimmer celý život trpěl silnými depresemi a psychickými problémy. O sebevraždu se pokusil třikrát. Několikrát se léčil z alkoholismu v protialkoholní léčebně. Hrál v pražském Divadle Ypsilon, v Prozatímním divadle Františka Ringo Čecha, v Divadle Jiřího Grossmanna nebo ve Směšném divadle Luďka Soboty. Uváděl například koncerty skupiny Rangers - Plavci. Parťák zpěváka Karla Černocha, s nimiž vystupovali například v televizních pořadech Možná přijde i kouzelník a Ring volný. Dvakrát ženatý a rozvedený. V osmdesátých letech měl těžkou autonehodu, usnul a naboural do stromu. Zemřel když pod vlivem alkoholu přelézal zábradlí na Vítězném náměstí v Praze-Dejvicích a byl sražen autobusem. V dokumentu nám o něm vypráví jeho nejbližší přátelé a spolupracovníci společně s ukázkami z jeho vydařených scének. ()

Figu

Jelikož jsem fakt hustokrutopřísnej bavič, šoumen a komik, navíc kalič, násoska a alkáč, stydím se k tomu trochu vyjadřovat! Nicméně nejsem sebevrah a nemám psychycký problémy, tak tím to snad eliminuju. Jirka byl kalibr!!! A i když se hrubě nedocenil, patřil mezi extra bavičskou třídu se svým výjimečným humorem! Škoda to všechno jeho okolo, ale asi to tak mělo bejt... Moc pěknej dokument o legendě vytříbenýho vtipu! 80% ()

otík

Krásný dokument o vzácném člověku, který měl sice své chyby, které ale svým humorem dokázal rozesmát spoustu lidí. Jeho účast na Kouzelníkovi je nesmrtelná stejně jako jeho "maďarština". Na Jiřího Wimmera vzpomínají především jeho kolegové, spolupracovníci a manželka. ()

Paity

Kdo by neznal Ostravu od Jiřího Wimmera, ten snad jako by nežil. Bavič neuvěřitelně nabitý energií si rozhodně zasloužit širší pole působnosti, než mu v TV kdo kdy nabídnul. ()

javlapippi

Jiřího Wimmera som mal vždy zafixovaného zo scénok z "Kúzelníka" a nejakých vedľajších rolí z filmov, z tohto dokumentu som sa čo-to dozvedel aj o jeho charakterných divadelných začiatkoch. Zaujímavé spomínanie hereckých kolegov na plusy aj mínusy jeho osobnosti a spolupráce s ním. ()

Andrmen221

Jeho Ostravu si chci pustit až budu umírat. Každý má své démony, bohužel Jirka tuto bitvu prohrál.  Zanechal zde neskutečnou sérii scének, které nebudou nikdy zapomenuty. ()