Píše se rok 1844. Mladý a čestný Mark Fallon (Tyrone Power) čeká na říční loď do New Orleansu. Seznamuje se s profesionálním hráčem karet "Kansas Johnem" Pollym (John McIntire) a krásnou, ale vzpurnou Angelique Dureau (Piper Laurie) a jejím bratrem Laurentem (John Baer). Na lodi se Mark zapojí do karetní hry, v níž od Laurenta vyhraje diamantový náhrdelník patřící Angelique. Dostává se do sporu s místními hráči, kteří upřednostňují nečestnou hru. Spolu s přítelem "Kansas Johnem" prchají z lodě a vydávají se na cestu do New Orleans vstříc tragickým i šťastným událostem. (ilclassico)

majo25

Nejedná sa o dobrodružný film, ale o romantickú melodrámu, v ktorej sa okrem vzťahových vecí prakticky nič iné nedeje. Štúdiovka, ktorá sa točí okolo urodzených ľudí s nóbl šatami, plesmi, kasínami a tak ďalej. Tyrone Power sa na rolu ušlachtilého milovníka hodí, aj keď jeho postava je až príliš dokonalá - je skvelý šermiar, skvelý pokrový hráč, skvelý tanenčník, skvelý finančík, ušlachtilosť a taktnosť sama. Ešte aj ženy sa okolo neho neustále motajú. Chýba prvok či skôr prvky vierohodnosti. Výjma dvoch bitiek a jedného súboja postráda akciu a aj keď vyslovene nenudí, chýba mu šťava. Rýchlozáver tomu tiež nepridáva. ()

Slasher

Vypjatý gentlemanský poker, plesající smetánka, pistolnický duel a šermování, New Orleans a aby se neřeklo, tak i nějaký ty pouliční voodoo tance (rozmar pro high society) - story trošku tápe a postrádá nit, milostný čtyřúhelník drhne a ústřední láska vůbec není přesvědčivá (btw Power by mohl být děda Clooneyho), za mě teda slabší jakýs takýs romanťák a vcelku pěkná podívaná o ničem. ()

ilclassico

Příběh, jako od Dumase. Nebo dokonce od Balzaca? Každopádně, oni by to napsali lépe. Mnohem lépe. Nenechte se zmýlit bohatou výpravou. Příběh samotný je dost "laciný". V rámci žánru za 3. ()