Hra o trůny

• USA Game of Thrones (viac)
USA / Veľká Británia, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Recenzie používateľa kiddo k tomuto seriálu (18)

Série 1 (2011) (S01)

HBO pro ztvárnění svého pojetí „ýbrdrsné, špinavé, realistické, pletichářské a překvapivě moderní době podobné“ historie už léta používá jeden a ten samý, neměnný mustr: hodně nadávání, hodně tělesných tekutin, nahoty, vleklých politických dialogů a víc než štědré množství sexu, jehož odosobněnost je samozřejmě naznačena – jak jinak – polohou zezadu. Fungovalo to u Říma a Tudorovců a očividně to funguje i napasováno na Hru o trůny, páč seriál je od dvou zmíněných v podstatě k nerozeznání. Ve Hře o trůny jsou všechny tyto okoukané zbraně nasazeny v plné míře, ale stejně jako dřív nic nesdělují, mají pouze zakrýt skutečnost, že se koukáme na televizní a značně infantilní ekvivalent užvaněného macha hrdě se chlubícího svým obřím pérem: okázalého, hlasitého, ale jinak úplně impotentního. Jde jen o prostředek k zneviditelnění toho, že nikdo nic NEDĚLÁ, všichni jen neustále namachrovaně žvaní, vyměňují si informace nebo pronášejí expozici, jejíž účel není znám. Jako výpravná ilustrace je to fajn, ale raději zůstanu u předloh, u těch aspoň neřvu nudou. ()

Série 2 (2012) (S02)

Hm, příjemné překvapení. Neodůvodněné šukání značně utlumeno a od bezobsažných žvástů se přešlo k myšlenkám, tématům a vizuálnímu vyjadřování. I přes to že větší část každé epizody má pořád podobu dialogů pronášených vsedě, mizí dojem, že se vůbec nic neděje, v rozhovorech se nic podstatného neříká a nikoho necharakterizují. Oblíbené postavy: Lannisterovic famílie, Starkovic holky, Theon, Bronn, Ohař a především plešatý kastrát Varys. ()

Série 3 (2013) (S03)

OK, napotřetí zvedáme na totáč. Dějová linka je oproti dřívějšku výrazně lépe poskládána a přechody mezi jednotlivými dějišti a scénami jsou zcela přirozené (na rozdíl od předlohy), postavy doznávají až shakespearovských kvalit a konečně se dočkáváme vynikajících rozuzlení nejen nově nadhozených motivů, ale i témat provázejících seriál už od samého počátku. Třetí řada dokonale zachycuje klíčový prvek ságy, a sice dojem vzájemné propletenosti. Víc než kdy jindy se vyplácí nevnímat Hru o trůny jako jednolitý příběh, epizodu od epizody, ale jako propracovanou a podrobnou tapisérii, jejíž jednotlivé pozapomenuté, dávno představené a zdánlivě nedůležité nitky se zničehonic splétají dohromady a dávají vzniknout úžasnému výjevu (z tohohle pohledu zpětně začínám brát na milost užvaněnou, pooomalounku se rozjíždějící první řadu). Plus jsem se oficiálně zamilovala do ženských postav – můžu je nesnášet (Cersei, Maergery), můžu jimi opovrhovat (Catelyn), můžu na jejich charakteru a způsobu uvažování nich nacházet desítky vad (Daenerys, Sansa a Arya), můžu v nich nacházet typické masturbační fantazie (Yara/Asha, Ygritte a Brienne), a přesto nelze popřít, že na rozdíl od 99% feministických idealizovaných výmyslů se jedná o skutečné, trojrozměrné, chybující lidi z masa a krve, kteří se ze všech sil snaží nějak poprat s podmínkami, do nichž byli vrženi. Tak samozřejmé, a přesto tak těžko k nalezení. ()

Série 4 (2014) (S04)

No… ehm… jako… dobrý? Možná? Když člověk moc často nezapíná mozek? Na jednu stranu se nedá popírat, že za roztříštěnost čtvrté série minimálně zčásti může předloha, v níž Martin pravidelně informuje, jak pokračuje dění na tom kterém místě a s tou kterou postavou, přestože tyhle věci takřka neovlivňují celkové dění a občas neslouží jako nic jiného než charakterový portrét. Seriál ale tenhle aspekt výrazně zesiluje vzrůstajícím zájmem o šokující nebo nějakým způsobem stylové momenty, z nichž bude mít internet následující den hysterák, a to na úkor vyprávění, kontextu a celkového plánu. Bohužel se rovněž ukazuje, že scenáristi nejsou tak silní v kramflecích, jak si o sobě zjevně myslí, protože drtivá většina stále četnějšího původního materiálu je prostě… divná, ať už jde o originální rádoby hluboké masturbátorské monology beze špetky obsahu (lol wut?), nebo o charakterizaci (jako když změním začátek i prostředek, nemůžu nechat konec jenom proto, že mi ten okamžik příde kůl). Jistě, seriál se ubírá vlastním směrem a snaží se být osobitý, nic proti, ale hergot to ho mám chválit i za to, že je čím dál častěji osobitě dementní? ()

Série 5 (2015) (S05) odpad!

Sere kormidelníku, nastavte laskavě kurz směrem Řiť. Ježišikristemarjapanocotokurvabylo. Nikdy by mě nenapadlo, že dokážu takhle rychle přejít od „bombááá“ k „podpalte to napalmem“. Věřte, tohle není fňukot milovníka předloh, který se nemůže smířit s tím, že barva Sansiných šatů v páté epizodě neodpovídá knižnímu protějšku. Bůh ví, že v rozporu s rozšířeným názorem se seriál od knih v těch skutečně podstatných věcech silně odlišoval už od samého počátku. Vadí to? Ne, dokud je výsledkem podnětné a zábavné dílo. A přesně tím pátá série být přestala. Nad adaptačními rozhodnutími producentů zůstává rozum stát – skoro jako by se D&D vypravili na lov veverek s puškou na slony. Každá, i ta nejfilmovější knižní linka byla v rámci zkracování a zjednodušování bez výjimky vykuchána, připravena o nejzákladnější děj, kontext a obsah, kvůli čemuž nezbylo v seriálu nic, na co by se dalo koukat. Neblahým následkem tohoto je, že zdánlivě i na první pohled komplexní linky působí při bližším prozkoumání extrémně chudokrevně, zcela ignorují dřívější charakterizaci, včetně elementární logiky, a plně závisí na rozporuplném, charakterově nesmyslném chování postav, jejichž motivace i uvažování se mění kolikrát scénu od scény. A co hůř, pátou sezónu přepadl zjevně smrtelný záchvat debility. Nepřeháním, nejchytřejší, nejprotřelejší a nejmazanější postavou je odteď Hodor, neboť všichni ostatní se chovají, jako by jejich mozek napadl šedý lupus. Lze tu letošní píčovinu jménem Sansa, Malíček, Roose, Stannis (!), Jon, Brienne, Cersei, Jaime, Varys, Dorne či Daenerys nějak, jakkoli obhájit? No nelze, protože hlavním platidlem Hry o trůny již oficiálně nejsou témata, příběh či postavy, nýbrž samoúčelný šok bez kontextu a logiky. K adaptování čehokoli zastávám extrémně liberální přístup, ale do prčic, jestli účelem tohohle sračkofestu bylo přimět mě znovu se do té rozmáchlé knižní obludnosti ponořit a zjistit, jestli jsem posledním dvěma knihám náhodou nekřivdila, tak úkol kurva splněn. ()

Série 6 (2016) (S06) odpad!

Se sračkou jsem počítala, ale něco takhle strašného jsem neviděla snad ani při psově posledním krvácivém průjmu. Jistě, na jednu stranu je šestá série příšerná úplně stejným způsobem jako ta předchozí – nekonzistentní, většinou dokonce regresivní charakterizace odčiňující dřívější vývoj, mizerně naklíčované klišoidní bayoviny určené těm nejuslintanějším idiotům, KATASTROFÁLNÍ plynutí a dávkování příběhu, jedna ukázka retroaktivní kontinuity za druhou, výhradní upřednostňování ŠOKUJÍCÍCH, od kontextu zcela izolovaných okamžiků, které letos kvůli své předvídatelnosti a vyčpělosti nezvládly šokovat snad ani devadesátiletou ýbrkonzervativní jeptišku, promrhaný potenciál mnoha talentovaných lidí, kteří z příšerně pojatých bitev zvládli díky nesmírnému nasazení udělat něco estetického, rozvláčnost a ubíjející nedějovost, VATA, VATA a pro změnu zase VATA, a především hangáry nelogičností, kvůli jejichž čirému množství neuplynula za celých deset epizod jediná minuta, na niž by se z toho či onoho důvodu nedalo pyčovat. Pár podstatných rozdílů tu ale oproti loňsku přece jenom je: jednak nikdy nebylo patrnější, že Benioffovi a Weissovi je nějaká snaha o koherentní, scenáristicky přijatelný počin už definitivně u řiti, a tak výsledná amatéřina, s níž se obtěžovali cákat na papír jednu nesouvisející hovadinu za druhou, všechny zmíněné vady nejméně desetkrát umocnila. A dále pátosezónové nevybíravé kuchání všech dějových linek a pozdější nepochopitelná snaha se co nejpřekotněji dostat k závěru jakékoli promyšlenější a hlubší dílo už od prvního dílu vylučovaly a způsobily, že sedmá i osmá řada nemůžou jinak než sračkoidnost dále stupňovat. Seriálová, rozumem neobsáhnutelně stupidní verze blížícího se konce naneštěstí rovněž způsobila, že zpětně už si nikdy nebudu moct vychutnat ani ty jediné dvě sezóny, které jsem měla upřímně ráda. Vždyť jak bych se znovu mohla tetelit z ojedinělé přítomnosti knižní Cersei v bitvě o Černovod, z Rudé svatby, Aryiny interakce s Jaqenem, Theonovy tragické zrady Starků, Oshy, Sansina manipulování v Králově přístavišti, Danyina dobývání zátoky Otrokářů nebo Jaimeho v harrenhalské vaně, když teď dobře vím, že nic z toho nakonec k ničemu nevedlo a zákonitě už vést ani nemůže? Hra o trůny je mrtvá, ať žije Píseň ledu a ohně. Pro příští, snad už poslední dvě série nezbývá než doufat, že se místo hysterického nasraného pyčování na každičký detail zvládnu dostat do pokročilého stavu nirvány a tváří tvář hrůze se spokojeně chechtat. ()

Rudá žena (2016) (S06E01)

