joelly01

K obsahu: Na policii zavola divka, ktera rika ze ji veznil jeji bratr a ze tento bratr zavrazdil svou expritelkyni. Za chvili se expritelkyne najde fakt mrtva a Milberg s Kekilli rozjedou vysetrovani. "Kontroverzni" omacka kolem: ta divka ktera vola na policii je nemka, ktera konvertuje k islamu, neb si pres muslimskou kamosku a Internet "nasla lasku" v podobe "noveho nemce", ktery nyni bojuje kdesi v Syrii za Islamsky Stat a chce aby tato "Nova muslimka" odjela za nim. Ve filmu vidime jak se nemce pomalu vymyva mozek, jak se izoluje od rodiny (se kterou ma spatne vztahy, viz. bratr co ji veznil). Take vidime prostredi mesity a jak tam kazou takovy ti hate preachers. A do vseho to vysetrovani vrazdy. Ja jsem doufala, ze tento Tatort bude velmi dobry (neb Milberg i Kekilli jsou u me z tech oblibenejsich komisaru), doufala jsem ze trosku ukazou na ten Problem, ktery tu doopravdy existuje a je dost zasadni (radikalizace mladych) a daji nejaky opravdu silny vzkaz. Ale toto se nestalo. Jeste s tou vrazdou je to takova preplacana a pateticka slataninan plna klise (napr. v mesite zacne kazat jeden radikalni muslim a druhy mu rekne ze tak nesmi kazat ze nenavist zpusobuje valku). Pomalu se ani nedivim tomu ze po skonceni filmu se konala ve studiu beseda kde byla pozvana jakasi bestie oblecena ve stanu ktera otevrene propagovala Islamsky Stat a moderatorce vecera to vlastne ani moc nevadilo. Casy se hold meni. Zvykejme si. Dve, protoze herci byli dobri a hodne tahli jinak hloupy film. ()