Honza má svaťák a učí se na maturitu. Josef s Janou a Evou jedou do NDR na nákupy. Slaňoch se vrací z vězení, Kohoutek začne dabovat filmy. Tonda má opět problémy s Kabelkou a StB. Jarda by rád přestoupil na ministerstvo a prosí tátu o pomoc. (Česká televize)

• Filmováno v Jestřebicích, na zřícenině Baba v Praze - Dejvicích. Celnice se natáčela v Praze Letňanech v ulici Beranových. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Ve 14. minutě (Slaňoch navštěvuje Karla v práci) zazní píseň „Lásko, mně ubývá sil“ od Pavla Bobka. Ve 27. minutě (Zuzka čeká na Tondu a má strach) zazní píseň „Sloky trochu smutné lásky“ od Hany Zagorové. Ve 34. minutě (kluci šmírujou holky na chatě) zazní píseň „Paráda“ od Karla Zicha. Ve 38. minutě (Josef s Janou a Evou na sebe navlíkají oblečení zakoupené v Drážďanech) zazní píseň „Mamy Blue“ od Rickyho Shaynea. Ve 44. minutě (kluci hrají s holkami kanastu) zazní píseň „Ráno“ od Marcely Holanové. Při závěrečných titulcích hraje píseň „Diskotéka“ od Františka Ringo Čecha. (JenYu)