ZUPA KULTIVOVANÉ SPOILEROIDNÍ POZNÁMKY ZE SLEDOVÁNÍ: Boha jeho, tenhle scénář fakt psal ožralý Hodor za vichřice Theonovým pérem do sněhu. 1) Proč Davos nevraždí Mel? Kdo vůbec je Shireen, že jo? 2) Á, tak teď se dozvíme, že Mel měla vize o Jonovi. Bomba. Btw super nenápadné předjímání bitvy u Zimohradu, Jon totálně nebude vzkříšen. 3) Čtyři záběry na Ollyho, bez toho bych tu epizodu fakt nepřežila. 4) Co je Davosovi po nějaké Jonově mrtvole a proč nevraždí Mel? 5) A kruci, slzavé truchlení pro Ramsayho pichnu, zabijte mě dřív, než to stihne záchvat smíchu. 6) Ahá, takže Roose potřebuje Sansu k tomu, aby nasháněl seveřanské spojence. TAK PROČ TO NEDĚLAL CELOU MINULOU SÉRII A CO JSOU ZAČ TY TISÍCOVKY VOJÁKŮ, KTERÝMI DOJEBAL STANNISE? Ježišikriste, to je hovadina. 7) Takže Sansa byla ochotná prvně nechat se zabít Myrandou a pak skočit z kurva vysoké věže do hromady sněhu, která tam správně neměla být, ale trocha studené vody, to prostě nedá? 8) A bum, Sansa je opět totálně neschopná a neumí si poradit. Co že to bylo za kecy, že je potřeba ji znásilnit, aby se z ní konečně stala silná postava? 9) Sansa, Sansa!! SANSA!!!! neví, jak přijmout někoho do služby?! Ta jedna postava, která umí tyhle hovadiny odříkat ze spánku? Nasrat. 10) A Jaime neotočil loď hned po Myrcellině smrti, protože...? 11) OK, co to je za dvě blonďatý štětky do záchodu a kde jsou Jaime a Cersei Lannisterovi? 12) Takže Oberyn byl pomstěn tím, že mu Ellaria vyvraždila celou rodinu? O tolik zajímavější než spory o nástupnictví. Ale ženský vládnou, takže technicky přesná adaptace? 13) A cena za nejnesmyslnější teleportování patří Nym a Obaře 14) A Tyrion je zpátky ve Střetu králů. K čemu je charakterový vývoj dobrý, když nezahrnuje chlast a hlášky, no ne?15) Varys je tejden v Meereenu a už má síť informátorů? 16) A Twenty Goodman zapálil flotilu, kterou Dany nikdy neměla, aniž by ho při tom někdo viděl. 17 OK, já ty kecy o nenávisti k ženám neberu ani trochu vážně, ale přiznejme si, že Drogon byl z rovnice odstraněn jen proto, aby Dany mohla být co nejvíc týraná a absolutně neschopná 18) A Dany se představila na poslední chvíli v ten nejdramatičtější možný okamžik, protože...? 19) Proč se Waif furt chová jak tak strašný debil? 20) PROČ DAVOS NEVRAŽDÍ MEL? 21) A Mel musela bejt v závěru bezpodmínečně nahá, protože… ()

Domů (2016) (S06E02)

ZUPA KULTIVOVANÉ SPOILEROIDNÍ POZNÁMKY ZE SLEDOVÁNÍ: V životě nepochopím, jak něco takhle nacpaného ŠOKAMA a zvratama může být tak děsně předvídatelná utahaná nuda plná klišé a bezobsažných keců. Jediné pozitivum téhle epizody je, že Olly konečně hnije v ledových celách, kde, jak pevně doufám, ho zaživa sežerou roztoči. Člověk se musí umět radovat i z maličkostí. 1) Davos dluží za život Jonu Sněhovi? To je pro mě skutečně novinka. 2) Jak funguje Branova moc? Koho to zajímá, všichni vědí, že scény výcviku jsou ty nejnudnější, uhm. A super, že vize založené na přítomnosti čarostromu se odehrávají na místě, kde žádný čarostrom není. Věž Radosti si fakt užiju, už to vidím. 3) „Dabide, Dabide, George si v rozhovoru stěžoval, že sme vyškrtli Willase!“ „Fakt? No tak z Willase uděláme Hodora, ať se jím ten píčus stará zadáví“. 4) Cersei vše dělala kvůli Tommenovi. OK. Jaime je charakterově pevnýma nohama zaražen v první sérii. OK. Tommen chce být jako maminka. OK. 5) Muhahahahah, miliontej vtip o Varysově chybějícím péru, ty lidi by měli psát komedie, tak moc vtipné. 6) OK, jestli Dany Barristan Quentyn zaříkávač draků Mary Sue Lannister nechcípne, tak už to fakt nedávám – ten chlap je učiněná černá díra, ze které neunikne nic ani vzdáleně zajímavého. Ale aspoň už víme, proč se loni v Danyině lince stalo velké kulové – museli jsme si to vyšetřit pro svatého Tyriona, aby to na rozdíl od té blonďaté krávy mohl všechno vyřešit. 7) Černý hrad že není bráněn na jižní straně? Ramsíku, to si pleteš s knihama, blboune, v seriálu jsem to opevnění jednoznačně viděla. 8) Jé, Ramsay sjednotil severské rody, samozřejmě mimo záběr a ani tu Sansu k tomu nepotřeboval… v čem že je problém? 9) Rovněž je třeba ocenit Roosovu nově nalezenou dědkovskou morálku – chlap, který zorchestroval Rudou svatbu, je najednou zděšen myšlenkou na vraždu lorda velitele Noční hlídky. Roose Bolton, milovník tradic a důvěřivý blboun, kdo by to byl tušil. 10) A že budu zívat nudou u super natahovaného požírání nemluvněte psy, jsem skutečně netušila. Btw Fialčin syn je už čtvrtý rok nemluvně, ale Walda donosila v průběhu pěti epizod? K. 11) „Ve třech epizodách jsme vyhladili Baratheony, Martelly a Boltony. Kdo to schytá příště? Nalaďte si v neděli Hru o trůny.“ 12) Fajn, takže to, že Brienne loni porušila přísahu, řešit nebudeme. OK. Jo a kdo že je to ten Ohař? 13) Theon jede „domů“? Aha, takže teď abychom zapomněli i na tu super expoziční scénu ze třetí série, kde za svého otce prohlásil Neda Starka. 14) „The Salt Throne“?! Naserte si, šašci. Btw, kingsmoot je teď zákon? Takže Balon byl zhulený, když doslova o pět minut dřív mluvil o svých dědicích, to samé „Yara“, a konečně Theon v první sérii? 15) Proč chce Davos Jona naživu, proč najednou věří na Melinu moc, proč je potřeba, aby byl Jon naživu, a proč kurva Davos neškrtí Melisandru? 16) OK, kdybych chtěla natočit nejklišoidnější a nejnudnější možnou verzi Jonova vzkříšení, kde není dán žádný důvod a nikdo nemusí nic obětovat, vypadalo by to přesně takhle. Ježišmarja, to byla hovadina. () (menej) (viac)

Křivopřísežník (2016) (S06E03)

ZUPA KULTIVOVANÉ SPOILEROIDNÍ POZNÁMKY ZE SLEDOVÁNÍ. Plusy: Harringtonův zadek. Mínusy:furt standardně nesmyslné. Megaplusy: tahle epizoda je tak meta, že se riffuje sama. 1) Ehm, může mi někdo vysvětlit smysl Jonovy smrti? Charakterová změna nastala veškerá žádná, Jon nikdy nepřestal být členem Noční hlídky, jelikož nebyl pohřeb, kde by ho z přísahy vyvázali („and now his watch is ended“ jakxi něco znamená), a on má pořád pravomoci lorda velitele, jichž se musel výslovně vzdát. Vážně, co to ubodání změnilo? Vždyť takhle je to uražené cartmanovské „seru na vás, du domů“ jen další zrada! 2) „I shouldn’t be here.“ JÁ VÍM! :-D 3) Ehm, takže Mel najednou považuje Jona za prince, který byl slíben? Není to jednak úplně jiné proroctví, než s kterým pracuje, a druhak neprováděla ještě v minulé epizodě Jonovu obživu jen z dobré vůle vůči Davosovi, bez ohledu na tu retroaktivní kontinuitu, v níž v plamenech místo Stannise viděla Jona? 4) OK, proč Jon nebyl znovu zavražděn ještě před tím, než sešel ze schodů? To mi fakt chcete tvrdit, že skupina lidí, kteří osobně bojovali se zombíky, ze všeho nejdřív dojde k závěru, že tahle konkrétní oživlá mrtvola je bůh, a pak se rozhodnou zdvořile počkat, než mu někdo zkontroluje oči? 5) Milí diváci, vítejte u další hodinky expozice s Brandonem Starkem. He, to je můj otec. He, to je Arthur Dayne, He, on je lepší než táta. Jsme progresivní, a tak u nás slepci ušetří za vizuálního tlumočníka! 6) BTW, proč jsou ty flashbacky natočené takhle přímočarým stylem jako naprosto normální, lineární a dokonale srozumitelné scény, a ne jako halucinační drogový výlet. To nikoho nenapadlo, že to bude šílená nuda? 7) Moment, Ned se Branovi vykecával o věži Radosti „tisíckrát“?! Co je vůbec charakterizace, žáno. Plus perfektní způsob, jak si vykecat „zvrat“, bobánci. 8) Bran je zjevně mé spirituální zvířátko, protože jeho výraz jsem po celou dobu toho mečo-kung-fu nesundala. Něco takhle debilního se jen tak nevidí. 9) A Dayne je zabit zezadu. Nasrat, víc k tomu nemám, co bych řekla. 10) Moment, , KRVEHAVRAN tvrdnul v té jeskyni tisíc let? Takže to vlastně není Krvehavran? Kiddlinka je zmetěná. 11) A Dany, vdova po největším khalovi a budoucí členka vládnoucí vrstvy nedostala koně, protože…? 12) Proč Dany jednu chvíli hází prázdné výhružky a hned nato bere své členství v dosh khaleenu jako samozřejmost? 13) Mmt, takže to, že je součástí dosh khaleenu, najednou zase neplatí, přestože v první epizodě to byl fakt, a teď o tom dokonce rozhodují khalové? 14) A já doufám, že ti, kdo během scény Tyrionova nekonečného vykecávání nějak zvládli nespáchat sebevraždu, konečně uznají, že argument „tvůrci mají omezený čas, nemůžou se věnovat všemu“ je tu fakt nepoužitelný. Missandei trpí s námi. 15) Ach, Carol a Larry, můj oblíbený snový tým psychopatických neschopů. ♥ 16) Mmt, pokud Qyburn teprve teď sestavuje síť informátorů, kteří budou donášet na Cerseiny pomlouvače, jak našel Gregor toho vola v minulé epizodě? 17) MMT, PYCELLE VÍ, ŽE ROBERT STRONG = GREGOR CLEGANE, ALE LARRY NE? A VŠEM OSTATNÍM JE TO U PRDELE? 18) Mmt, Ellaria se vyvražděním-pomstěním Martellů oficiálně zmocnila Dorne? :-D Z jaké autority? A tamní rody jsou s tím v pohodě? 19) Uch, třetí mlácení Aryi v pořadí. Plus přímo teču ze zjištění, že Ohař + Arya je v seriálu důležitější než Ohař + Sansa. 20) „That’s a short list“. ANO, JÁ VÍM! :-D 21) Proč Arya odmítá říct své jméno výměnou za návrat zraku? V knihách to dávalo smysl, protože požádat o návrat zraku by znamenalo, že by musela ukončit výcvik. Jenže v seriálu slepota = trest a žádnou souvislost s tréninkem nepředstavili. Kiddlinka je zmetěná. 22) Na Severu fakt žijí samí idioti se zamrzlým mozkem. Takže Umberové nebyli ochotní přidat se k Roosovi, protože byl „kunda“, ale nekontrolovatelný Ramsay jim přijde naprosto v pohodě, a dokonce ho pochválí za vraždu vlastního otce?!. 23) Huh, psychopat, který právě zavraždil všechny, kdo ohrožovali dědický nárok, dostane do drápů kluka, který ohrožuje jeho dědický nárok. Co se asi může stát? Huh, tenhle seriál je tak nepředvídatelný. 24) Jon oběšuje? Tady asi někdo nečet Tanec s draky :-D () (menej) (viac)

