Všichni čtou seznamy StB, které vycházejí v Necenzurovaných novinách, a hledají tam známé. Karel a Hora najdou Krbce, který se od té doby neobjeví v práci. Eva hlídá Matějovi osmáky degu a jeden chcípne. Eva přemýšlí, jestli mu lhát a koupit nového, nebo to přiznat. Jana se dá na prodávání pilulek na hubnutí, ale vše jí zhatí Milada, která prezentaci přebije svým krouhačem. Jarda má hodně práce a z Martinky se stane zelená vdova. (Česká televize)

topi80

Při sledování tohoto dílu jsem se zamyslel nad hereckými výkony, a to nejen u Martina Sitty, který v seriálu skvěle ztvárnil kníratého "strejdu" Krbce, ač mu typově v civilu moc neodpovídá. Každopádně je ale škoda, že se té situaci, ve které se Krbec ocitl, nevěnovalo trochu více pozornosti a tvůrci to v tomto díle vyřešili dost radikální zkratkou. Tohle by si zasloužilo další díl Osudů. Ale hlavně jsem si při sledování tohoto dílu uvědomil, že téměř nikdo z hereckého ansámblu nedokázal "zahrát stárnutí". Vojtek hraje stejně studenta i padesátníka, totéž lze říci téměř o každém. Herečkou, která se s tím popasovala na jedničku a v současných dílech exceluje v roli stárnoucí babičky poněkud zmatené novou dobou, je Veronika Freimanová. Kromě ní už se se stárnutím popasoval na jedničku jen Jiří Štěpnička, který se také dokázal z pozice rázného šéfa postupně dostat do role trochu zapomnětlivého důchodce. Možná je to tím, že právě tito dva herci odpovídají svým věkem spíše té starší poloze své role. :-) ()

Grogan

Jedna ze silných epizod seriálu díky celé linii s Krbcem. Ale musím souhlasit s topim, tohle byl námět na díl Osudů (možná si vyměnit místo s tím Tondovým kamarádem co byl taky STBák, ale neměl v seriálu zdaleka tolik prostoru). Přece jen jsme tuhle postavu znali od první série jako klaďase a kamaráda jedné z hlavních postav, aby z něj v posledním díle udělali práskačskou krysu mimo obraz a nedali mu ani prostor nějak se k celé věci vyjádřit, možná zkusit osvětlit, co ho k tomu dovedlo. Pak se člověk dohaduje, zda to byl dokonalej hazl, kterej se perfektně celou dobu přetvařoval nebo člověk zahnanej do kouta, kterej dělal něco proti svý vůli. Zajímalo by mě, zda kromě jasné narážky v předchozí epizodě někdy v seriálu padla nějaká narážka, která by něco napovídala. Ten konec s tím "někdy se člověk nedozví všechny odpovědi" je sice docela působivý, ale zrovna tady bych nějaké osvětlení uvítal. Linie s prodejem vitamínů a kráječů mě pak nebavila, ta s křečky nebyla špatná, něčím to trochu odlehčit chtělo. Mimochodem, co se týče zmíněného stárnutí, já o tom vždycky přemýšlel jen z hlediska vzhledu, ale je to dost dobrý postřeh. ()

Sa.sa

"co s ním budeme dělat....?" --- "jak to myslíš, vyhodíš ho do popelnice..." :))) Chudák Krbec, ale co naplat, kdo ví co by člověk dělal v jeho kůži a i kdo... Martinka má jasno, ale zase na druhou stranu se opravdu nemohla divit :/ ()

• Když pohřebáci nakládají rakev s Krbcem (Martin Sitta) do auta, levý pohřebák se naklání dopředu a rakev drží v téměř natažených rukách, což by nebylo fyzikálně možné, pokud by v rakvi ležel 80 kg vážící chlap. (pjotri)
  • Když Eva (Andrea Růžičková) pročítá další díl „Cibulkových seznamů“, narazí na Jiřího Krbce. S Karlem (Roman Vojtek) to konzultuje a nadhodí možnost, že jde možná o shodu jmen. Na to Karel rekapituluje „Jiří Krbec, ročník 39, inženýr.“ Jenže při pohledu na ony seznamy tam žádný rok narození není. Konkrétně u Krbce jsou čísla 17231 31918. Po roku narození ani památky. Mimoto můžeme vidět, že všichni ostatní donašeči mají – zřejmě datum narození – ve formátu 0x0xxx, tedy např. „Krbeček Jiří 010137“. Jediný Jiří Krbec má tam, kde má být datum narození, napsáno „17231“, což lze přeložit jako 17. únor 1931. O roku narození 1939 nemůže být ani řeči, natož, aby ho tam Karel vyčetl. Filmaři nedodrželi formát data narození. (pjotri)
  • Ve 23. minutě Jana (Veronika Freimanová) s Josefem (Svatopluk Skopal) v seznamech hledají Radka Krásu. Josef nahlas čte: „Krása František, Krása Zdeněk“ a přitom na detailním záběru seznamu jsou u příjmení Krása jména Ivo, Jaroslav, Jindřich, Miloslav a Radomír (ten je ovšem ročník 1945, což Radek být nemůže). (ladyViolet)