Tonda, Lucka a Honza se účastní demonstrací během Palachova týdne. Karel řeší dilema, jestli má kvůli povýšení vstoupit do strany. Na Jardovi začínají být vidět první známky stárnutí. Honza bydlí s Luckou a prožívají své první společné Vánoce. (Česká televize)

topi80

Tak komunisté jsou u moci přes 40 let, je tedy nejvyšší čas uvažovat o vstupu do Strany. Zvlášť když i šéf vám tu přihlášku schová raději do desek, abyste někoho neuváděl do rozpaků :-) ()

• Natáčeno v Praze a na zřícenině Baba v Dejvicích. Policejní zátah se natáčel v ulicích Trojická a Pod Slovany v Praze 1. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • V úvodní scéně (Jarda spí u televize) zazní píseň „Bílé Vánoce“ od Karla Gotta. V 9. minutě (oslavy Nového roku v televizi) zazní píseň „Říkej mi to prosím potichoučku“ od Jarmily Veselé. V 15. minutě (Karel v práci s kolegy řeší stres) zazní píseň „Za všechno může čas“ od Lenky Filipové. V 17. minutě (Eva v práci po Novém roce rozbaluje dárky) zazní píseň „Náš song“ od Karla Gotta a Marcely Holanové. Ve 27. minutě (Jarda navrhuje Veronice rozvod) zazní píseň „S tím bláznem si nic nezačínej“ od Marie Rottrové a Pavla Bobka. Ve 33. minutě (Honza, Lucka a Rosťa řeší v bytě Honzovu zkoušku) zazní píseň „Where The Streets Have No Name“ od U2. Při závěrečných titulcích hraje píseň „Miss Moskva“ od Jiřího Korna. (JenYu)