Kniha cizince (2016) (S06E04)

ZUPA KULTIVOVANÉ SPOILEROIDNÍ POZNÁMKY ZE SLEDOVÁNÍ. Klady: Edd jako hlas rozumu, Missandei s Šedým červem jako hlasy rozumu, to jedno objetí, Sansino nečekané charakterové zmorfování v Alys Karstark, její super make up (večery na Zdi musí být dlouhé, představu Thorna v síťovaných punčochách z hlavy jen tak nedostanu), a jestli uvidím explicitní sex Tormunda s Brienne, budu moct zemřít jako šťastná žena. BTW Carol tu aktivně prosazuje lannistersko-tyrellskou alianci, odloží své antipatie ke královně (!) Marge,a obecně jeví známky toho, že ji loňská ulička hanby přiměla zpytovat svědomí. Už nikdy nechci od fandů slyšet, že jak je blbá a neschopná. Zápory: 1) Zdá se mi to, nebo je ten první rozhovor mezi Sansou a Jonem napsaný, zahraný a natočený jako typický newyorský sitkom? BTW Sansa se k Jonovi chovala špatně? A to jako kdy? 2) OK, Jonova deprese není úplně neoprávněná a byla by fajn charakterovým momentem, kdybych ji neměla vnímat jako legitimní vysvětlení, proč chce jako uražený fracek zradit svůj přísežný řád a ponechat ho na pospas statisícům oživlých mrtvol, zvlášť když všichni rebelanti byli povraždění. 3) Asi bych měla být ráda, že se ta konverzace mezi Davosem a Mel konečně odehrála, ale krucinálfagot, to ji vážně museli dotáhnout ad absurdum a tvrdit mi, že člověk s takovýmhle ksichtem neměl nejmenší tušení, že Stannis a Shireen jsou vůbec mrtví? 4) OK, jestli Brienne stále ještě byla na seznamu postav, jejichž osud mi není úplně u zadku, po dnešku to končí (ditto Yara) Co to mělo být? „Ty si dovoluješ truchlit pro svého pána? Tak abys věděl, já jsem ho popravila… protože jsem sloužila uchvatitelovi a nejhoršímu možnému kandidátovi… což mě činí morálně nadřazenou.“ 5) Proboha, ta Malíčkova historka o Sansině únosu je snad to nejstupidnější, s čím doposud přišel, Jasně, Bronzový Yohn je prosťáček, který neví, že Prsty jsou úplně opačným směrem než Zimohrad, ale sakra, to fakt Malíček považoval výmluvu o Sansině únosu za věrohodnou? Vážně předpokládal, že nikomu nepřijde divné, co by Boltonovi dělali na Prstech, jak se o Sanse dozvěděli, jak se na opačném konci říše courali s vlastními praporci, aniž by o nich nevěděl nikdo jiný než Malíček, a především proč Malíček přijel za Yohnem až teď? 6) Způsob, jímž se ta hovadina rozřeší, je rovněž retcon jak sviň. Čtvrtá série jasně ustanovila, že skutečnou moc nemá Sweetrobin, nýbrž Malíček jako regent, a že tato jeho moc trvá jen tak dlouho, dokud nenaštve Lordy Údolí. Kteří ho tolerovali, protože Sansa. Ježiš, deus ex machina hadr. 7) Mimochodem, je vtipné, že dostat se z Králova přístaviště k Měsíčním branám trvá Malíčkovi osm epizod, ale čtyřnásobek té vzdálenosti do Zimohardu byl schopen urazit za jediný díl. 8) Malíček má přátele na Severu? To jsou ti samí, co ho zapomněli informovat o charakteru Ramsayho Sněha? 9) Mmt, Tyrion vyjednává mír s Yunkai? Co se stalo s tím absurdně výhodným mírem, který loni vyjednal Hizdahr? 10) „Zrušit otroctví není nejhorší nápad, ale královna udělala pár chyb.“ Né, Tyrion slouží jako hipsterské vylepšení Tance s draky, zabijte mě hned. 11) Btw, na základě toho, co jsem doposavad viděla, se Tyrion hodí na řešení problému s otroctvím mnohem méně než Dany a jeho sloní šlapání v porcelánu nevyústí ve větší průser pouze proto, že si zápletka žádá, aby uspěl. Nemluvě o tom, že zcela postrádá Danyin cit pro morálku. Jistě, debatu „čisté ideály“ vs. „reálpolitika“ stojí za to vést, jenže Tyrionovo jednání morální základ zcela postrádá, ať už je zabalí, do kolika sofistických pláštíčků chce. 12) Ehm… co se změnilo mezi záběry, že Vaes Dothrak má najednou ulice a kamenný domy? 13) Upřímně, řekněte mi: k čemu dosh khaleen je? Je to jen sdružení starých machen, které nepracují, spotřebovávají zdroje, zabírají místo, nemají vynutitelnou moc, neslouží jako nejvyšší autorita, jejich prorocké schopnosti neznamenají ani fň a jejich radami se khalové řídí, jen když se jim zachce. 14) Ehm… jak a kudy se vyhladovělý, polonahý, vychrtlý Theon dostal na Železné ostrovy? 15) Ehm… Nejvyšší vrabčák zničehonic asociuje hřích s bohatstvím? Tak proto se loni zaměřoval výhradně na ty, kdo hýřili, špinili Víru a neměli manželský heterosexuální sex přes prostěradlo? Pokud tomu tak je, pro chce napravovat Marge, přestože je proslulá tím, že dělá charitu? 16) Loras je soustavně mrdán do zadku, pochopila jsem to správně? 17) Růžový dopis. Pět epizod poté, co měl význam jako poslední kapka a příčina Jonovy zrady. Hurá. Btw, proč by se měl Sever sjednotit kvůli Nedově parchantovi, a nikoli kvůli dvěma z jeho tří legitimních potomků, o jejichž existenci se ví, z nichž jeden je dokonce mužského pohlaví, a tedy dědic Zimohradu v přímém ohrožení života? 18) Z té scény v chrámu dosh khaleenu (kde dosh khaleen klopí hlavu a nesmí se zúčastnit jednání, wtf) je tak bolestně jasné, že v knihách bude přítomen Drogon, až je to k pláči. Co v těch koších bylo, benzín? Celej ten barák byl z papíru a trámy z párátek? Dany je pokrytá azbestem, nebo si DD vážně myslí, že je nehořlavá a Drogova hranice nebyla ojedinělým kouzlem? Kdo ví, ale vtipná ta CGI sebevykrádačka byla. Už aby tu byly Zimní prdy. Inside he Episode Tyrion je Abraham Lincoln. TYRION JE ABRAHAM LINCOLN. a) protože Abraham Lincoln dával otrokářům prostitutky k implicitnímu zotročení a b) V SERIÁLU SE NEVYSKYTUJE POSTAVA, KTERÁ BY OTROKY SKUTEČNĚ OSVOBODILA. () (menej) (viac)

Vrata (2016) (S06E05)

ZUPA KULTIVOVANÉ SPOILEROIDNÍ POZNÁMKY ZE SLEDOVÁNÍ. TL,DR: Benioff je zodpovědný za Deadpoola z Wolerine: Origins, myslí si, že Sam nemá vlastní kapitoly a Dany zapomněla, že je imunní vůči ohni. Podle Weisse plyne z věže radosti, že Ned je nečestný chvástal a lhář, a myslí si, že Stannis upálí Shireen, protože je bezskrupulózní náboženský fanatik poháněný ambicemi. Lidi, bavíme se tu o dvou šašcích, kteří v jednom rozhovoru za druhým ukazují, že nebyli schopni pochopit ani ty nejpovrchnější aspekty předlohy, a systematicky a úmyslně natáčeli její pravý opak. Já odmítám brát vážně cokoli, co ti dva troubové řeknou o budoucím vývoji v knihách, či dokonce věřit, že najednou z nějakého důvodu věrně adaptují těch pár bezkontextových drobků, které jim Martin teoreticky sdělil. Jinými slovy: I won't form any judgment on anything from this season being true to the book until the book is available to compare and contrast with. Based on history, it's more likely it will look like Martin told *plot spoiler* to a drunk, who then translated it in and out of several languages and told it to a toddler, who told it to D&D... end result: "When George told us about this, we couldn't believe it!". Klady: disputace mezi Aryou a sexy Ježíšem (konečně), a především braavoské dívadlo. Jistě, je to xtá „adaptace“ Mercy v řadě, a místo aby byla pobočníkem zrůdná verze Tyriona, DD tu příležitost využili k dalšímu ostouzení Neda Starka, ale krucinál, konečně lidi pochopí, co vidím, kdykoli se přinutím tuhle hovadinu zapnout. Zápory: 1) Proboha živýho, tímhle tempem Malíček ten teleportér fakt zavaří. Stihnout za jednu epizodu shromáždit celou armádu Údolí a dopravit ji ke Kailinské držbě, to už musí být porušení záruky. 2) Sanso, miláčku, drobku můj vylízaný: problém nikdy nebyl v tom, že je Ramsay násilnickej psychopat. Problém byl v tom, že na stupidnější plán než „pomstím se svým nepřátelům tím, že se za ně provdám, legitimizuju jejich nárok na mé sídlo a pomůžu jim ustanovit následnickou linii tím, že jim porodím děti“ jsi fakt přistoupit nemohla. 3) Mmch jsem mocinky zvědavá, jak se teď Malíček udrží v Údolí u moci, když jediný důvod, proč na něm tamní lordové okamžitě neprovedli defenestraci, byla Sansa. 4) Černá ryba se „znovu zmocnil“ Řekotočí?!! Černá ryba „shromáždil“ tullyjské jednotky?!!! Takže Lannisterové se původně zmocnili Řekotočí, zapomněli si zavázat lordy říčních krajin, ti se proti nim následně spikli s Černou rybou, který si celou dobu asi někde leštil kopí, a nato Lannisterové přišli o Řekotočí, aniž by to v Králově přístavišti komukoli vadilo, a to VŠECHNO MIMO ZÁBĚR? 5) Děti lesa stvořily Bílé chodce? Ok, to zní jako monumentální zvrat, který mění úplně všechno, a tudíž by si zasloužil trochu pozornosti, možná delší dialog, zobrazení konfliktu s prvními lidmi, abychom pochopili závažnost situace, troška té disputace, dát tomu čas, abychom to všichni mohli rozdýchat… anebo můžeme okamžitě střihnout jinam, taky dobrý. 6) Theon je Balonův dědic? Theon je Balonův dědic. Theon je Balonův dědic?! Tak proč se kurva pořádá kingsmoot? 7) Panejo, Železné ostrovy jsou obydlené těmi nejpřelétavějšími joudy vůbec. „Fůj, Járu nevolím, je to ženská!“ „Jára je ten nejlepší mezi námi!“ „Jára, Jára, Jára!“ „Fůj, Jára je ženská, volte mě, já mám penis!“ „Pénis, pénis, pénis!“ 8) Krucinál, to v Západozemí vychází nějaká tamní obdoba Elle, v které prohlásili vraždění příbuzní za nejvíc hot trendík, že to absolutně nikomu nevadí? Protože tohle začíná být směšný. (BTW ďykes, že jinak je Euronova řeč v podstatě kopií té Ashiny z Hostiny pro vrány. Protože proč nemít další super babici, která teď kvůli zbytečnému přepisování vypadá úplně neschopně.) 9) Smraďoch? Kdo je to Smraďoch? Že někdo, komu uřízli celkem sedm prstů na rukou a nohou, a tudíž by neměl být schopen normálně chodit, natož fungovat na lodi? Ech, proč si s tím dělat starosti, když můžeme jeho prostřednictvím vykrádat Piráty z Karibiku? 10) „Where are my niece and nephew? Let’s go murder them.“ Hele, ne že by mi vadilo zahánět nudu vzpomínáním na jeden ze svých nejoblíbenějších filmů, ale když i ostouzený béčkový horor o horském kanibalismu má lepší repliky než seriál oceňovaný Emmy, je něco fakt v nepořádku (Btw proč že je třeba je zabít?) 11) OK, i za předpokladu, že jeden každý z těch pěti nebo kolika Járových podporovatelů ukradl sám bez pomoci jednu loď, navíc za těch deset minut, co se Euron nekoukal, není možné, aby jich celkem čórli tolik, kolik jich bylo ukázáno. 12)„Postavte mi 1000 lodí“? Takže ten plán se odkládá o jednu až dvě generace? Co to kecám, nejspíš budou hotové už v příští epizodě. 13) A Dany se musí omluvit stalkerskému pedouši Jorahovi, abychom napravili ty ošklivoučké knihy, kdo má kyblík, abych měla do čeho zvracet? (BTW chci tu dothrackou kulmu, kterou Dany používá, ta moje nemá ani zdaleka tak dobré výsledky, a to nemusím k vyztužování používat koňskou moč). 14) Ehm… takže ten modrooký jouda z extrémně klišoidní obálky průměrného metalového alba je teď Sauron, že může odhalit Branovu polohu odhalit duševním spojením? K, když už vykrádat, tak asi od těch nejlepších. 15) Ehm… kdy přesně Sansa chce, aby Černá ryba a jeho armáda dorazili? Někdy příští zimu? 16) Tak kvůli tomuhle si všichni míněj urvat žížalku, kvůli stejné blbě naklíčované, klišovité, tupé, bayovské akčňárně, kterou jsem viděla už na konci čtvrté série a v Hardhome? Zklamaly jste mě, děti, opravdu. 17) A ta magie, kvůli níž wightové v jeskyni vybuchovali, najednou nefunguje, protože…? 18) A použít na wighty oheň místo oštěpů nikoho nenapadlo, protože…? 19) A Bílí chodci chcípají po ráně oštěpem, protože…? 20) A Léta bylo nutné takhle bezúčelně zabít, protože…? 21)A Krvevran musel zemřít, protože…? 22) A Leaf se musela nechat bez odporu skolit, protože…? 23) A Bran může ovlivňovat minulost, přestože Krvevran tvrdil pravý opak, protože…? 24) A ten zvrat je tak upazupa úžasný, protože…? 25) Nejsnadnější prachy, které kdy Max von Sydow vydělal, víc k tomu nepovím. () (menej) (viac)

