Godfrey (William Powell) nechal svou minulost daleko za sebou. Jeho adresou je teď městská skládka č.32 na břehu East River v New Yorku. Jednoho dne si ho vyhlédne partička snobů, kteří v noci provozují zvrhlou zábavu. Jedné z dívek se přitom zalíbí, a tak se stává sluhou v její rodině. Godfrey se této úlohy zmocní velice dobře, přestože to s namyšlenou rodinou Bullocků nemá vůbec jednoduché. Navíc se do něj slečna Irena (Carole Lombard) zamiluje. Vše tak směřuje k překvapivému rozuzlení. (worm14)

classic

SCREWBALL komédia,aká sa patrí,pri ktorej je človek ako v nemom úžase,že GEISSENOVCI sú pri nich „úplne normálni...” Samozrejme nie sú,prečo by aj mali byť? Geissenovci nemajú totiž CAROLE LOMBARD ani v ich najlepšom sne! Godfrey predstiera niečo,čím nie je,hrá sa na bezdomovca,ktorého vyhrajú v jednej snobskej hre výstrední bohatí manželia Bullockovci,keďže ich dve dcéry súperia medzi sebou,t.j Irene a Cornelia,nenávidia sa,ale čo je zaujímavé,atraktívnejšia,krajšia,spontánnejšia Irene sa dvorí k novému komorníkovi Godfreymu,zatiaľ čo druhá sestra narafičí zmiznutie náhrdelníku,aby sa zbavila sluhu,ktorého má v zuboch! Vôbec aby sa nezabudlo na nemenej dôležitého „člena rodiny” na Carla,ktorý je pobočníkom matky Angelici. Ten urobí opičiu scénu,ktorá ma položila na lopatky! Vskutku pracovať u tejto rodiny je zrejme snom mnohých? Aj áno,aj nie,sú viacmenej nenormálni,ale ak by som tam stretol kočku ako je Irene,tak hééj! Godfrey robí experiment medzi bohatými a chudobnými,hlboká sociálna priepasť,ktorá mu nedáva spávať,podarí sa mu čírou náhodou dostať sa do rodiny Bullockovcov,ktorí disponujú snobským životom,ale i na psa príde mráz a hlava rodiny Alexander Bullock sa ocitá na mizine miznúcej,z ktorej ho vytrhne práve Godfrey,ktorý testuje niečo...Dá sa to jednoducho nazvať,že peniaze ničia charakter ľudí,to je i tento súbežný prípad,jednému sluhovi sa ale podarí toto pravidlo prerušiť... William Powell je aj komediálny herec,zvláda i náročnejšie žánre(Manhattan Melodrama),no v úlohe komorníka Godfreya je maximálne pohotový,flexibilný,nedá sa rozčúliť,spoznáva výstredných ľudí,ale najmä CAROLE LOMBARD,s ktorou neflirtuje,flirtuje ona s ním,nakoniec sa jej poddá a urobí sa to ukážkovo! ()

ladynka

Okouzlující screwball comedy o komorníkovi (Godfrey), přijatém do jedné z nejtrhlejších snobských rodin. Matinka má svého "ochránce" ("Why don't you stop imitating a gorilla and imitate a man?"), dcery po nocích rozmlacují okna nebo parkují koně, kde se dá i nedá... "Do they go on this way all the time?" "Oh, no! This is just a quiet evening!". Komorníkovi tedy nezbyde než okouzlit všechny členy rodiny a trousit kolem sebe kousavé poznámky na adresu okolní smetánky. Jen je škoda, že nikdo jiný tolik nevyčnívá a Irene spíše než milou, ztřeštěnou dívku připomíná osobu s diagnózou F 44.9. (90%) ()

liquido26

3,5 Docela dobrá konverzačka, ale asi by jí prospělo trochu zkrátit. Zezačátku je to docela vtipný, ale ke konci tomu trochu dochází dech. Opravdu hodně se mi líbil Mischa Auer coby debílek Carlo, obzvláště, když napodoboval opici. William Powell je taky dobrej, ale v Thin Manech nebo Libeled Lady mě bavil víc. Naopak Carole Lombard mi místy lezla dost na nervy. Pro mě je to přesně někde mezi třema a čtyřma hvězdičkama. ()

Cimr

Jsou staré americké komedie, které jsou prostě tak (rozto)milé a starosvětské, až nejsou vtipné. Její komorník, přestože má takový nádech - ,,salónní komedie z prostředí smetánky" - ale naštěstí není ten případ. Tempo řeči je kulometné a jeden povedený vtip střídá druhý. Navíc nejde jen o zábavu - Její komorník má i velmi hezký příběh s hořkosladkým závěrem, u něhož se můžeme dohadovat, jestli jde o happy end. Je to na téma ,,svému osudu člověk neuteče". Jeden z těch krásných filmů, co skutečně nestárnou. ()

kaylin

Ano, místy je to neskutečná kadence dialogů, která je obdivuhodná, navíc v souladu s tím, že je to místy skutečně vtipné. Hlavní postavy jsou krásně ujeté, hlavně Carole Lombard místy hraje až neuvěřitelně uvolněně. Na druhou stanu to ale pořád není komedie, která by mě naprosto odrovnala. Je to dobré, ale ne úžasné. ()

• Je to jediný film, ktorý dostal nomináciu na Oscara za scenár, réžiu a všetky štyri herecké kategórie, bez toho, aby bol nominovaný na najlepší film. Je to tiež jediný film, ktorý dostal nominácie v týchto šiestich kategóriách a nezískal ani jedného Oscara. A zároveň je prvým filmom v histórii, ktorý získal všetky štyri herecké nominácie na Oscara. V tomto roku boli totiž zavedené nominácie pre vedľajšie úlohy. (Michal74)
  • Keď bol film v roku 1938 upravený pre rozhlas, postavu Tommyho Graya nahovoril David Niven, ktorý sa v remaku filmu z roku 1957 predstavil ako Godfrey. (Michal74)
  • Prvou voľbou štúdia na úlohu Irene bola Constance Bennett. Režisér s tým súhlasil pod podmienkou, že úlohu Godfreya bude hrať William Powell. Ten si však svoju účasť podmienil tým, že úlohu Irene bude hrať Carole Lombard, s ktorou sa tri roky predtým rozviedol. (Michal74)