Vlivný narkobaron Frank White (Christopher Walken) se vrací po letech z vězení, aby začal nový život. Ne snad, že by přestal obchodovat s drogami nebo se nelítostně zbavovat svých konkurentů, ale již déle nemůže sledovat upadající životní úroveň ve své čtvrti. Rozhodne se podporovat chudinu, chce investovat do nové nemocnice a ve finále proniknout do politických kruhů. Proti jeho aktivitám se však postaví skupina nekompromisních policajtů, kteří se nezdráhají překročit zákon. (J.Connor)

Fr

,,CO MŮŽEME OČEKÁVAT OD PŘEVYCHOVANÝHO FRANKA WHITE?“...... /// Zadečky krásných žen, kulky (?) pomstichtivých mužů....FRANK JE ZASE DOMA!!! Vstal (jakoby) z mrtvých, je (jakoby) převychovanej a blázen, kterej sní o lepších zítřcích (ty vole, to je hnusný slovo!!!!). Nemocnice v Bronxu? Město si to nemůže dovolit...město nemá prachy (...prostě nejlepší film Mirka Kalouska)...jenže Frank je (tak trochu) magor! Skurvenej KRÁL NEW YORKU a na druhý straně policajti. Přestřelky, honičky (auty) a gangster, kterýmu bych mohl (relativně) přát dlouhej život. (Utopie?!) Zajímavej příběh, jenž ani po těch (mnoha) letech nenudí, objeví se v něm dost známejch obličejů a kterej rozhodně můžu doporučit všem milovníkům gangsterek. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Trochu dealuju a chcu pomoct sociálně slabším. 2.) Nikdy jsem nezabil nikoho, kdo by si to nezasloužil. 3.) Thx za titule ,,Yoss“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

misterz

Jasným klenotom tohto snímu je prvotriedna réžia a skvelý Christoper Walken, ktorý tu opäť raz predviedol, ako sa má hrať negatívna postava - celý film tu patrí iba jemu... No ale príbeh samotný ma moc nenadchol. Iba priemerná mafiánska story o tom, prečo a ako sú tie paragrafy v zákonoch prekrútené a vytočené... až tak, že z poctivých ľudí robia zločincov - pekná myšlienka, no nič viac. Bez Walkena by tu bola častá nuda. Lepší priemer. 65/100 ()

Anderton

Pre mňa skôr štandartne nakrútená gangsterská historka. Našťastie aspoň poriadne krvavá a čo sa týka mŕtvol, tak tam to padá hore dole, doľava doprava, žiadne ohľady na to, kto je hlavná, vedľajšia, kladná či záporná postava. Inak celkom zaujímavý náhľad do súdobej hip hopovej scény, odznie tu toho skutočne veľa a neviem prečo ma toto obdobie v tomto hudobnom žánri oslovuje viac ako od nultých rokov, odkedy je podľa mňa hip hop nuda, asi preto, že sa z neho stal čisto komerčný artikel. Inak NY je tu zobrazený ako totálna diera, to treba Ferrarovi nechať, len som sa stále nevedel zbaviť pocitu, že to pravé orechové by to bolo v Leeho rukách. ()

Superpero

Naprostá herecká přirozenost (čti mistrovství) všech zůčastněných v kombinaci s nekompromisností a nekorektností dělá z tohohle filmu velmi solidní záležitost. Christopher Walken tam furt paří na hip hop a Laurence Fishburne je mírně řečeno maniakální. Navíc je tam i dost akce, která slouží jako odreagování od špinavého New Yorku. Líbilo se mi, že se kouknem do soukromí nejen Walkenově bandě ale i policajtům. Prostě filmová libůstka. ()

J.Connor

KNY je určitě zajímavý a jeho sledování není ztrátou času už kvůli vynikajícímu Walkenovi, ale jako celek je film poněkud nevyrovnaný, když střídá působivé scény a originální zápletky s těmi fádními, které můžeme vidět v každé kriminálce. Holt Ferrara není Scorsese, ale snahu oceňuji. Je vidět, že Abel má zkušenosti s látkovou výměnou, protože daleko nejefektivněji na mě působily scény dekadence, šňupání a tanečků. Velmi zajímavej je i soundtrack, na kterém se představí legendy gansta rapu typu Schoolyho D a dalších. Ne nelekejte se, tohle není žádný hiphop a R&B tak, jak ho známe dnes. Nakonec jen noticku, že u nás vydala v prehistorii VHS firma Q film, které se to asi nějak dramaturgicky zatoulalo, protože obvykle český trh zásobovala taliánským trashem typu 2019: Fireflash, Blastfighter a dalšími. ()

• Na italském Mystfestu získal Abel Ferrara cenu za nejlepší režii. (Terva)