Krev mé krve (2016) (S06E06)

ZUPA KULTIVOVANÉ SPOILEROIDNÍ POZNÁMKY ZE SLEDOVÁNÍ. Klady: Randyll je přesně takový čurák, jak jsme doufali, Dickon překvapivě není čurák skoro vůbec, Larry se zmínil o Bronnovi, Malíčkův jetpack tentokrát zůstal u ledu, a když budu hodně, hodně, hodně mhouřit oči, můžu předstírat, že dvojtvářná Marge je Tyene písek ze Zimních prdů. Zápory: 1) První minuta a hned timeout. Mám toho oficiálně dost: jak ty Branovy vize kurva fungujou? Zaprvé, doteď byly točeny jako kterákoli jiná normální scéna – proč jsou najednou podávané jako matoucí mišmaš nejasných záblesků? Zadruhý, musí být Bran napojený na čarostromy, nebo ne? Až doteď mohl mít vidiny, jen pokud se válel v jejich kořenech, a zničehonic je může mít kdekoli? A pokud na čarostromech skutečně závisí, tak jak kurva může vidět Aeryse? To jim roste čarostrom přímo pod Železným trůnem? Rudou svatbu jsem viděla několikrát a žádného čarostromu jsem si tam taky nevšimla. 2) A moje podezření, že ta hodorovina z minulého týdne byla totálně k ničemu, se potvrdilo. Nejenom, že jsou Bran a Meera okamžitě zachráněni, a tedy kdyby je Hodor popadl a běžel, mělo by to z narativního hlediska stejný výsledek, ale Bran se o něm vůbec nezmíní, a tudíž jsem přesvědčená, že jeho smrt opravdu sloužila jen jako kůl okamžik pro idioty, nikoli jako podnět pro charakterový vývoj. 3) Mmch, Benjen je Coldhands? Hehehehehe…. ne. 4) Mě snad šálí zrak… já vidím i jiný barvy než jen šedou, černou a tmavomodrou! Takže moje nesmělá teorie, že to mizerné nasvícení byla stylová volba zachycující příchod zimy, byla mylná… počkat, tak proč to bylo poslední sérii a půl tak idiotsky nasvícené?! 5) Cože, v seriálu je teprve podzim? Citadela nevyhlásila konec léta? Na Severu není zima? Takže Stannis mohl loni v klídku počkat na oblevu a NEMUSEL PÁLIT SHIREEN?!!!! A jestli mi někdo bude tvrdit, že na Jihu je to jinak, protože obří kontinent, a tedy různorodý podnebí, doufám, že stejnou logiku uplatní v příští epizodě, až Jára dorazí ze Štítu do Volantisu, abych samým nadšením nemusela srát nukleární hřiby. 6) A Samovy příbuzné, tj. bohaté šlechtičny, které v životě nevytáhly paty z domova, bez námitek přijmou umolousanou prostou holku ve smradlavých hadrech, o níž mají vynikající důvod se domnívat, že je to štětka, a chtějí se kamarádit s ní i s jejím bastardem, protože jsou tak úžasně tolerantní, nerasistické a otevřené kulturním rozdílům. Realyzmus jak sviň. 7) Mmt, podle Nejvyššího vrabčáka Marge otevřela své srdce chudině? Takže ten nepřežitelný monolog o nemorálnosti bohatství, který na ni posledně směřoval, byl jen mrháním časem? 8) Já se fakt modlím, aby Marge ten svůj obrat k víře jen hrála, protože pokud ten proslov „jsem hříšnice, dávala jsem hladovějícím jídlo, ne to, co doopravdy potřebovali“ myslela vážně, budu si muset vyčistit mozek louhem. 9) Á, takže Randyll je krutý nesmlouvavý hajzl, přesto si jeho dcera dovolí se mu otevřeně vysmívat do ksichtu a manželka mu veřejně odporuje, aniž by se obávaly trestu. A ony skutečně nemají důvod se obávat, protože ačkoli paní Randyllová udělá neskutečnou scénu a vzdoruje svému majiteli, Randyll ji označí za „hodnou ženu“ a nabídne se, že se postará o Fialku i malého Sama. Holt patriarchát existuje, jak se to hodí. 10) Já vím, že seriálová Fialka je vymaštěné tele, ale tohle je extrém i na ni. Antagonizovat psychopata, který se chlubí svým veřejně vystaveným mečem, mele o své nenávisti k divokým a byl ochoten zabít vlastního syna, může jen úplné hovado. 11) Ehm… proč najednou Sam tahá Fialku i s děckem pryč? Posledně mlel o tom, jak mu „nezáleží na nikom jiném na celém světě“, a teď je ochoten ji bez zajištění, práce a budoucnosti odvléct do Citadely, kde se o ni nemá jak postarat? A proč krucinál ukradl Srdcozhoubu? Aby na fotříka udělal dlouhý nos? 12) A braavoská hra, kterou jsem posledně žrala, samozřejmě musela spadnout do řiti. Protože proč ne. Takže „Cersei“ je sympatická světice, kdežto „Sansa“ ukňouraná čůza, která chce uzurpovat její místo? Opravdu, vynikající paralela s tím, jak vypadá samotný seriál a jak se DD k těm postavám staví. Jsem jediná, komu přijde směšný, že „Cersei“ je umožněno mít hluboce procítěný proslov o tragédii Joffreyho smrti, který je natočen zcela vážně? Nikoho jiného nesere, že Arya je opět postavena do opozice vůči vlastní sestře a vybere si místo ní „Cersei“, jen aby ta idiotská fanfikce o bezvadných Lannisterech a krávě Sanse mohla pokračovat i v teoreticky parodické rovině? 13) Arya jednostranně vypoví trénink a vyhrabe Jehlu, symbol své skutečné identity… protože se odmítla podřídit „Sanse“ a zabít „Cersei“. Proboha, Arya se vrací do Západozemí, protože nebyla ochotná zabít božskou Cersei, z toho se asi nevzpamatuju. 14)Proč chce Waif zabít Aryu? Já to myslím vážně, jaký má motiv? Tohle není eliminace propadlého žáka, ale čistě osobní srovnávání účtů a já nemám nejmenší ponětí, co ty účty jsou! 15) Furt nepobírám, proč Tyrellové čekali šest epizod, než vytáhli na vrabčáky. 16) Tommen konvertoval k Sedmi a to je strašný průser… Ehm… co?! Vždyť Tommen Sedm dávno vyznává. A tohle je nový vývoj proč? Opravdu se čeká, že budu šokovaná, protože Karel IV. je katolík? 17) Nejvyšší vrabčák Tyrelly porazil? Jak?!! Já to myslím vážně: proč je všechno v prdeli proto, že král „konvertoval“ na víru, v níž se narodil, v níž byl korunován, od níž dostal požehnání a které se nikdy nezřekl?! Co se to kurva děje?! 18) Á, Edmure je naživu a to zjištění je natočeno jako neskutečně šokující odhalení. Nasrat, nehodlám chválit, že DD dělají ze svých přešlapů pozitiva. Btw Walder nepohrozil Černé rybě Edmurovou popravou proč? 19) Krucinál, proč nemají Freyové dostatek vojáků? Protože je, tj. nejlidnatější rod v zemi, vyvražďuje bratrstvo bez praporců, které k tomu v seriálu nemá absolutně žádný důvod? A jak Černá ryba vůbec přesvědčil Blackwoody a ostatní nové freyské vazaly, že se mají vzbouřit a podporovat ho? Co jim mohl nabídnout kromě pokračování skončené války, kterou nemají šanci vyhrát? To je tak nabudila představa, že budou v obklopení nepřáteli dobývat nedobytné Řekotočí? 20) Odkud Daario ví, že Danyina flotila shořela? 21) „Tolik lodí nemáme.“ „Zatím ne.“ Hehehe. Naserte si. 22) Á, Drogonzilla je zpátky. Malý Sam by se od něj mohl učit, jak za dva týdny zdvojnásobit objem. Btw takhle mizerný CGI jsem naposledy viděla snad v Xeně (OK, přeháním, ale je to fakt zlý). 23) Takže Dany nepotřebovala Drogona ke sjednocení khalasarů, ale potřebuje ho k tomu, aby je přesvědčila sednout na loď? Jak vůbec věděla, kde ho najít, a proč ji najednou poslouchá? Proč jí Dothrakové vyjadřují věrnost až teď? Co se to sakra děje?! Opravdu, kvůli téhle sračce jsme museli Drogona na konci loňské série odstranit z rovnice?! () (menej) (viac)

