Píše se rok 1844. Mladý a čestný Mark Fallon (Tyrone Power) čeká na říční loď do New Orleansu. Seznamuje se s profesionálním hráčem karet "Kansas Johnem" Pollym (John McIntire) a krásnou, ale vzpurnou Angelique Dureau (Piper Laurie) a jejím bratrem Laurentem (John Baer). Na lodi se Mark zapojí do karetní hry, v níž od Laurenta vyhraje diamantový náhrdelník patřící Angelique. Dostává se do sporu s místními hráči, kteří upřednostňují nečestnou hru. Spolu s přítelem "Kansas Johnem" prchají z lodě a vydávají se na cestu do New Orleans vstříc tragickým i šťastným událostem. (ilclassico)

Slasher

Vypjatý gentlemanský poker, plesající smetánka, pistolnický duel a šermování, New Orleans a aby se neřeklo, tak i nějaký ty pouliční voodoo tance (rozmar pro high society) - story trošku tápe a postrádá nit, milostný čtyřúhelník drhne a ústřední láska vůbec není přesvědčivá (btw Power by mohl být děda Clooneyho), za mě teda slabší jakýs takýs romanťák a vcelku pěkná podívaná o ničem. ()

majo25

Nejedná sa o dobrodružný film, ale o romantickú melodrámu, v ktorej sa okrem vzťahových vecí prakticky nič iné nedeje. Štúdiovka, ktorá sa točí okolo urodzených ľudí s nóbl šatami, plesmi, kasínami a tak ďalej. Tyrone Power sa na rolu ušlachtilého milovníka hodí, aj keď jeho postava je až príliš dokonalá - je skvelý šermiar, skvelý pokrový hráč, skvelý tanenčník, skvelý finančík, ušlachtilosť a taktnosť sama. Ešte aj ženy sa okolo neho neustále motajú. Chýba prvok či skôr prvky vierohodnosti. Výjma dvoch bitiek a jedného súboja postráda akciu a aj keď vyslovene nenudí, chýba mu šťava. Rýchlozáver tomu tiež nepridáva. ()

ilclassico

Příběh, jako od Dumase. Nebo dokonce od Balzaca? Každopádně, oni by to napsali lépe. Mnohem lépe. Nenechte se zmýlit bohatou výpravou. Příběh samotný je dost "laciný". V rámci žánru za 3. ()