Make It or Break It

Dráma / Športový
USA, (2009–2012), 35 h 7 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvorcovia:

Holly Sorensen

Hudba:

Michael Suby

Ayla Kell, Josie Loren, Cassandra Scerbo, Candace Cameron Bure, Zachary Abel, Peri Gilpin, Chelsea Hobbs, Susan Ward, Neil Jackson, Anthony Starke, Rosa Blasi (viac)

Jsou mladé, ambiciózní a jsou to gymnastky. Jejich snem je dostat se na olympiádu. Cesta za vytouženým cílem je ale složitější než se může zdát. Kromě tvrdého tréninku se sportovkyně musí vypořádávat se soukromým životem a také intrikami sokyň. (PedroMar)

Kamca_

Po půlce první řady musím říct, že mě to fakt dostalo. Má to výborný spád. Zatím jsem se ani jeden díl nenudila. Výběr herců se mi moc líbí. Gymnastiku už od dětství miluju. Zatím dávám jen 80%. Ale časem dám možná plný počet. Uvidíme. Postupně se podívám na všechny díly. Edit po všech dílech: Celkově je to pořád jen na 80%. Nejlepší byla první série. Druhá už byla chvílema slabší díky přebytečným řečem a intrikám. A třetí řada se docela povedla, i když jsem čekala o něco lepší a jiný konec ... ()

MoiJe

Komplet. Sledovala by som aj ďalej. // Zatial do 2x10. Bavi. Je pravda, ze dramy sa uz trochu opakuju, ale ich vysledok nebyva vzdy jednoznacny a nesuhlasim s komentarmi, ze serial je stupidny. ()

Fallen_One

Originální nápad - gymnastky snažící se dostat na olympiádu. Dobré scénářové zpracování - děj je našlapaný a z 99% se nenudíte. Skvělé charakterní postavy - kromě samotných gymnastek (Chelsea Hobbs, Josie Loren, Ayla Kell...) je třeba zmínit postavu Sashi Belova (Neil Jackson). Co se týče hudby, klasická americká záležitost á la Simple Plan ale dá se to poslouchat, navíc mluvím i o instrumentální složce v pozadí. A hlavně, hádám, že holky musely docela dřít, než se naučily všechny ty sestavy. Musím přiznat, že jsem do seriálu ybyl vtržen, i když jsem na začátku pochyboval. Paráda. Ano, sem tam nějaké klišé, ale dá se odpustit. ()

Pajky3

Tak předně, zatim je to jedinej sportovní seriál, kterej se mi dostal do ruky. Mě to chytlo a dost se mi to líbilo, po první sérii jsem zhruba někde okolo 80% a těšim se na druhou. Sympatický postavy, jak holky tak i trenér, samozřejmě s vyjímkou blond Lauren a taky mě štve Carter, protože odehrál celou sérii s jedním výrazem v obličeji. Možná, že se někdy kouknu na opravdovou gymnastiku, abych viděl jaký je skutečný rozdíl. *** Během druhé série jsem se ujistil v tom, že je to pro mě momentálně jeden z nejzajímavějších seriálů. Protože mě baví, ty výhry, prohry, souboje, dramata. Vážně hodně. Sice jsou tu maličkosti, který mě vytáčej, ale to se dá přežít. Jediný co mi vadí je Lauren, protože ta její postava se nijak nemění, nedokáže se ponaučit. Trochu už mi vytáčela i Emily, protože pořád neví co chce. Moje favoritka je Payson a hned za ní v závěsu je Kaylie. Na Světovém klání už se holky předvedly a já jsem zvědavej co si ponechali do třetí série a na olympiádu.*** Třetí zkrácená série přinesla přípravu na OH v Londýně a dvě nové, celkem zajímavé postavy Wendy a Jordan. Škoda toho, že to na OH nedotáhla Kelly, tu jsem měl docela rád. Nakonec trochu vývoje prodělala i proklínaná Lauren. A jsem poměrně zklamanej, že jsme se na hry nakonec nepodívali. Přijde mi divný, že to skončilo tím výběrem. Holky jsem si oblíbil a mam je rád, škoda, že končí.. ()

trpaslixx

Mám kladný vztah ke gymnastice. A i když je tenhle seriál až přespříliš cílen na skupinu náctiletých, což já tedy už dlouho nejsem, a i když občas i těch jejich dramatických zápletek trpím a kroutím hlavou, jedná se o velmi přijemný seriál, na který se dobře kouká. ()

Luteka

Tady je návod na to, jak se u tohoto seriálu bavit: 1) Nedejte na první dojem: Ano, ze začátku to vypadá, že jde hlavně o techtle mechtle, ale vy, seriálem protřelé publikum, se tím nesmíte nechat zmást ... 2) Nečekejte neočekávatelné: Všem je nám jasné, že to není chytré jako Prison Break, tajemné jako Lost, či vtipné jako TBBT, tak trošku shovívavosti, prosím :) 3) Vydržte a nevzdávejte to: Pár prvních dílů je slabších, ale jenom proto, že, jak se říká, nejlepší patří na konec. Když překonáte začátek, dočkáte se epizod, které jsou vtipné, soutěživé, přátelské, bojovné a zajímavé. ()

Ondis

Teenage komedie nasekaná na jednotlivé díly pro seriál. Příliš americké; holky jednají jako mrchy, kamarádství jde stranou. Snaží se udělat maximum pro vítězství, na "lidskost" se zapomíná. Já už tomuhle seriálku víc šancí nedám. Telenovela plná emocí. Sorry všem fanouškům podrazů a intrikánství...:-( Mezi 2 a 3 * ()

santiamén

1. díl...Nechytlo mě to a při současném výběru seriálů se mi nechce dávat Make It or Break It druhou šanci. Atraktivní prostředí gymnastiky ale nepochybně za tu námahu mnohým stát musí. ()

fifi.m

Jak jinak ohodnotit seriál, od kterého se nemůžu odtrhnout a musím se dívat na další a další díl, až do brzkých ranních hodin? ()

A_málka

Zajímavá myšlenka (a nad tím se v dnešní seriálové době musím podivit, že stále ještě někdo dokáže přijít s něčím novým...) na seriál. Prostředí gymnastek nikdy nebylo tak cíleně sledované jako v tomto seriálu... ()

DarkoCohen

Obrovská mozková ,,vyplachovačka“. Žádnou originalitu tu nehledejte. Spíš se obrňte před hrozivě amatérsky nedotaženými technickými prvky při natáčení gymnastických sestav. Nad kamerou lítající z pozice do pozice, že místy je vidět třebas jenom hlava či noha (být takovýhle blázen za kamerou ve skutečném sportovním světě, tak tutově prohodím monitorem nebližší věc, kterou mám po ruce) a střihem, kdy přechod mezi hercem a jeho dablérem je tak zřejmý, že i naprostý slepoň musí kroutit nevěřícně hlavou, jak tohle mohlo být natočeno v roce 2010, zůstává rozum stát. Naštěstí se to postupem času lepší a ty nejzřetelnější nedostatky pomalu mizí…Dějově je to předvídatelné ale nikoli nudné. Ústřední holčičí čtyřka je zajímavě poskládaná a chvíli sice trvá, než jim přijdete na chuť, ale nakonec se z toho vyklube solidní návykovka, až se v pět ráno zhrozíte, kam všechen ten čas uplynul. Mě to dostalo do nezáviděníhodně neproniknutelné zkouškové bubliny. Z velké části díky přítomnosti J. Pacara alias Damona Younga. This guy rocks ;p Proto zcela neobjektivních 75% (hodnoceno v půlce 2. série) ()

Anomiska

Dosť mi vadí, ako si musí každá z hlavných hrdiniek prejsť nejakým ochorením, či zranením. To isté platí o nútenej dráme v rámci vzťahov najmä s opačným pohlavím, hoci ide o zvrat v postavách, ktoré mali dovtedy jasný charakter. Inak gymnastiku obdivujem, hoci som ju robila iba 2 roky a neprepadla jej natoľko, aj vďaka tomuto seriálu chápem, aký tlak je na ne vyvíjaný. A to vlastne platí o každom profesionálnom športovcovi. ()

Judy24

Nevím, jak to ta ABCFamily dělá, ale má neskutečnou schopnost dělat seriály se skvělými nápady (elitní gymnastky), několika opravdu zajímavými charaktery (Sasha) a cílem, ke kterému je táhne (olympiáda), které dokonale zabije nesmyslnými a naprosto šablonovitými zápletkami a postavami (Lauren). Kdyby se to schéma (mám velkou šanci - neposlechnu trenéra - zvořu to - trenér se mnou vymete - já porušim několik pravidel, abych se ten trik doučila - pak mu ho předvedu - on názor nezmění - změní ho na poslední chvíli) objevilo za celý seriál jednou/dvakrát, tak to přežiju, ale podvacátý už to fakt ztrácí schopnost zaujmout. Naprosto stejná a absurdní Lauren, která se vždycky na každýho všechno doví, pak to vždycky použije a pak svým srdceryvným pláčem zase dostane, co chce, mě mučila celých těch 50 epizod, stejně jako naprostá ignorace přírodních zákonů, když přijde na to, že se někdo zraní nebo onemocnění. A opravdu hodně mě taky mrzí, že když už měli tvůrci po ruce něco vážně zajímavého (Emily/Damon; olympiáda), tak to uprostřed série bez varování hodili do koše. Je to vážně škoda, protože to Make It or Break It mělo tolik potenciálu... P. S. Poznámka k dobru - stejně mě to zaujalo a stejně jsem to dokoukala. ()

jafuska

sportovní seriál z prostředí gymnastek, ano je to pro mladé lidi, ale přesto to má svůj náboj, hezky se na to kouká, zatím hodnotím po prvním díle, ale určitě to bude fajn, takže se mě to jednoduše líbí co víc? ()

Eddemi

Myslim, ze ked si pozriete 48 casti v priebehu 5tich dni, nebolo by fer, nechat tomuto serialu 3 hviezdy. A ocenujem hlavne to, ze niekto sa pustil do sportoveho serialu. To sa nevidi casto. A behom 2-3 serie boli uz prestrihy na vykony pozeratelne a hlavne uveritelne. Takze super:) ()

litllewitch

Je to lehce stupidní a šíleně předvídatelný, leč nic jiného od tohohle seriálu ani čekat nejde. Ale relaxuje se u toho dobře. Akorát mi teda vadí, že charaktery se vůbec nevyvíjejí, s tím by měli ve vlastním zájmu něco dělat. ()