Zlomený muž (2016) (S06E07)

ZUPA KULTIVOVANÉ SPOILEROIDNÍ POZNÁMKY ZE SLEDOVÁNÍ. Klady: Po sérii a půl konečně opět začala hrát hudba, kterou jsem schopná si vybavit, někdo se probudil za kamerou a zmohl se na zajímavé záběrování, design Řekotočí je vynikající, stejně tak rozhovor Černé ryby a Larryho, který chvílemi vypadal skoro jako jistý Jaime Lannister (je k posrání vtipné, jak propastný a na první pohled patrný je rozdíl v kvalitě mezi originálními seriálovými výpotky a knižními dialogy – člověk si skoro dokáže představit, jak super by byla adaptace Písně ledu a ohně), u Gloverova shrnutí, proč byl seriálový Robb čurák a záměna Jeyne za Talisu stála za hovno, jsem měla menší orgasmus, Maribaldova řeč byla naštěstí adaptována úplným vyškrtnutím, a především LYANNA MORMONT!!!!! – kašlu na „Sansu“, tohle je holka, kterou chci nadále sledovat. Zápory: 1) Lidi… řekněte upřímně, že jsem nebyla jediná? Nicméně pozoruju citelný nedostatek zmrzliny a srnek. 2) OK, proč Ohař, který je z nějakého důvodu furt Ohař, vůbec dorazil do téhle ukecané vnitrozemské komuny hipíků, která nemá s Tichým ostrovem nic společného a vypadá, jako by se jí válka vůbec nedotkla, a proč tam zůstává, pokud jeho úmyslem nebylo dát se na pokání a vzdát se veškerého násilí, nýbrž prostě přežívat, jako by se pořád ještě pohyboval v závěrečných kapitolách Bouře mečů? 3) A Sandor přežil, protože ho poháněla nenávist. Bezva, serem na žal nad tragickým životem a lítost z nedostání ideálům a domnělé zrady na malém ptáčeti. K čemu je dobrý charakterový vývoj a odklon od násilí? Proč bychom měli mít symbolické znovuzrození a druhou šanci, „Ohař je mrtev, Sandor je v pokoji“, když můžeme mít radši „Nebojte fanbójové, Ohař utrpěl menší bebí, ale jinak je přesně v tom duševním stavu, v jakém jsme ho zanechali“? 4) Marge dělá zbožnou v septu, Jonathan Pryce má osmdesátý sedmý monolog o víře a chudobě, prcat malé kluky je ctnost, jádyjádydáda, můžeme prostě předpokládat, že v Králově přístavišti se děje stejné kulové jako vždycky a nezasírat si tímhletím stopáž? 5) Ať už Marge hraje proti Vrabčákovi jakoukoli hru, proč její plán zahrnuje zkázu Tyrellů v podobě Lorasova vydědění, a proč naopak nezahrnuje manipulaci vymatlaným Tommenem, a hlavně VYUŽITÍ TYRELLSKÉ ARMÁDY, KTERÁ JE VE MĚSTĚ A PŘIPRAVENÁ POBÍT KAŽDÉHO NEMYTÉHO FANATIKA V DOHLEDU? 6) Proč musím teprve teď přetrpět další scénu ve stylu „Všichni stojí za mnou… mmt… stojíte za mnou?“ „Ne, nestojíme za tebou.“ „Měli byste za mnou stát.“ „Nestojíme za tebou.“ „Měli byste za ním stát.“ „OK, stojíme za ním?“ Proč se to řeší až teď, proč jsme nemohli předpokládat, že to má Tormund v pácu, a proč tedy divocí původně bojovali za Jona proti Thornovi? 7) Může mi někdo vysvětlit, proč je každý i jejich matka proti Cersei? Protože ať si o ní myslí, kdo chce, co chce, to, co říká, má logiku – Tyrellové a Lannisteři se skutečně potřebují, Olenna nemá žádný plán, o Lorase jí zjevně vůbec nejde, neumí využít tisícíhlavou armádu, kterou má přímo před barákem a těmi pubertálními urážkami si nijak nepomůže. Tak proč mám kurva mávat pěstí ve vzduchu a řvát: „Jó, Cersei je taková píča?“ 8) Uhm, takže Černá ryba nashromáždil ve dvou třech epizodách armádu, dobyl Řekotočí, stihnul se nechat oblehnout freyovsko-lannisterskou aliancí, která se vykondenzovala jen tak ze vzduchu, a ještě měl dostatek času začít se nudit. Přesně tohle se stane, děti, když neplánujete dopředu a myslíte si, kdovíjak neumíte škrtat nepodstatné, načež si uvědomíte, že to nepodstatné je vlastně docela podstatné, a pokusíte se to všechno narvat zpátky a předstírat, že „je to zrovna jako v knihách“. 9) Jon a Sansa by nedokázali přesvědčit ani záchodový prkýnko, aby zůstalo na místě. Víc nemám, co bych k tomu vůdcovskému failu řekla. 10) Á, Bryndenovy zásoby nám narůstají. Minulou epizodu vystačily na roční obléhání, teď na dvouleté a má otázka přitom stále trvá: jak Řekotočí do prdele vůbec dobyl? To jsou Freyové až natolik neschopní, že zapomněli, že mají hrad plný žrádla a nenapadlo je zaplavit příkop? 11) Hele, já na tu scénu rozhovoru Larryho a Černé ryby můžu promítat knížku a představovat si, že závěrečné prohlášení „Jaime = Králokat = nulová čest“ v seriálu něco znamená a naznačuje, že Jaimeho honba za novou identitou Zlatoručky Spravedlivé je fundamentálně odsouzena k neúspěchu, JENŽE: to se týká Jaimeho. LARRY tenhle vnitřní konflikt nemá. Larry se nesnaží najít svou identitu mimo rod Lannisterů, nepokouší se – inspirován Brienne – dostát ideálům rytířství, které jsou v zásadním rozporu s jeho faktickou identitou Králokata. Larry je prostě jen Carolina gorila a je jedno, kolik dramatické hudby se k tomu pustí. 12) Já vím, že bych měla být nasraná kvůli teleportování, ale krucinál, já si upřímně užívám, jak samotný příběh říká, že ty Sansiny a Jonovy plány jsou totálně na píču a nemůžou fungovat. Díky Robette (?) Glovere, pane z nějakého důvodu kamenné Deepwood Motte. 13) A Jára je ve Volantisu. Protože proč ne. 14) A Jára je lesba. Protože proč ne. 15) A Jára chrápe se sexuálními otroky. Protože proč ne. Tyrion, který měl v knihách tu nejnechutnější scénu znásilnění vůbec, musel zůstat čisťounký jak padlý sníh, ale proč neudělat z heterosexuální Ashy někoho, kdo píchá otroky, žáno? 16) A Jára může jít oficiálně do píči jakožto moje nejmíň oblíbená postava vůbec. Takže podle DD tvrdá láska = zatáhnout oběť sexuálního násilí do bordelu, zapomenout, proč je tak upjatá, seřvat ji, že fňuká, protože si nese následky těch nejhorších věcí, které se člověku můžou stát, označit ji za špatnou parodii starého Theona, jíž se Jára vysmíval jako naprostému čuramajzlíkovi, a uzavřít to výzvou, že pokud Theon hodlá mít depresi z mučení a být k ničemu, může se rovnou zabít. Nevěřila jsem, že můžu někým pohrdat víc než Brienne, ale Jára to dokázal. Asha nevěřícně rotuje v kleci. DAFUQ?! 17) Á, takže Stannise zmíníme jen proto, abychom si z něj dělali srandu. Naser si, ty parodie na Sansu, co nejsi schopná jakékoli diplomacie a furt si myslíš, že provdat se za svého nepřítele byl ten nejlepší nápad evar, a naserte si i vy, DD, co máte ruku narvanou v jejím zadku a nutíte ji mluvit jako loutku – nemyslete si, že vás tam vzadu nevidím. 18) Tak Sansa si myslí, že náhodně uzmutý havran najde ležení umístěné kdesi v prdeli u Kailinské držby. Boha jeho, lupus na mozku, já to říkám furt. Ale je hezké, jak si konečně uvědomila, že nepřijmout nashromážděnou armádu od někoho, kdo pro ní v nejmenším nepředstavuje hrozbu, a koho naopak může díky svému mocenskému postavení předhodit k okamžité zkáze hned několika skupinám lidí, byla největší píčovina, které se dopustila od chvíle, kdy jí připadalo jako dobrý nápad provdat se za svého nepřítele. 19) Ehm… Bratrstvo bez praporců jsou teď záporáci? … Ehm… co? Proč? Jak?... Jak je možné pokročit od Bratrstva ochrany a spravedlnosti pod vedením živého Berica Dondarriona, jak jsme ho naposled viděli, k Stoneheartové Bratrstvu pomsty a násilí, aniž bychom se zbavili živého Berica Dondarriona a získali nemrtvou Cat? A proč Ohař, který s nimi má osobní přímou zkušenost, předpokládá, že představují přímé nebezpečí pro kohokoli kromě něj? A proč by vůbec měl předpokládat, že jsou nebezpeční pro něho, když ho posledně pustili a k masakru v Solnopánvích nedošlo? Ehm… co? 20) A v Braavosu věděj, že flotila Železných má namířeno do zátoky Otrokářů? To Jára postnul fotky na instagram, nebo co? 21) A v Chrámu černé a bílé očividně navzdory všemu tomu omývání mrtvol nevědí, že lidské tělo plove a že pokud se oběť útoku nevynoří na hladinu, asi to znamená, že práce není dokončena. 22) Heh, takže Areo Hotah musel zemřít jako největší buzna, protože ho na zádech polechtali jehlicí, ale Arya může s vypadlými střevy normálně proplavat kanálem a jít se procházet po tržišti. A nikomu nepřijde ani trochu divné, že se ulicí promenáduje holka, které z břicha klouzaj vnitřnosti. Svět psychopatů, opravdu. 23) A opakuju, proč adaptovat knižní odklon od násilí, když můžeme skoro doslova vykrást Gladiátora a pomiliónté zopakovat to klišé o vojákovi ve výslužbě, kterému nepřítel zničí mírumilovný život a donutí ho vyrazit na poslední misi. K čemu jsou témata, vždyť fanbójové si ho musej utrhnout u Cleganebowlu. () (menej) (viac)

Nikdo (2016) (S06E08)

