Komisárka Charlotte Lindholmová si spolu s jej priateľom Tobiasom Endresom robí plány do budúcnosti. Už vyše roka chodia spolu, ale Charlotte sa ešte stále neodvážila zasvätiť do svojich plánov aj svojho spolubývajúceho Martina Felsera. Lindholmovej pridelia nový prípad: Šéf potravinovej firmy Herwig Gruber prišiel o život pri autonehode. Krajský kiminálny úrad predpokladá, že išlo o atentát, pretože Gruber bol pred časom zapletený do záhadného škandálu so zamorenými potravinami. Grubera síce oslobodili spod akéhokoľvek obvinenia, ale pre príbuzných obetí bol on hlavným vinníkom. Lindholmová navštívi otca ťažko ochrnutej dcéry, ktorá sa nakazila kontaminovanou omáčkou z produkcie tejto firmy. Lothar Pickert sa totiž pred časom viac krát vyhrážal Gruberovi. Advokátska kancelária, ktorá zastupovala Gruberovu firmu jej však prichystá zaujímavé prekvapenie: advokátom kancelárie bol aj jej priateľ Tobias... (oficiálny text distribútora)

raduna01

Chudák Šárlota co si teď bez Tobiase počně (sám jsem byl zvědav jak dlouho Hannes Jaenicke v seriálu vydrží) ale ona to zvládne holka šikovná. My to ovšem vlastně ani nemusíme sledovat, protože oficiální text distributora je tak podrobný, že nám jeho obsah vše prozradí. ()