Keď dôchodca Horst Claasen zabije svoju manželku trpiacu demenciou, brémski detektívi budú konfrontovaní s jednou zo spoločensky tabuizovaných tém. Bol, či nebol Horst Claasen schopný zaplatiť si domácu opateru o chorú manželku? Sociálny pracovník Carsten Kühne zasväcuje detektívov do každodenného života opatrovateľov, ktorí trávia čas obetavou a náročnou starostlivosťou o svojich príbuzných. Inšpektori spoznajú slabé stránky nemeckého opatrovateľského systému a bude pre nich náročné pochopiť mieru nespravodlivosti a osobných osudov. (RTVS)

kolemjdouc

tak tohle je nářez!Bezbranní staří lidé a příslušníci jejich rodin kteří jsou na pokraji existence a sil s péčí o ně.Doslova ždímačka na peníze.Různé asistenční služby apod.U nás se médii jen tak lehce nechal projí případ s domovem důchodců a jejich péče o klienty.Nekvalifikovaný personál,kdy se berou zejména zahraniční pracovníci kteří se o nic nezajímají a jsou mizerně placeni.Tak takhle to Němci ukázali natvrdo.Zrovna jako nedávno film jak se nakládá s léky.Po shlédnutí tohohle filmu jsem si řekla jak daleko mají na spuštění Alzheimera  léky.A stáří je kruté.Pro nemocné ani ne ti o ničem nevědí ale rodinní příslušníci to mají těžké.Za socíku na všechno byly školy.I dokonce pro ty kteří opravdu nikam jinam nemohli jít.Aspoň se v Rodince naučili hospodařit a domácí práce.Ale ten film mě opravdu dostal. ()