ZUPA KULTIVOVANÉ SPOILEROIDNÍ POZNÁMKY ZE SLEDOVÁNÍ. Klady: Ehm… no… jako… narativ konečně uznal, že Tyrionův plán „zbavíme se Hizdahrem zrušeného otroctví tím, že ho povolíme, aniž bychom si vyžádali jakékoli záruky“ byl naprostá hovadina a Tyrion byl vypyčován z vůdcovské role… Plus nejretardovanější verze Cleganebowlu se oficiálně nekoná… takže asi dobrý? Zápory: Ad Arya: lidi, pokud máte na výběr mezi vymýšlením smysluplných vysvětlení všech těch hovadin, které se na obrazovce dějí, a jejich tupým přijetím jako něčeho, v čem se neskrývá nic hlubšího, s žádným vymýšlením se neobtěžujte a předpokládejte, že jak to vidíte, tak to taky je. Víc nemám, co bych k tomu wolverinovskému uzdravování řekla. 1) Za posledních sedm epizod se absolutně nic nepřihodilo a většina postav udělala charakterovou zpátečku, ale hlavně, že jsme si našli čas na anální prstění. Dejte jim všechny Emmy. 2) A Ohařův charakterový vývoj je za celý seriál oficiálně nula nula nic. Dejte jim všechny Emmy. 3) Tyrion „uzavřel smlouvu s fanatiky“? Ehm, ok, říká to Varys, takže teoreticky by to šlo vykládat jako projev jeho nechuti k magii jako takové… jenže… a) Varys podporuje Dany, která má k magii hodně blízko, a b) výchozí předpoklad Hry o trůny je, že náboženství jako takové je uniformně na hovno a papouškování téhle floskule značí osvícenou mysl. Takže jsme zpátky na začátku, a sice: 4) Vážně, z čeho Varys usuzuje, že jsou r’hllorovci fanatičtí? To najednou z Mel děláme typickou ukázku R’hllorova vyznavače? A pokud Tyrion skutečně uzavřel smlouvu s fanatiky, proč se po mně chce, abych nad Varysovými poznámkami mávla rukou a viděla jen tu Tyrionovu moudrost, vole, když se sám vmanévroval do velice podobné situace jako loni Carol, v jejímž případě jsem to měla chápat jako gigantický průser? Já fakt nevím, vysvětlete mi to! 5) Ach, Carol, jak já tě zbožňuji, tak statečná tváří tvář nepřízni, tak důstojná před hnusnými fanatiky, tvé sebeovládání, vyrovnanost a duševní síla jsou inspirací pro nás pro všechny. 6) Ráda bych všem připomněla, že ten záběr na Podrickovo škrcení posloužil v traileru jako čtvrté trolování ohledně Lady Stoneheart v řadě. 7) A nyní dramatický přepis Bronnovy a Podovy konverzace (samozřejmě se zahanbujícím vědomím, že někdo, komu je víc než dvanáct a už někdy smočil, se té scenáristické genialitě prostě nemůže přiblížit). *odkašlání* „Jako co myslíš, šukaj? „Ne, vole, nešukaj.“ „Jasně, píčo, že šukaj… já bych ji jako vošukal… vole, tys ji vošukal?“ „Ne, ty mamrde, já jsem ji nevošukal.“ „Kundo, s tím tvým pérem žes ji nevošukal?“ DEJTE JIM VŠECHNY EMMY! 8) A Jaime z první série je zpět a jeho vztah s Brienne ještě horší než na začátku série třetí. Emmy, řikám, dejte jim je. 9) Takže Larry nepředpokládal, že Sansa přežije, protože „tydlety holky prostě nepřežívaj“? Takže on vlastně poslal Brienne na zcela zbytečnou honbu za chimérou, a to s plným vědomím, že ji vystavuje ohrožení na životě a plýtvá jejím časem? Hele, když jsem říkala, že v zájmu efektivity je při adaptaci nutno kombinovat, nemyslela jsem tou efektivitou nutnost vymýšlet nové a inovativní způsoby, jak srát na hlavu a ničit charakterizaci třem postavám najednou. 10) Ehm… že „Sansa = vrahyně Joffreyho = snaha o její záchranu Cersei vytočí“ Larryho nenapadlo hned od začátku a problém je to pro něj teprve teď, protože…? 11) Kruci, já fakt nemůžu: jak vztah dvou lidí pokročí od poslední společné scény, která vypadala takhle, k tomuhle poměřování délky? 12) Btw ne že by na tom záleželo, ale ráda bych prohodila, přesně tohle je ten moment, kdy knižní Jaime při obléhání Řekotočí aktivně usiluje o mírumilovné řešení, protože čest, a pošle Cersei definitivně do prdele ve chvilce její nejvyšší nouze, načež všeho v lannisterském táboře nechá a odejde s Brienne, protože Sansa prý nutně potřebuje pomoc a hlavně ♥ Brienne ♥. To jen kdyby někdo chtěl furt ještě tvrdit, že je Hra o trůny adaptací Písně ledu a ohně. 13) Jech, trávit čas se Sansou je nebezpečné, člověk ten mozkový lupus chytne taky – takže Brienne připadá jako dobrý plán napochodovat do Řekotočí, které Černá ryba právě dobyl, říct mu „vykašli se na dvouleté obležení, které můžeš v pohodě vydržet, všeho nech, opusť Řekotočí, které jsi mimochodem právě dobyl, a vydej se nepřátelským územím tisíce mil do bitvy, která s tebou má prd společného?“ 14) Brienne dosáhla svého cíle? Ehm, jako já jsem si nevšimla, že by Arya se Sansou byly zachráněné a doma. 15) Kevan je takovej sexistickej čurák, nedej se Carol! Chjo, jak to bylo hezké, když knižní Kevan Cersei litoval a ulička hanby jím otřásla… 16) Mmt, Loras furt jde před soud, přestože kvůli němu Marge uzavřela dohodu zahrnující jeho vydědění? Co to kurva bylo za dohodu, že zahrnuje v podstatě dvojnásobný trest a nulové výhody pro jednu ze stran?! 17) Ehm… lidi, soud bojem je považován za vyjádření vůle bohů a každý, včetně náboženských představitelů, ho považuje za plně rovnocenný světskému soudu, ne-li nadřazenější, protože – opakuju – vůle bohů. Kdyby vládla logika, měli by vrabčáci problém naopak se světským soudem, který může a je manipulován osobními zájmy, jak jsme již v seriálu několikrát viděli. Ale proč se jako scenárista vžívat do způsobu uvažování středověkého joudy, když tam můžeme fláknout moderní morálku a tvářit se, jak sme vosvýceňý. 18) Btw co se stalo s Tommenovou znovunalezenou láskou ke Carol, s jeho „nenávidím vrabčáky za to, co ti udělali, nauč mě být víc jako ty, senpai?“ Proč se od ní odvrací, proč ji zrušením soudu bojem aktivně ohrožuje na životě? Opravdu byla ta scéna usmíření ze začátku série jen plýtváním mým časem a zvratky? 19) A já se ptám, pokud bylo v plánu zrušit souboj bojem, proč se loni musel oživovat Frankengregor? 20) Jé, Tyrion na scéně, ftípky a alkohol, přetáčím rovnou, na tohle zadarmo fakt nekoukám. 21) A Larry právě potvrdil, že twincest a Tommen nemá nárok na trůn. Gratulki. Dyť co to je, válka pěti králů. 22) Opět se potvrzuje, že aby se v letošní sérii mohlo vůbec něco přihodit, musí se minimálně jedna postava chovat jako naprosto vymatlaný debil. Co to je sakra za logiku „Edmure = past?“ Jako jak? Jak se příchod zajatce automaticky rovná past?! Proč je Černá ryba najednou paranoidní tupoň, který neumí velet, proč se jednotky v Řekotočí dávají na Edmurovu stranu, přestože to znamená, že se nechaly zverbovat a udělaly ze sebe vzbouřence kvůli naprostému hovnu, a především: PROČ EDMURE V ROZPORU S PŘEDLOHOU NEPOSKYTL BRYNDENOVI DOSTATEK ČASU NA TO, ABY ZDRHNUL?! 23) Jen tak mimochodem, proč je Edmure furt naživu? Roslyn slehla a dokonce z ní vylezl majitel penisu, takže nástupnická linie Freyů je zajištěna, a Edmure nemůže posloužit už ani jako směnný prostředek při vyjednávání, protože Černá ryba ho byl ochoten nechat umřít a, jak se ukázalo dneska, vlastně o něj fakt vůbec nestál. 24) Tak si to shrňme – Černá ryba je mrtvej (mimo záběr, protože proč ne), jeho armáda Sanse nepomůže, protože Brienne vyjednala starou píču a Edmure provedl převrat, páč proč ne, Larryho vývoj nula nula nic… proč jsme to Řekotočí vůbec museli mít? Co na něm bylo, že jsme se bez něj prostě nemohli obejít? 25) … a já nemám nejmenší ponětí, proč Larry nechal Brienne jít. U Jaimeho z Hostiny pro vrány bych to chápala, ale po tom Larryho poměřování čuráků se opravdu nechytám. 26) A cena za nejvíc antiklimatický návrat na scénu patří Dany. Ježišikriste. 27) Několikaminutové handrkování židovských babek v podání Sandora, Thorose a Berica, kteří všichni vývojově zařadili zpátečku… PROČ? 28) A Ohař je natolik mentálně v prdeli, že šlohne boty ještě nedooběšené budoucí mrtvole. Jak říkám, charakterový vývoj je pro buzíky. TAK UŽ JIM TY EMMY PROKRISTA DEJTE! 29) Nenápadnost a anonymita asi pro beztvářníky nakonec nejsou tak důležité, jak tvrdili. Btw nebylo by z Aryiny strany rozumné předpokládat, že bojovat za tmy nebude k ničemu, protože Waif už taky někdy v minulosti byla v rámci výcviku oslepena? Ale tak asi bych měla být ráda, že aspoň ta slepota k něčemu vedla. Hurá. 30) Jak se z Aryi stal konečně „nikdo“?! Tím, že odmítla zabít cíl, vytáhla Jehlu, koupila si cestu zpět do Západozemí a přijala svou skutečnou identitu, z čehož má sexy Ježíš nepochopitelnou radost?! Mají DD nějakou speciální definici nikoho?! 31) A na závěr bych všechny ráda vybídla, aby si vzpomněli na ty úžasně nekonečné okamžiky, které jsme strávili u sledování, jak Arya mlčky myje mrtvoly a je třískaná holí, a uvědomili si, že žádné strachy, to vše bylo oprávněné, protože jsme jako odměnu dostali epický závěr, v němž .... se Arya na všechno zničehonic vysere a jede domů….. Páč důvody….. EMMY! () (menej) (viac)

Bitva bastardů (2016) (S06E09)

