V těchto dnech, během ledna 2018, si připomínáme 75. výročí narození jednoho z nejtalentovanějších textařů naší populární hudby Jiřího Štaidla. Letos v říjnu bohužel také uplyne 45 let od jeho předčasné tragické smrti při autonehodě. Jiří Štaidl za svého krátkého života napsal přes 200 písňových textů, především pro Karla Gotta, a byl také spoluzakladatelem a uměleckým vedoucím hudebního divadélka Apollo. Byl také známým milovníkem žen a mezi jeho přítelkyně patřila i Ivana Zelníčková, pozdější manželka Donalda Trumpa. V pořadu z cyklu Nevyjasněná úmrtí na Jiřího Štaidla vzpomínají nejen bratr Ladislav a Karel Gott, ale i další zpěváci a hudebníci, jako P. Janda, M. Kubišová, K. Hála či E. Pilarová. (Česká televize)

Olík

Teda jestli není úplně hloupé napsat toto o medailonku předčasně zesnulého člověka, tak já jsem se bavil. Nejen bratr Ladislav a tehdejší dvorní interpret Karel Gott, ale i další (Hála, Svoboda, Suchý, Janda aj.) vzpomínají na múzami líbaného bonvivána, který za své krátké bytí stihnul, co by jiný nezvládnul za deset. Příjemné rodinné povídání, které pouze neplácá po zádech, ale připomíná i temnější stránky Štajdlova života. Dvě stovky písňových textů, krásné ženy, rychlá auta, rychlý život...to vše v téměř hodině životopisného dokumentu. ()