Fox (Walken) a X (Dafoe) vymyslí vrcholný kšeft svých životů. Za sto miliónů dolarů přetáhnou geniálního vědce Hiroshiho (Yoshitaka Amano) z korporace Maas, s níž má Fox nevyřízené účty, pro korporaci Hosaka. Na co však zlákat muže topícího se v luxusu, přízni dam a společenském úspěchu? Najímají luxusní prostitutku Sandii (Argento), jejímž úkolem je vědce svést a přimět ho se do ní beznadějně zamilovat. (J.Connor)

d-corso

Po uvedení na festivalu v Benátkách se většina kritiků i diváků shodla na tom, že Ferrara to tentokrát s kokainem už opravdu poněkud přehnal. Film ovšem spíše než kokainovou turbojízdu připomíná halucinogenní trip-zachovalá torza Gibsonovy povídky jsou podrobena režisérově a kameramanově umu, ale často i libovůli a hereckému triu Dafoe, Walken, Argento. ()

Malarkey

Bože můj, hrozně specifický film a pokud nepřistoupíte na jeho hru se stíny během prvních deseti minut, tak Vás bude vysloveně srát. Já nemůžu říct, že by mě sral. Naopak mě docela zaujal tím, jak je film víceméně jiný než bych čekal. Je až překvapivě originální a herci tomu dost pomáhají. Asia Argento se nakonec vybarví a Christopher s Willemem také nebudou pozadu. Co se týče sci-fi je tohle určitě zajímavé překvapení. ()

Astu.

Oldskůlovej indie kyberpunk. Christopher Walken je perfektní, hudba taky nemá chybu, atmosféra přesně v duchu Gibsonových povídek, ale příběh není zas tolik chytlavej (jedna femme fatale neutáhne celej film) a je to až zbytečně utahaný, Ferararra se na tom fetu nechal až moc během natáčení unášet. Přesto je to dost neprávem polozapomenutý film, především každej, koho fasnicuje kyberpunk a obecně psychedelický sci-fi by do toho měl jít. Pro mě průměr. ()

ink flo

Režisér původního "Bad Lieutenant", 3 herci (Christopher Walken, Willem Dafoe, čarokrásná Asia Argento), náznakovej zacykleně zmatenej děj, hudba Schoolly D. Celý je to o zvláštním snovým feelingu a kameře, takže buď love nebo hate. Nejdivnější na tom je, že vzhledem k námětu od Williama Gibsona by  to teoreticky/technicky měl být spíš cyber-punk, než Blue Velvet romance :-) ()

Djkoma

Čistý Cyberpunk bez technologií vzdálené budoucnosti zaměřený na problematiku lásky ve světě korporací a špionáže, v kterém nemůžete nikomu věřit. Rok po Nirvaně a opět na podobné vlně se však v lepším obsazení (Walken, Dafoe, krásná Asia) potěší film ty méně akčně laděné diváky, které sázejí spíše na "pocit nezávislosti" v každé minutě filmu. Tento herecký trojlístek filmu vládne a především Asia Argento se postupně ze štětky stává správnou femme fatale. Klasické cyberpunkové motivy jsou tu na každém kroku, přestože některé fanoušky např. Matrixu nebo JM vyleká nepřítomnost počítačů a hromadu drátů. Netradičně je především zvládnutý pocit paranoidního sledování lidí (stalking Hiroshiho pomocí průmyslových kamer na každém kroku s velmi špatnou kvalitou), které jiní lidé nebo korporace mohou sledovat i ovládat pomocí mnoha nástrojů. Především tenhle aspekt mě hodně oslovil, protože ve světě, kde již technologie stačí pro poznání člověka už nějaký rok žijeme... Když se to všechno sečte, New Rose Hotel má (v dobrém i zlém) jedinečnou atmosféru, která jinak pomalý film zvedá do hladin netradičního průměru. ()