ZUPA KULTIVOVANÉ SPOILEROIDNÍ POZNÁMKY ZE SLEDOVÁNÍ. Klady: DD se nyní snad už konečně vyhrabali z teritoria Hostinotance a Stannis v Zimích prdech stoprocentně vyhraje bitvu o Zimohrad. Ti laskavější mezi námi si sem můžou přidat vizuální stránku, která na rozdíl od loňského Hardhome nezahrnuje jedno akčňácké klišé za druhým a je fakt vrcholně vizuální (tj. vůbec vidět), ale já se mezi ně nepočítám, páč kdyby mě zajímala přehlídka slušných triků a perfektní kamery bez příběhu, pustím si nějaký videokurz. Zápory: 1) Svatého Tyriona nesnáším, ale DanAERYS (ochochoch) asi nemusím ještě víc: co to je za rozmazlenou patnáctku, podělat, co můžu, zanechat město v naprostém chaosu a opustit spojence v situaci, která by znamenala jistou smrt, kdyby nezasáhl scenárista, a pak si stěžovat, že ta audina od papínka je bílá, a ne červená? 2) Pokud experiment v Meereenu uspěje, značí to podle Tyriona, že ekonomický systém bez otroctví je možný? A Pentos, Braavos a jeho rodný WESTEROSS jsou asi co, dieselová lokomotiva?! 3) Ne že bych se chtěla nimrat v detailech, to je mi samozřejmě úplně cizí, ale nemělo by vyjednávání zahrnovat klid zbraní? 4) A máme tu pravidelnou rubriku „Aby se něco mohlo stát, musí se někdo chovat jako naprostý debil“. DŮKAZ A: Absolutně nechápu, s jakou logikou otrokáři do toho vyjednávání šli. To zapomněli na existenci draků, z nichž dva jsou přímo ve městě a na třetím Dany právě přiletěla? OK, nezapomněli, takže DŮKAZ B: proč si tedy připadají v pozici, která jim umožňuje vyjednat Danyinu bezpodmínečnou kapitulaci VČETNĚ odevzdání draků? To jsou mimochodem ti samí draci, kvůli nimž ještě loni přijali Hizdahrův absurdní mír, který pro ně nebyl v ničem výhodný. A DŮKAZ C: jaká nová realita pro Dany nastala? Tyrion zvládl situaci ve městě, Dany se vrátila i s Drogonem a pořád má armádu Neposkvrněných, tak jak je její vláda u konce? Já chápu, že DD považují své diváky za totální idioty a prostě sem museli narvat „šokující“ moment Drogonova zásahu, který by replikoval vypálení Astaporu, protože proč se snažit o něco nového, ale tuhle scénu už fakt mohl napsat jen nějaký kokainem nacucaný mentál. 5) A zde, lidi, vidíte, na co šly všechny ty prachy, které měly padnout na zlovlky, komparzisty a hlavně někoho, kdo by po DD aspoň jednou přečetl scénář. Jen se kochejte. 6) A Rhaegal s Viseryonem utečou plných sedm epizod po svém osvobození, a to v ten nejdramatičtější možný okamžik. 7) Ehm… synové Harpyje jsou pořád ještě aktuální? Honem, pojďme automaticky předpokládat, že byli domluveni s yunkaiskými a zaútočili zároveň se začátkem obležení… mimo záběr! Protože proč by scénář měl napsat scenárista, žáno. Btw DŮKAZ D: co těch pár hovádek božích dělalo uprostřed bitvy před městskými hradbami? A jo, von nějaký vůl nad papírem nedomyslel, že nechat armádu Dothraků útočit na zavřená vrata je poněkud idiocie. 8) Jon je legendární šermíř, dokonce nejlepší evar? Takže o Bílých chodcích se zpráva neroznese, ale o prácičce, kterou za Jona odvedl Mormontův meč, ví úplně každý včetně jeho senilní matky? 9) Jon je v ofenzivě, bez obranné pozice, s polovičním počtem vojáků, Sansa se s tajemstvím o Malíčkově armádě svěřila maximálně svému deníčku a Ramsay je ochoten opustit pozici, která mu zaručuje stoprocentní vítězství – někdo je tu vymatlaný kretén. Hádám, že úplně všichni. 10) A veškeré argumenty, že teleportace se odehrává v průběhu týdnů, padly spolu s Chlupáčovou, nějakým zázrakem neshnilou a perfektně zachovalou prasečí hlavičkou. 11) Btw Ramsayho plán „musím svým mužům dokázat, jaký jsem macho, tím, že je nechám zbytečně pochcípat“ je skutečně debilní a unáhlený, ale tady to nevadí, protože knižní Ramsay jaksi opravdu je unáhlený debil. Že tedy Davos musí obhajovat neexistující logiku jeho strategie, hodně vypovídá o tom, komu DD fandí. 12) DŮKAZ D – ta drámo konverzace Sansy a Jona by se nikdy nepřihodila, kdyby se stalo něco naprosto logického, a sice kdyby se Jon zeptal na Ramsayho dřív než v předvečer bitvy, nebo kdyby Sansa to info automaticky nabídla. Je roztomilé, jak se po nás na jednu stranu chce, abychom si domýšleli, co se stalo mimo záběr, a na tu druhou se v zájmu DRÁMATU musí doplňovat píčoviny, které zcela ničí logiku jinak dobré scény. 13) Jon bojoval proti horším než Ramsay? To jako Tormundovi? Btw ač nejsem žádný odborník přes vojenství, jsem si vcelku jistá, že bojovat z obranné pozice na obří hroudě ledu je něco jiného než útočit s malou armádou na opevněnou pozici, zvlášť když v prvním případě byla předem prohraná bitva zachráněna neočekávaným zásahem druhého vojska. 14) Já bych mohla nadávat, jak Sansina charakterizace opět mizí do záchoda, když vysvětlení, proč se nevyjádřila k Jonově stupidnímu plánu útoku až do předvečera bitvy a neřekla nikomu o Malíčkově armádě, je, že se jí ten zloun Jon nezeptal, ale my jsme dávno pokročili za problém charakterizace: tohle je problém mizerného scénáře, jehož autor si přeje mít co nejvíc „šokující“ okamžik a je ochoten tomu obětovat úplně cokoli. 15) A pravidelná pětiminutovka „Sereme Stannisovi na hlavu“ je zpět, dámy a pánové. Dnes se dozvídáme, že Davos nemusí Stannise a netruchlí za něj, protože „démoni našeptávali Stannisovi ošklivosti“… přičemž démony se, předpokládám, myslí Mel… jíž Davos na začátku série dělal tu nejfanatičtější roztleskávačku. UÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!! 16) Ehm… proč Jon nechce být přiveden zpátky k životu? Je stejný jako před svou vraždou, charakterově se pro něj nic pro něj nezměnilo, jeho život není o nic složitější než předtím, o žádném utrpení spojeném se vzkříšením jsme se nedozvěděli… Do prčic, DD, charakterový vývoj jaksi musíte dělat v průběhu série, ne v poslední možnou chvíli a bez důvodu, aby se neřeklo! 17) Mel, která byla přesvědčená, že je Jon princ, který byl slíben, najednou neví, proč ho R’hllor chce naživu? Do prdele, četli to ti klauni po sobě aspoň jednou? 18) A Shireenin jelen byl z azbestu, bo co? Jinak jsem ráda, že Shireen byla upálena přímo na dohled Zimohradu, čímž byla ta loňská nutnost obětovat ji, jinak by Stannis neměl šanci se k Zimohradu dostat, pohřbena už úplně. BTW jak si člověk spojí kupku nespáleného dřeva s upálením? 19) Krucinál, kde Jára zaparkoval? Jo a pro formu: 20) Theon že si dělal vtípky z Tyriona kvůli jeho výšce? To jako myslej vážně? Theon nazval Tyriona skřetem poté, co se Tyrion bezdůvodně vysral na veškeré jeho rodinné dědictví a nevyprovokován ryl do jeho situace. 21) Ok, jak je to s flotilou Železných? Protože Euron během volby tvrdil, že ji fungl vybuduje, ne že do ní přidá pár svých kačenek z vany. 22) Mmt, Járovi se nechce vzdát se staré cesty, přestože v druhé epizodě řvala na Balona, jak je stará cesta na hovno?! 23) Doprčic, proč potřebuje Dany Tyrionův souhlas k uzavření paktu s Járou, když si ještě ve třetí sérii uvědomovala, že veřejné zásahy rádce podkopávají její autoritu?! (Btw jestli se po tom lesbickém napětí nedočkám aspoň náznakového lízání koberce, tak už fakt nevím) 24) Že vůl Rickon měl kličkovat, tpoznamenal každý. Mě by spíš zajímalo, proč kvůli němu Jonny obětoval celou svou strategii, přestože si nemohl být jistý, že je to opravdu on. Btw oceňuju, že se mě vizuál a soundtrack snaží přesvědčit, jak je Rickonův běh napínavý, jenže já nejsem idiot, a že Rickon nepřežije, jsem věděla od okamžiku, kdy byl ohlášen jeho návrat. Sry. 25) Bitvu už podrobně rozebrali pověřenější, takže se omezím na stručné: seriálový Jon jako vojenský velitel je něco, co by vzniklo, kdyby se někdo rozhodl adaptovat Leeroye Jenkinse 26) Nasrat. 27) A ty tuplem. 28) A ty upa nejvíc. 29) OK, pro formu: Boltonové se asi neobtěžovali obsadit Kailinskou držbu nebo ji Malíček obešel jako Brienne, Sansin namátkou čórnutý havran zázračně doletěl na místo určení, nikoli logicky na Medvědí ostrov, a Sansa je oficiálně zodpovědná za zbytečnou smrt tisíců, protože ego. Mmch, těším se, až mi lidi budou vysvětlovat, že ten nejméně šokantní moment v historii nešokantních momentů by nebyl daleko účinnější, kdyby se ta Sansina loňská linka v Zimohradu vůbec neodehrála a ona zůstala po celou dobu v Údolí. 30) A abychom se vrátili k původnímu programu, dámy a pánové, Davos opět nesnáší Mel. Pokud jste si mysleli, že ta odbočka v charakterizaci bude k něčemu dobrá, je mi líto. 31) Já vím, že teď už je to poněkud pasé, protože opravdová Sansa se v seriálu naposled objevila možná někdy v druhé sérii, ale pro jistotu to zopakuju: tohleto zrzavé, co se nám promenuje po obrazovkách a má radost z brutální pomsty, NENÍ SANSA. Sansa nedovolila Cersei, aby ji zlomila, nezcyničtěla, nezhořkla, neumí čerpat potěšení z utrpení druhých a nedokázala se radovat ani z Joffreyho smrti. SANSA JE NĚKDO, KDO SVÉ MUČITELE NENECHÁ VYHRÁT. Tohle není Sansa, nýbrž nějaká zrůdná kombinace Ramsyho a knižní Cersei. 32) Srsly, nasrat. () (menej) (viac)

Vichry zimy (2016) (S06E10)

