V dokumentárním filmu o herci Miloši Kopeckém mapuje režisér Pavel Křemen nelehkou životní cestu tohoto populárního a oblíbeného herce. Jeho dlouholetý boj s těžkou psychickou chorobou, která vážně komplikovala také jeho tvůrčí práci i svérázný vztah k ženám, partnerkám a milenkám. Snímek samotný rovněž ukazuje složitost Kopeckého povahy – jeho politické excesy a extrémy. Motivace toho, proč se opakovaně propůjčil k moderování lživých propagandistických pořadů o emigrantech. Jaké to mělo pro něj důsledky a jak plynule přešel, přesně podle vlastní povahy, do opačného extrému, aby vahou své autority vyzval veřejně tehdejší vládnoucí starce k odchodu.
Miloš Kopecký je zde nahlížen jako oduševnělý inteligentní člověk, vynikající herec, který byl skutečným elegánem a bohémem. Při vzpomínání na tuto mimořádnou osobnost českého herectví vystoupí řada známých lidí, kteří byli dlouhodobě Kopeckého kolegy nebo přáteli, jako například Vlastimil Brodský, Stella Zázvorková, dr. Plzák, Jaromír Hanzlík, Miroslav Horníček, režisér Kachlík, jeho manželky, milenky, lékaři a další. (oficiálny text distribútora)

nascendi

Zaujímavý dokument o zaujímavom človeku. Potešila ma nejednoznačnosť jeho povahy, jeho správania, jeho postojov a vlastne všetkého, ktorá nebola výsledkom jeho choroby, ale pravdepodobne toho, že žil podľa svojich predstáv a nezakrýval ani to, za čo sa ostatní hanbia, pretože aj to považoval za svoju súčasť. Dalo by sa mudrovať na tému, čoho bolo v dokumente príliš a naopak, čo tam chýbalo, ale načo sa tým zaoberať, keď dokument sa nenakrúca pre konkrétneho diváka, ale nakrúca ho konkrétny režisér. ()

Cheeter

Kopeckého mám velmi rád a devadesátá léta taky. A odtud byly devadesátky cítit úžasně a něco jsem se dozvěděl o Kopeckém. Ideální kombinace. ()

honajz

Poměrně solidně natočený dokument, jenž by se dal rozdělit na několik částí - Kopecký a ženy, Kopecký a mlýn, Kopecký a divadlo, Kopecký a jeho boj s nemocí, kopecký a jeho pořad o emigrantech, Kopecký a jeho matka, Kopecký a smrt. Na můj vkus je až příliš mnoho prostoru věnováno vztahům s ženami a vysvětlení jisté Kopeckého filozofie, i to, že ani nešlo tak o sex, jako jisté erotično. Zajímavé. Ale obecně bych víc ocenil i informace - protože se kolikrát naznačuje, že byl Kopecký inteligentní člověk - o jeho vzdělání, zájmech, dalších koníčcích, kamarádovi v Americe, jeho všeobecném rozhledu apod. Nebo třeba i o vztahu k náboženství, když už byla jeho maminka židovka. Ale jinak skutečně poutavý a zajímavý dokument. ()

IvonaK

Velmi zajímavý dokument, kde jsme se mohli něco dozvědět o maniodepresivní psychóze což je nemoc kterou může mít řada lidí jenom se o tom neví nebo se to tak nebere. Jinak Kopecký měl asi velký testosteron. Takový ho měl i jeden učitel informatiky kterého jsem znala a měl to se mnou jako Kopecký s Filipovskou. Velice rád si dobíral slečny a mě jako jednu z mála ne a vždycky mi dal najevo, že by mě chtěl jenom jako kamarádku. :D Jinak co se týče vzpomínacích hlav v tomto dokumentu, tak mě vadil hlas Jany Kopecké. Bylo hodně znatelné jak ten její hlas měla úplně zničený od cigaret a bylo to velice nepříjemné když mluvila. Ale musím to brát tak, že to byla jedna z jeho nejbližších osob načež je mnohem důvěryhodnější než nějáký novinář co si jen potřebuje vydělat a o jeho životě věděl houby. ()