Příběhy slavných - Série 6 (2005) (séria)

Divoká krev Jiřího Císlera (S06E12)

(epizóda)

Po mamince zdědil horkou polsko-maďarsko-kirgizskou krev. Odmala s ním cloumala hudba. Za války těsně unikl smrti. Jeho hudební, herecký i pěvecký talent objevil a využil režisér Miroslav Macháček. Začínal v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. V šedesátých letech se stal uměleckým šéfem nuselské Fidlovačky a prosazoval žánr muzikálu. Prošel mnoha oblastními scénami a působil i v populárním Semaforu. Odrostlejší děti si díky němu pamatují na Harryho Šoumena z televizního Studia Kamarád. Filmoví diváci si připomenou jeho účinkování v Uchu Karla Kachyni, v Tisícročné včele Juraje Jakubiska a v prvním díle trilogie o básnících Jak svět přichází o básníky Dušana Kleina. Televize mu dala skvělou příležitost v pořadu Sešlost, kde účinkoval s přítelem Luďkem Nekudou. Na Jiřího Císlera vzpomínají Květa Fialová, Karel Hlušička, M. Císlerová, Jiří Krampol, Jiří Suchý a další přátelé či příbuzní. (oficiálny text distribútora)

Orlau32

Milovala jsem ho. Jeho vtip a kreativnost. Nikdy nebyl stejný. A s Luďkem Nekudou dokázali v Ostravě bavit publikum nezapomenutelně. ()