ZUPA KULTIVOVANÉ SPOILEROIDNÍ POZNÁMKY ZE SLEDOVÁNÍ. Klady: Ačkoli tahle epizoda byla objektivně příšerná, ať brána samostatně, nebo ve vztahu ke knihám, z nějakého důvodu jsem se při jejím sledování nemohla přestat chechtat a užila jsem si ji nejvíc z celé série. Ok, opravdové klady: Vysoká věž, Staré Město, Carice van Houten, které je na tenhle seriál až příliš dobrá, a konfrontace Larry vs. Argus Frey, během níž se chvílemi zdálo, jako by se na scénu dostavil Jaime Lannister. Zápory: 1) Lidé v produkci se můžou přetrhnout, aby tuhle obsahovou šitku učinili aspoň trochu koukatelnou, jenže zatímco minule se jim to víc než povedlo, tentokrát se zmohli jen na samoúčelné čichání vlastních prdů. Fakt jsem přesvědčená, že bych pro tu nekonečnou montáž a nedramatické drámo v Králově přístavišti našla něco méně pompézního, stylově vhodnějšího a obsahově výstižnějšího než ten utahaný klavír, kvílící smyčce a dramatické vřískání. 2) Tak je to oficiální, lidi: Marge žádný plán boje neměla a její spolupráce s Vrabčákem Lorasovu situaci přinejlepším nezměnila, přinejhorším umocnila. Zatěžko si představit, co ho čekalo původně, když veřejné ponížení, vzdání se jména i dědictví a nucený vstup do sekty je prezentován jako ta lepší možnost. 3) Jak říkám, na kostýmním se asi fakt zbláznili. Aneb když nemáš charakterový vývoj jak podložit a tvá postava nemá osobnost, vykradni Sněhurku a flákni tam šaty zlý královny. 4) „Hele, Dabide, co myslíš: když dáme Varysovu roli i proslov Qyburnovi a necháme Qyburna přednášet ten proslov Pycellovi, nikoli Kevanovi, přestože z hlediska významu té řeči to absolutně nedává smysl, budou si snobi myslet, že jsme tu scénu z knížky úspěšně adaptovali?“ 5) Existoval z hlediska příběhu jeden jediný důvod, proč musel být Lancel zaveden pod septum, anebo jen někdo nedokázal přijít na jiný způsob, jak nám ty flašky s divokým ohněm ukázat? 6) Je roztomilé, jak je čtyřicetiletá Cersei označována za „novou krev“, když byla u moci už na začátku seriálu. 7) Uhm… jsem zmatená, protože tohle fakt není Carol a já nechápu, proč její změnu v něco hodně vzdáleně podobného Cersei všichni pokládají za přirozenou a logickou, přestože jí nic nepředcházelo. A jo, zdráhám se ji označit za Cersei, protože Cersei rozhodně nechlastá, nezavraždila Roberta a nelže o incestu proto, „že jí to dělá dobře“. A rozhodně neplejtvá vínem. 8) Jasný, sundejme Gregorovi helmu, proč ne. Tématem téhle epizody koneckonců JE „ambivalence, nejasnost a náznakovost jsou dobré leda tak pro buzny“ a tématem celé série bylo „musíme to hovado, které píše knížky, za každou cenu předběhnout v každém jednom odhalení, protože sami se na nic nezmůžeme.“ 9) Btw těším se, až se mi někdo pokusí vymluvit, že kdybychom z Králova přístaviště neviděli za celou sérii nic než ty sekvence z poslední epizody, mělo by to nějaký výrazný dopad na význam, zábavnost a smysl tamní linky. S menšími úpravami se Cersein převrat mohl odehrát hned dna začátku a dějová linka by se nijak nezměnila, protože nic, co jejímu závěru předcházelo, se do něj nijak neotisklo. 10)Tommenova smrt zjevně není u prdele pouze Cersei, které by na ní kvůli jistému proroctví mělo záležet ze všech nejvíc, ale zjevně i produkci, protože byla natočena pomalu jak něco ze sitcomu. Na druhou stranu chápu, že předstírat zájem o blbounka bez osobnosti určeného výhradně pro proměnlivé potřeby zápletky nemohlo být nijak lehké. 11) Edmure je zpátky v cele ve Dvojčatech? Ehm… co? To se jako ty jeho roztleskávačky, které se kvůli němu vzdaly Řekotočí, jen tak bez protestu smířily s tím, že jejich pán bude znovu zavřen? To si Edmure nevyjednal žádné podmínky? Mmch, nesliboval mu Jaime, že mu umožní vrátit se k Roslin a uvidět svého syna? A pokud to celé byl blaf, tak proč ho Freyové nezavraždili? Řekotočí už mají, dědice taky, Černá ryba je mrtvý, Edmure je nebezpečný, protože by mohl vyburcovat vazaly, a na vyjednávání není potřeba, páč dávno není s kým vyjednávat! 12) A přesně tohle je důvod, proč nemůžu brát vážně teorie o tom, jak dějové linky v seriálu ubíhají každá jiným tempem. Je totiž absolutně nemožné, aby o Jeorově smrti věděl Tyrion a Stannis už ve 3. sérii, aby se zpráva o Danyině neexistujícím obležení dostala až na Zeď, aby Olenna věděla o zkáze svého rodu v tu samou epizodu, kdy k ní došlo, a aby úplně každý věděl o smrti Tywina Lannistera, a zároveň se zpráva o smrti velitele Noční hlídky nedostala do Citadely, která se zabývá exkluzivně věděním. A ne, Aemonovo stáří nic neomlouvá, protože opakuju: Stannis, Tyrion, a tedy Královo přístaviště. 13) A Sam svou promrdanou dějovou linku, během níž se nic nestalo, zakončuje epickým sitcomem, při jehož sledování bojuju s nutkáním umlátit někoho palicí. A opakuju: s Fialkou a Monstrem, kvůli nimž se vysral na Jona a vědomě nechal svoje bratry napospas Bílým chodcům, teď bude jako co? 14) OCH, TAK ON DORAZIL BÍLÝ HAVRAN? To jako ten samý, co přišel už na začátku druhé série? OK, mám tři vysvětlení: a) DD na havrana z Dračího kamene zapomněli, b) je to retroaktivní kontinuita, zima v seriálu skutečně až doteď nenastala a opět se dokazuje, že Shireen nemusela být upálena, anebo c) všechno mezi první epizodou druhé série a koncem šesté série se odehrálo v rozmezí toho jednoho měsíce, které bílý havran potřeboval, aby překonal vzdálenost mezi Citadelou a Zimohradem. Vzhledem k všudypřítomnému teleportování hlasuju pro C. 15) „Hele, Dabide, co myslíš: pokud vezmeme Wyllino ‚he was good, he was kind and the Freys murdured him‘ a fláknem to Davosovi, budou to brát snobi jako dobrou adaptaci a ujde jim, že kdyby Davosovi na Shireen fakt tak záleželo, mohl se o ni začít zajímat dřív než rok (?) po její smrti? 16) Btw dobré vědět, že Jon furt kašle na starkovské tradice, nestíná hlavy, a teď už za sebe dokonce nechává věšet. Stark s katem, dámy a pánové. 17) A Sansino vysvětlení, proč kurva Jonovi neřekla o Malíčkově armádě, se omezuje na „Sry, vole, je mi to líto“. Jaksi furt nechápu, proč Jonovi nic neřekla. 18) Lannisterové vyhlásili válku Dorne a Tyrellům? A to jako kdy, v té půlvteřině, kdy jsem se zrovna nekoukala? 19)„Hele, Dabide, co myslíš: když do Dorne vrátíme dvě hlášky z Doranova projevu a dáme je arbitrárně někomu, kdo tam nemá vůbec co dělat, přestanou ti vošklivoučtí snobi říkat, že jsme Dorne totálně posrali?“ 20) Daario jako král zátoky Otroků. OK :-D Koneckonců se nedá říct, že by pro tu roli byl k dispozici někdo daleko vzdělanější a kvalifikovanější, žáno. 21) OK, jak se změnila Tyrionova pozice, když je najednou „povýšen“ z výhradního rádce a vicevládce na pobočníka, a proč byl „povýšen“, když Dany ještě před týdnem protahovala držku, jak všechno v Meereenu podělal? 22) Jak je možný posrat freyské koláče, ví Bůh, ale DD to dokázali. Původní náznaková scéna, která nepozornému člověku snadno ujde, změněna v doslovnou amatéřinu a domrdána tak, aby ji pochopil i podprůměrný ústavák. Jak Arya sama bez pomoci namlela dva chlapy do koláčů, navíc v hradní kuchyni a během oslavy, řešit nebudu, spíš mě zajímá, proč z té scény mám mít orgasmus, jako by byla bůhvíjak kulervoucí, když z Aryi dělá strašidelného psychopata? Tohle není chvíle na pleskání rukama, tohle je upřímně děsivý. Jo a teleportace. 23) A řady progresivních středověkých ateistů se nám rozšířily o Sansu, která si uvědomuje, jak je víra dětinská. Protože proč ne. 24) Uhm, middlefinger chce železný trůn? jasnýýýýý, DD, jasnýýýý :-D 25) OK, takže Bran skutečně neměl jinou roli než sloužit jako prostředek k expozici. Furt nechápu, co to znamená „stát se tříokým havranem“. A proč je pro Brana, který mrzne u Zdi pod stromem a je pronásledován Bílými chodci, zrovna teď tak důležité dozvědět se, co bylo v tý věži? 26) Jon = Ned + Lyanna. Chápu. 27) Jech, po tom děsném souboji jsem si nemyslela, že je možné věž Radosti dojebat ještě víc, ale oni to dali. Poslední zbytky tajemnosti, snovosti a náznakovosti odstraněny, všechno naservírováno doslovně jako kterákoli jiná scéna a to odhalení je jako takové na hovno, protože o něm neví nikdo než Bran. Abych parafrázovala: „The Winds of Winter prove that DD are truly the masters in the art of ruining things“. 28) Lidi, koukněte, jak DD vylepšili Sansu, která byla v knihách tak děsně pasivní, a udělali z ní někoho, kdo pasivně sedí na důležitých zasedáních, mlčí a bez přispění čumí, jak ji její bratr obírá o dědické právo! 29) Oceňuju, že Lyanna vysvětlila, proč nulová podpora ze strany severských lordů nedávala smysl, ale to nemění nic na tom, že původně odmítla Jona a „Sandru“ podporovat i ona. 30) „Podporuju jen krále Severu, což je Stark, a proto budu ignorovat jediného Starka v místnosti a nominuju na tu pozici vymatlaného idiota, bastarda a dezertéra, který většinu z nás nepřímo povraždil a původně s Boltony vůbec bojovat nechtěl!“ 31) „Hele, Dabide, co myslíš: když do poslední epizody obsadíme lorda Manderlyho a jen tak mimochodem zmíníme, že ho Starkové prostě nezajímali, odpustěj nám snobi, že jsme šest let opomíjeli pravděpodobně největšího starkovského loajalistu na kontinentě?“ 32) Jon Sníh že má přezdívku „bílý vlk“? Na základě čeho ji dostal, po tom viditelném škrtu v rozpočtu, který po Duchovi zbyl? 33) A máme tu jednoznačně nejhorší ukázku teleportace vůbec. Varys musel do Oštěpu dorazit jasně před desátou epizodou, když už byl s Ellariou na plánu Danyiny podpory domluvený a pak buďto musel i s Martelly urazit celou vzdálenost až do Meereenu, nebo se s těmi obřími flotilami museli sejít na půli cesty. Buď jak buď: JEŽIŠIKRISTE. A pokud mi nějaký miláček chce tvrdit, že přece filmový čas se od toho reálného liší a ta cesta klidně mohla trvat půl roku, doufám, že mi dokáže i vysvětlit, proč se Sam s Fialkou courali do Citadely celou sezónu. Opakuju: JEŽÍŠIKRISTE!! () (menej) (viac)

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci