Lucie s Honzou čekají miminko. Jak se tentokrát Lucie s těhotenstvím a plánováním porodu vypořádá? Eva se stydí za to, že si nechá s úklidem v domě pomáhat hospodyní. Především se bojí, že to její maminka Mária nepochopí... Jana má potíže s dluhem za kreditku. Nikomu ani muk! Majda se rozhodne pracovat jinde. (Česká televize)

cheyene

Ale jo, dobrý díl. Mám rád postavu Eviny matky. Velmi sympatická žena. Eskapáda kolem úklidu zdařilá, řešení porodu či kreditní karta též zaujme. Vzpomínka na Euro 04 fajn. Souhlasím s Mistrem119 ohledně věku postav. Nechce se mi to přesně počítat, ale má-li v roce 2004 Lucka a Honza cca 30 let (něco přes), tak Karel a Eva by měli mít kolem 60 let (na začátku seriálu studují VŠ, mají tedy asi 20-23 let), na což opravdu nejsou ani namaskovaní, ani se na tento věk nechovají. Jana, Josef a Evina matka pak minimálně +20 let, což opět nesedí vizuálně, ani chováním. Jestli si někdy najdu čas, udělám časovou osu seriálu (zejm. narození postav) a uvedu to do souhrnného komentu, ať v tom máme všichni jasno. :) ()

Mistr119

Po dlouhé době vidím díl Vyprávěj a první s dospělým Honzou... Oceňuji študýrku ženské psychiky s nutností uklidit před pozváním uklízečky, ale palec dolů za to, že to mají v seriálu trošku generačně posunuté... babička už má být dávno v roli prababičky a šediny Karla sice dobrý, ale to je na roli dědy málo... stále jsou spíše v produktivním věku. ()

• Když Josef přichází domů, přináší štípačku na dřevo. Následně řekne, že ji koupil proto, aby nemuseli na chalupě štípat dřevo ručně. Ale v předchozí epizodě Jardův pád (2013) již štípačku na dřevo na chalupě má. (mnaucz)
  • Natáčeno v Jinonicích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)