Ivan Vyskočil, český dramatik, prozaik a herec se narodil 27. dubna v 1929 v Praze. Vystudoval herectví, režii, psychologii a pedagogiku. V letech 1950-1957 působil jako vychovatel v nápravných ústavech, posléze jako učitel psychologie a pedagogiky na AMU. Společně s Jiřím Suchým je spoluautorem text-appealové scény Reduta a spoluzakladatelem Divadla Na Zábradlí. V letech 1958-1962 byl jeho uměleckým vedoucím a působil zde i jako autor, herec a režisér. Od roku 1990 je profesorem a vedoucím Katedry autorské tvorby a pedagogiky na DAMU. Ivan Vyskočil patří mezi představitele autorského divadla, jehož počátky se vážou k tzv. text-appealům, literárně-divadelními pořadům, složeným z povídek, komentářů a písniček. Dokument věnovaný Ivanu Vyskočilovi není klasickým filmovým portrétem, ale svébytnou autorskou výpovědí. Tuto výjimečnou obrazovou báseň tvůrci natáčeli v průběhu několika let. Podařilo se jim proniknout nejen do podstaty Vyskočilovy tvorby a pedagogických metod, ale i odkrýt zdroj jeho celkového tvůrčího postoje k životu. Zachytili veselost, nápaditost a svobodomyslnost, které tuto osobnost celoživotně provázejí. Režisér Pavel Kolaja se při natáčeního tohoto dokumentu volně inspiroval Vyskočilovou tvorbou a vlastní zkušeností jako student v jeho hodinách. (oficiálny text distribútora)

Mylouch

Autoři si musí sami odpovědět, nakolik se jim podařilo dokumentaristicky zřetelně vystihnout Vyskočilovu uměleckou historii a jeho pedagogický i herecký přístup. Pro mě film odkazuje na až příliš mnoho z toho, co se dokumentaristům nepodařilo zachytit na světlocitlivé médium. ()

Tuxedo

Na seznámení s Ivanem Vyskočilem a příjemnou hodinku s ním strávenou dostačující, osobnost jeho formátu by si však přeci jen zasloužila obsáhlejší film s výraznější koncepcí. (23. Finále Plzeň - 22.4.10) ()